Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 kwietnia 2015, 11:35

Door Kickers – strategia o akcjach SWAT trafi na tablety

Studio KillHouse Games pracuje nad konwersją na tablety udanej pecetowej strategii Door Kickers, która pozwala na objęcie dowództwa nad oddziałami SWAT.

Jedna z najciekawszych wydanych w zeszłym roku na pecety strategii doczeka się konwersji na urządzenia mobilne. Studio KillHouse Games właśnie ogłosiło, że pracuje nad przeniesieniem gry Door Kickers na systemy iOS i Android.

Na pierwszy rzut pójdzie wersja na iPada, która zadebiutuje w maju tego roku. W późniejszym terminie gra ukaże się także na tablety z Androidem. Na razie nie wiadomo, czy autorzy mają w planach opracowanie potem wydań na smartfony.

Wydanie mobilne Door Kickers ma być prawie identyczne z pecetowym. Jedyna poważne zmiany zajdą w interfejsie, który zostanie zastąpiony nową wersją, dopasowaną do ekranów dotykowych. Poza tym gra zaoferuje całą zawartość pierwowzoru. Będzie to także produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Twórcy starają się także zagwarantować kompatybilność zapisanych stanów gry pomiędzy wydaniem na Windowsa, a wersjami mobilnymi. Nie wiemy jeszcze, czy użytkownicy tabletów będą mogli pobawić się edytorem misji.

Przypomnijmy, że Door Kickers to strategia, w której dowodzimy oddziałem SWAT podczas niebezpiecznych akcji. Autorzy postawili na realizm – gracze korzystają z tego samego sprzętu, co policjanci, a rozgrywka jest trudna i wymagająca, wymuszając stosowanie różnorakich taktyk.

Akcję obserwujemy z lotu ptaka, co zapewnia dobry podgląd na sytuację na całej mapie. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, ale autorzy umożliwili również skorzystanie z aktywnej pauzy, podczas której możemy spokojnie wydać rozkazy. W trakcie zabawy musimy m.in. ratować zakładników, atakować kryjówki przestępców czy eskortować więźniów. Wszystkie mapy zostały zaprojektowane tak, aby dało się je przejść na wiele różnych sposobów i gra nigdy nie narzuca jednej taktyki.