Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2015, 12:59

Wzmianki o DiRT 4 odnalezione w sterownikach firmy Nvidia

Wszystko wskazuje na to, że studio Codemasters już wkrótce zapowie grę rajdową DiRT 4, ponieważ profil dla tej produkcji znalazł się w nowych sterownikach firmy Nvidia.

DiRT 3 - DiRT 4 - wzmianki o grze odnalezione w sterownikach firmy Nvidia - wiadomość - 2015-04-22
DiRT 3

Od dawna wiemy, że studio Codemasters pracuje nad DiRT 4 i wszystko wskazuje na to, że zespół już wkrótce oficjalnie ujawni ten projekt Najnowszym źródłem sugerującym zamiar rychłego zaprezentowania gry stały się nowe sterowniki do kart grafiki firmy Nvidia. Umieszczono w nich profil dla DiRT 4, który informuje, że produkcja jest w pełni kompatybilna z technologiami SLI oraz 3D Vision.

Warto tutaj dodać, że to tylko najnowsza wskazówka sugerujących, że wkrótce Codemasters ujawni kolejną odsłonę swojej rajdowej serii. W zeszłym tygodniu w sterownikach firmy AMD umieszczono podobne wzmianki o grze, wśród których znalazł się profil crossfire oraz opis możliwych problemów z działaniem produkcji.

Powstaje pytanie, na kiedy Codemasters zaplanowało ujawnienie DiRT 4. Tegoroczne targi E3 wydają się idealną do tego okazją. Fani niecierpliwie czekają na ten moment, gdyż autorzy obiecali, że gra powróci do korzeni marki i skoncentruje się na tradycyjnych rajdach samochodowych.

  1. Codemasters – oficjalna strona studia
Źródło: DSOGaming - DiRT 4 - wzmianki o grze odnalezione w sterownikach firmy Nvidia - wiadomość - 2015-04-22
Źródło: DSOGaming

Marka narodziła się w 2007 roku, wraz z premierą Colin McRae: DiRT, czyli szóstej odsłony cyklu gier rajdowych studia Codemasters. Dwa miesiące po debiucie produkcji na rynku, Colin McRae zginął w katastrofie helikoptera.

Deweloperzy wykorzystali jego nazwisko dwa lata później w Colin McRae: DiRT 2, ale od 2011 roku, czyli od premiery DiRT 3, seria funkcjonuje już pod skróconym tytułem.