Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka DiRT Rally (PC)
OkładkaDiRT Rally (PC)

DiRT Rally

DiRT Rally to kolejna pełnoprawna odsłona bestsellerowej serii wyścigowej, rozwijanej przez brytyjskie studio Codemasters.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

DiRT Rally Premiera

7gru2015

PC

5kwi2016

PS4 XONE

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do DiRT Rally

Colin McRae Rally 04

DiRT 4

WRC Generations

DiRT Rally jest kolejną częścią cyklu traktującego o rajdach samochodowych skierowaną na platformę PC, PS4 i XONE. Za jej powstanie odpowiadają twórcy serii, a więc deweloperzy z brytyjskiego studia Codemasters, którzy uznawani są za jednych z najlepszych specjalistów w tym gatunku gier.

Autorzy położyli nacisk na realizm, w związku z czym gruntownie przebudowali model jazdy. Zaprojektowany przez twórców system uwzględnia między innymi zmieniającą się nawierzchnię, a także żwir gromadzący się na bieżniku opon auta. Całość uzupełniają autentycznie działające mechanizmy wspomagania, pokroju kontroli trakcji, ABS-u oraz stabilizacji toru jazdy. To nie jedyne przejawy realizmu, które pojawiły się w grze. Wraz z kolejnymi przejechanymi kilometrami, prowadzone przez nas auta ulegają stopniowym uszkodzeniom. Te można naprawić, korzystając z usług mechaników. W naszym zespole może być ich maksymalnie czterech, przy czym najpierw trzeba ich zatrudnić, podpisując z nimi umowę oraz negocjując stosowne wynagrodzenie. Serwisanci nie tylko zlikwidują wszelkie szkody, ale także ulepszą posiadany samochód. Co więcej, w trakcie rozgrywki zbierają punkty doświadczenia, dzięki którym można odblokować nowe części do naszego pojazdu.

Na potrzeby DiRT Rally przygotowano kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki. Gracze mogą wziąć udział w rajdowych mistrzostwach, w których rywalizować będą z coraz lepszymi i szybszymi kierowcami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, a także spróbować swoich sił w zindywidualizowanych wydarzeniach. W produkcji znalazł się również asynchroniczny multiplayer, w którym ścigamy się z duchami innych użytkowników, starając się pobić ich rezultat. Istnieje także możliwość utworzenia sieciowej ligi przeznaczonej dla nas i grupki znajomych.

Do naszej dyspozycji oddano 46 samochodów podzielonych na sześć zróżnicowanych klas, wśród których znalazły się zarówno nowoczesne auta, jak i pojazdy wyprodukowane w latach 60. XX wieku. Można nimi jeździć po 72 etapach umiejscowionych w sześciu dużych lokacjach – w czasie zabawy zwiedzimy m.in. walijskie Powys, grecki Akropol oraz monakijskie Monte Carlo.

DiRT Rally na PC, PS4 i XONE jest stale rozwijane. Twórcy gry co jakiś czas publikują nową zawartość, która przynosi ze sobą między innymi kolejne samochody i trasy. Warto przy tym zaznaczyć, że są one udostępniane za darmo.

Ostatnia modyfikacja 15 lutego 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 2612 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 451 głosów czytelników.

DiRT Rally cena w dniu premiery: 164,90 PLN

Klasyfikacja PEGI DiRT Rally

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

DiRT Rally Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/Athlon X2 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 430/Radeon HD 5450 lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows Vista/7/8
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 4670K 3.4 GHz/AMD FX 8150 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/4 Radeon R9 290 lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows Vista/7/8
PC
PS4
XONE