Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Richard Burns Rally (PC)

Richard Burns Rally

Kolejna (po produktach z serii Colin McRae Rally marki Codemasters) gra, firmowana nazwiskiem znanego kierowcy wyczynowego. Patronem został w tym przypadku słynny Rajdowy Mistrz Świata z 2001 roku - Richard Burns.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Okładka Richard Burns Rally (PC)

data premiery gry:

1cze2004

PS2 XBOX

3wrz2004

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Richard Burns Rally jest kolejną (po produktach z serii Colin McRae Rally marki Codemasters) grą, firmowaną nazwiskiem znanego kierowcy wyczynowego. Patronem został w tym przypadku słynny Rajdowy Mistrz Świata z 2001 roku, urodzony na początku lat siedemdziesiątych XX wieku w Wielkiej Brytanii i jeżdżący wspólnie z pilotem Robertem Reidem. Obaj wspomniani osobnicy ujawniają się w wirtualnej przestrzeni, jako swoiści nauczyciele jazdy w pomysłowo zaprojektowanej opcji treningowej. Ta ostatnia stanowi znakomite przygotowanie do rozbudowanego trybu kariery zawodniczej (siedem rozmaitych tras, składających się z pięciu odcinków specjalnych każda).

Dzięki odpowiednim licencjom możemy oglądać w akcji szereg prawdziwych czterokołowców klasy WRC (World Rally Championship), a wśród nich m.in. następujące maszyny: Subaru Impreza, Peugeot 206 i Citroen Xsara. Wszystkie zaimplementowane modele wozów charakteryzują się niezwykle precyzyjnym wykonaniem, ponieważ developerzy postanowili profesjonalnie podejść do tematu realizmu (uwagę zwraca szczególnie sposób funkcjonowania hamulców, zawieszenia, turbosprężarek i układów chłodzenia). Ponadto wprowadzono innowacyjny system generowania warunków pogodowych w czasie rzeczywistym (poranne mgły, marznący deszcz, kurz niesiony przez porywisty wiatr itp.), co obok wysokiej jakości algorytmów Sztucznej Inteligencji jeszcze zwiększa autentyczność aplikacji. Perfekcyjną warstwę techniczno-merytoryczną kapitalnie uzupełnia wzorowa oprawa dźwiękowa i trójwymiarowa grafika o wyjątkowej dokładności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1348 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Richard Burns Rally

Klasyfikacja PEGI Richard Burns Rally

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Richard Burns Rally

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 3.1 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • kierownica
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Richard Burns Rally - recenzja gry
Richard Burns Rally - recenzja gry

Recenzja 18 listopada 2004, 12:46

Ciekawym aspektem szkółki jest to, że wszystko (no, prawie wszystko), czego się w niej nauczymy, możemy wykonać/zastosować w realnym świecie. Za przykład niech posłuży jedna z lekcji ucząca nas, jak pokonywać zakręty z dużą prędkością – wystarczy tuż przed nim (zakrętem) przycisnąć hamulec, co w rezultacie spowoduje przeniesienie masy pojazdu na przednią oś i jednoczesne zwiększenie przyczepności przednich kół. Efekt jest taki, że możemy pokonać łuk szybciej i jednocześnie uniknąć podsterowności. Manewr ten z powodzeniem można stosować na prawdziwych drogach (naturalnie tylko doświadczeni kierowcy). Powyższy przykład unaocznia nam, jak daleko w kwestii realizmu posunęli się twórcy RBR – a takich przykładów mogłoby być mnóstwo. Ukończenie szkółki wiąże się z odblokowaniem tras oraz samochodu – pod warunkiem, że uda nam się zaliczyć wszystkie lekcje na „Doskonale/Perfect”. Jednocześnie uzyskamy również dostęp do pucharu Richarda Burnsa. Wstępnie przeszkoleni trafiamy na prawdziwy rajd...

PC
PS2
XBOX