Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Colin McRae Rally 3 (PC)

Colin McRae Rally 3

Trzecia odsłona popularnej serii wyścigów rajdowych. Tym razem twórcy położyli nacisk na zwiększenie roli kierowcy, przez wprowadzenie wątku fabularnego. Postarano się także o lepsze odwzorowanie modelu jazdy i zachowania samochodu podczas rajdów.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Okładka Colin McRae Rally 3 (PC)

producent: Codemasters

wydawca: Codemasters

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

25paź2002

PS2 XBOX

13cze2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzecia część najpopularniejszego symulatora rajdów samochodowych firmowanego nazwiskiem Colina McRae. Mimo iż seria ta od kilku lat wyznacza standardy w grafice i poziomie odwzorowania detali producent postanowił jeszcze bardziej urealnić poziom prowadzenia samochodów po krętych i nierównych trasach. Podobnie jak w powstałej również w Codemasters TOCA Race Driver, tutaj również położono większy nacisk na utożsamienie się gracza z postacią kierowcy, głownie przez wprowadzenie linii fabularnej przybliżającej nam pozostałych członków ekipy. Dzięki temu poczujemy się prawdziwym kierowcą z pilotem obok siebie i teamem czekającym gdzieś na mecie.

CMR3 charakteryzuje się doskonałym odzwierciedleniem ruchomych części samochodu: amortyzatory, koła (w tym opony), blachy karoserii po uderzeniu w przeszkodę, kawałki szyb, itp. Możliwe jest całkowite unieruchomienie samochodu po silnym uderzeniem w przeszkodę. Teraz już nie można pędzić do mety nie zważając na przeszkody, gdyż dużo łatwiej niż w poprzednich częściach doprowadzić do całkowitego zniszczenia samochodu. Dzięki ścisłej współpracy z teamem fabrycznymi wiele aspektów gry zostało dużo bardziej dopracowanych. Wierne odwzorowano zarówno same modele samochodów jak i ich zachowanie się na trasie. Mocno rozbudowano opcję ustawień samochodów oraz model uszkodzeń. Również nowością jest szczegółowa i w pełni animowana sylwetka pilota – Nickyego Grista.

 • Osiem tras rajdowych, każda podzielona na sześć odcinków. Trasy umiejscowione są w Japonii, Hiszpanii, USA, Szwecji, Finlandii, Grecji, Australii i Wielkiej Brytanii.
 • Dwanaście samochodów, które możemy prowadzić, plus kilka ukrytych (bonusowych), tj. Citroen Saxo Kit Car, Citroen 2CV Sahara, Citroen Xsara Kit Car, Fiat Punto Rally Car, Lancia 037, Ford Focus RS WRC 2002, Puma Rally Car, 1986 RS200, MG ZR Rally Car, Mitsubishi Lancer Evo 7, Subaru Impreza WRX (44S), Subaru Impreza 22B Sti.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 1607 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Colin McRae Rally 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Colin McRae Rally 3

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.4 GHz
 • 512MB RAM
 • 64 MB akcelerator 3D
 • karta dźwiękowa zgodna z DX9.0
 • 150 MB HDD + wykorzystuje joystick
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
 • kierownica
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • kierownica
Colin McRae Rally 3 - recenzja gry
Colin McRae Rally 3 - recenzja gry

Recenzja 4 lipca 2003, 17:23

Wracając do trybu ODCINKI zauważamy, że czegoś nam tu brakuje. Producenci jakimś cudem (?) nie dali nam możliwości zajrzenia do auta przed ruszeniem w trasę, choć jest to w rajdach czymś tak oczywistym, jak fakt że bez paliwa auto nie pojedzie! Otrzymujemy więc samochód na bliżej nam nieznanych ustawieniach, jednak po „wjeżdżeniu” się w grę, jesteśmy w stanie rozpoznać, czy zawieszenie jest twarde, czy miękkie, jaka skrzynia biegów itp. Bardzo jednak brakuje mi możliwości ustawienia auta przed odcinkiem.

PC
PS2
XBOX