Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Pro Race Driver (PC)
OkładkaPro Race Driver (PC)

TOCA Race Driver

Pro Race Driver

Trzecia odsłona wykreowanej przez firmę Codemasters serii wyścigowej, poświęconej torowym zmaganiom samochodów klasy Touring.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TOCA Race Driver Premiera

23sie2002

PS2

28mar2003

XBOX PC

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do TOCA Race Driver

Colin McRae Rally 3

rFactor

Live for Speed

TOCA Race Driver to kolejna odsłona jednej z najbardziej znanych ścigałek. Poprzednie tytuły z tej serii koncentrowały uwagę gracza na wyścigach pojazdów turystycznych, występujących w zawodach tytułowego cyklu TOCA. Race Driver oferuje nieco inne podejście do zabawy. Gra daje bowiem możliwość przystępowania do wielu różnych typów zawodów, zarówno tych mniej znanych, jak i cenionych przez fanów motoryzacji (np. wyścigi DTM). Warto jednocześnie dodać, iż opisywana ścigałka doczekała się kilku kontynuacji. Mają one do zaoferowania zbliżony schemat rozgrywki, opierający się na przystępowaniu do wielu różnych wyścigów. TOCA Race Driver ukazała się na komputery osobiste, PS2 oraz Xbox’a. Wszystkie trzy wersje prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Z oczywistych względów edycja przeznaczona na konsolę PS2 prezentuje się nieco gorzej. Widać to między innymi na przykładzie mniej szczegółowych tekstur otoczenia.

Omawiana produkcja pod wieloma względami wyróżnia się na rynku ścigałek. Gra ta ma do zaoferowania między innymi pełnoprawny wątek fabularny. Wcielamy się w postać zawodowego kierowcy, którego marzeniem jest występowanie w najbardziej prestiżowych zawodach sportowych. Kolejne postępy gracza ukazywane są za pośrednictwem ciekawie zrealizowanych filmików przerywnikowych. Kluczowy punkt programu stanowi rozbudowany tryb kariery. Co ciekawe, przed rozpoczęciem każdego sezonu musimy wybrać team, w barwach którego przyjdzie nam występować. Niejednokrotnie zdarza się tak, iż dany zespół wymaga od gracza osiągania określonych wyników (np. plasowania się w ścisłej czołówce), a samo przyjęcie do zespołu poprzedzone jest dość trudnym testem sprawnościowym. Istnieje również możliwość przystępowania do pojedynczych wyścigów, dzięki którym można na przykład odblokować ukryte auta. Wszystkie ważniejsze informacje dostarczane są za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Opisywana gra ma do zaoferowania ponad 40 licencjonowanych maszyn, od takich producentów jak Subaru, Alfa Romeo, Mercedes, Dodge, Opel, czy Rover. Zdecydowaną większość stanowią oczywiście maszyny wyścigowe, aczkolwiek nie zabrakło również kilku cywilnych pojazdów, czy chociażby słynnych muscle-carów. Zawody rozgrywane są na ponad 30 różnych torach. Co ciekawe, wiele z nich istnieje w rzeczywistości. Autorzy zadbali oczywiście o to żeby były dokładnie odwzorowane. Model jazdy stanowi wyraźny ukłon w stronę realizmu. Na uwagę zasługuje możliwość dokonywania zmian w ustawieniach pojazdu. Niejednokrotnie jest to wręcz wymagane, jeśli myśli się o osiąganiu dobrych wyników. Gracz musi również brać pod uwagę to, iż kolejne stłuczki mają istotny wpływ na wygląd oraz osiągi danej maszyny. Może się bowiem zdarzyć tak, iż poważniejszy wypadek przekreśli szanse odniesienia zwycięstwa czy chociażby zajęcia punktowanej pozycji.

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 662 głosów czytelników.

TOCA Race Driver cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI TOCA Race Driver

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

TOCA Race Driver Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
  • 300 MB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX