Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 grudnia 2003, 15:10

autor: Krzysztof "ComCo" Bartnik

Firma Codemasters otrzymala prestiżową nagrodę od organizacji ELSPA

Entertainment and Leisure Software Publishers Association (w skrócie: ELSPA) to organizacja, która juz od dluzszego czasu analizuje rynek elektroniczno-rozrywkowy (patrz chociazby cotygodniowa lista bestsellerów software'owych w Wielkiej Brytanii). Z kolei wczoraj jej przedstawiciele wreczyli prestiżowa nagrode „Hall of Fame” zalozycielom firmy Codemasters, tj. braciom Richardowi i Davidowi Darlingom, oraz ich ojcu – Jimowi, za sukcesy odniesione w dlugoletniej dzialalnosci.

Entertainment and Leisure Software Publishers Association (w skrócie: ELSPA) to organizacja, która już od dłuższego czasu analizuje rynek elektroniczno-rozrywkowy (patrz chociażby cotygodniowa lista bestsellerów software'owych w Wielkiej Brytanii). Z kolei wczoraj jej przedstawiciele wręczyli prestiżową nagrodę „Hall of Fame” założycielom firmy Codemasters, tj. braciom Richardowi i Davidowi Darlingom, oraz ich ojcu – Jimowi, za sukcesy odniesione w długoletniej działalności.

Powyższa trójka założyła rzeczoną korporacja jeszcze w 1986 roku, startując z grą dedykowaną Commodore 64 pt. BMX Simulator, zaś w ciągu wielu lat działalności „Mistrzowie Kodu” wprowadzili na rynek m.in. takie kultowe serie jak: Colin McRae Rally, Operation Flashpoint, czy TOCA Race Driver.

Codemasters to jeden z wydawniczych potentatów, którzy posiadają swoje biura zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na Starym Kontynencie. Aktualnie, w opisywanej firmie pracuje ponad 400 osób, w tym oczywiście większość stanowią członkowie poszczególnych zespołów developerskich.

A jak prezentują się plany korporacji na przyszłość? Oczywiście jej zarząd stawia na dynamiczny rozwój oraz zadowolenie klienta. Ten ostatni cel powinien zostać zrealizowany dzięki tytułom znajdującym się w planie wydawniczym na 2004 rok - Wartime Command: Battle for Europe 1939-1945, Race Driver 2, Dragon Empires, czy zapowiedziany niedawno Perimeter, to pozycje, obok których raczej nie będziemy mogli przejść obojętnie...