Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1GBA
Okładka Colin McRae Rally 2.0 (PC)

Colin McRae Rally 2.0

Druga odsłona legendarnej serii wyścigowej sygnowanej nazwiskiem jednego z najlepszych kierowców w historii. Colin McRae Rally 2.0 przynosi ulepszoną oprawę audiowizualną, dodatkowy zręcznościowy tryb rallyrcross oraz nowe odcinki specjalne i samochody.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Okładka Colin McRae Rally 2.0 (PC)

producent: Codemasters

wydawca: Codemasters

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

7lip2000

PS1

10gru2000

PC

16wrz2002

GBA
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez Codemasters kontynuacja ciepło przyjętej gry wyścigowej z 1997 roku, w której gracze mogą wziąć udział w słynnych na całym świecie zmaganiach World Rally Championship. Druga część oferuje nowe samochody i trasy, a także umożliwia bezpośrednią rywalizację na zamkniętych torach z kilkoma przeciwnikami.

Mechanika

W Colin McRae Rally 2.0 twórcy oddają do dyspozycji graczy kilkanaście maszyn, które brały udział w rajdach w sezonie 2000 lub w dalszej przeszłości. Wśród dostępnych samochodów znalazły się Ford Focus WRC, Subaru Impreza WRC, Mitsubishi Lancer Evolution VI, ale też Peugeot 205, Lancia Stratos, Moris Mini Cooper czy Ford Escort Mk1. Każdy z nich można sprawdzić na wymagających odcinkach specjalnych w różnych częściach świata – od pustynnej Kenii, przez błotnistą Wielką Brytanię, po kręte i wąskie asfaltowe etapy we Włoszech czy pokryte śniegiem odcinki w Finlandii.

Produkcja ponownie stara się w miarę realistycznie przedstawić rajdową rywalizację. Gracze muszą panować nad samochodem na trasie i dbać o jego właściwe przygotowanie przed kolejnymi odcinkami. To wiąże się z właściwym doborem opon, ustawieniami zawieszenia czy skrzyni biegów, ale też niezbędnymi naprawami uszkodzonych elementów podczas przerw. Pozostawione bez uwagi usterki wpływają na osiągi samochodu i mogą mieć kluczowe znaczenie w walce o zwycięstwo.

Tryby gry

W kontynuacji twórcy ze studia Codemasters umożliwili nie tylko klasyczne zmagania na czas w ramach poszczególnych eliminacji sezonu WRC, ale także bezpośrednią rywalizację w rallycrossie. W tym module sześć maszyn trafia na zamknięty tor, gdzie walczy koło w koło o pierwszeństwo na linii mety. Gracze mogą mierzyć się zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i żywym przeciwnikiem na podzielonym ekranie. Colin McRae Rally 2.0 umożliwia też zabawę do ośmiu osobom w sieci lokalnej lub internecie.

Kwestie techniczne

Colin McRae Rally 2.0 to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której autorzy zadbali o właściwe odddanie klimatu WRC. Wszystkie modele pojazdów są pieczołowicie odtworzone na podstawie swoich rzeczywistych odpowiedników. W rolę pilota ponownie wcielił się zespołowy partner Colina McRae, Nicky Grist. W polskiej wersji językowej informacji o trasie dostarcza rajdowiec Krzysztof Hołowczyc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 2862 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Colin McRae Rally 2.0

Wymagania wiekowe Colin McRae Rally 2.0

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Colin McRae Rally 2.0

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium II 450 MHz (lub kompatybilny)
  • 64 MB RAM
  • 8MB karta graficzna zgodna z DirectX 7.0
  • Windows 95/98/2000
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Colin McRae Rally 2.0 - recenzja gry
Colin McRae Rally 2.0 - recenzja gry

Recenzja 28 grudnia 2000, 14:55

Czas przejść do zasadniczego trybu gry jakim jest Championship. Do dyspozycji mamy następujące pojazdy: Ford Focus WRC, Mitsubishi Lancer Evo VI, Toyota Corolla WRC, Subaru Impreza WRC, Peugeot 206, Seat Cordoba WRC. Podczas gry starałem się wypróbować każdy z nich gdyż różnice są dość istotne. Niektóre samochody są mniej a niektóre bardziej zwrotne. Jedne mają lepsze parametry silnika (moc, moment obrotowy) co daję pewną przewagę w rywalizacji. Piszę o tym dlatego, ponieważ wszystkie te cechy samochodu mają ogromny wpływ na przebieg rajdu. Jeśli miałbym wybierać to zadecydowałbym się na Subaru Impreza, gdyż jest to samochód dość długi w porównaniu do np. Focusa, Corolli czy 206-tki, co daje dobrą stabilność i przyczepność a jednocześnie ma wystarczającą moc aby osiągać nim dobre czasy. Oczywiście każdy pojazd możemy ustawić pod daną trasę i konkretny rajd. Możemy manipulować podstawowymi parametrami samochodu takimi jak: wartość przełożenia, dyferencjał, opony, wysokość oraz twardość zawieszenia, siłę hamulców przednich i tylnich.

PC
GBA
PS1