Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCGBA
Okładka Colin McRae Rally 2.0 (PC)

Colin McRae Rally 2.0

Druga odsłona kultowego cyklu gier samochodowych, kładących nacisk na rajdowe zmagania. Tytuł, opracowany przez zespół Codemasters Software, pozwala nam walczyć o zwycięstwo na ponad 90 odcinkach specjalnych w ośmiu eliminacjach do mistrzostw świata.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | rajdy

Okładka Colin McRae Rally 2.0 (PC)

data premiery gry:

10gru2000

PC

16wrz2002

GBA

Tym razem dostajemy ponad 90 odcinków specjalnych w 8. eliminacjach do mistrzostw świata, w tym w trzech nowych państwach: Finlandii, Kenii i Włoszech. Do wyboru mamy trzynaście wersji samochodów rajdowych, między innymi: Forda Focusa 2000, Mitsubishi Lancer Evo VI, Subaru Impreza WRC, Peugeot 206 WRC. Mamy również możliwość spróbowania swoich sił w samochodach sprzed kilku/kilkunastu lat: Peugeot 205, Moris Mini Cooper, czy Ford Escort Mk1.

Nowy silnik graficzny, oprócz wysokiej jakości oprawy audiowizualnej, odpowiedzialny jest również za zachowanie się oraz uszkodzenia pojazdów na trasie. Do wyboru mamy dwa tryby gry: symulacyjny i zręcznościowy. W trybie zręcznościowym ścigamy się z 5. innymi samochodami, przy czym model samej jazdy jest znacząco uproszczony. Dodatkowo trasy w trybie Arcade (zręcznościowym) są zamknięte. Rozgrywka w trybie multiplayer pozwala na rywalizację do 8. graczy w sieci lokalnej lub Internecie 8 oraz umożliwia jednoczesną grę dwóch osób na jednym komputerze w trybie split screen. W polskiej wersji językowej w rolę pilota wcielił się Krzysztof Hołowczyc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8,3 / 10 na podstawie 2667 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Colin McRae Rally 2.0

Wymagania wiekowe Colin McRae Rally 2.0

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Colin McRae Rally 2.0

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium II 450 MHz (lub kompatybilny), 64 MB RAM, 8MB karta graficzna zgodna z DirectX 7.0, Windows 95/98/2000

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel

Colin McRae Rally 2.0 - recenzja gry

Recenzja 28 grudnia 2000, 14:55

Czas przejść do zasadniczego trybu gry jakim jest Championship. Do dyspozycji mamy następujące pojazdy: Ford Focus WRC, Mitsubishi Lancer Evo VI, Toyota Corolla WRC, Subaru Impreza WRC, Peugeot 206, Seat Cordoba WRC. Podczas gry starałem się wypróbować każdy z nich gdyż różnice są dość istotne. Niektóre samochody są mniej a niektóre bardziej zwrotne. Jedne mają lepsze parametry silnika (moc, moment obrotowy) co daję pewną przewagę w rywalizacji. Piszę o tym dlatego, ponieważ wszystkie te cechy samochodu mają ogromny wpływ na przebieg rajdu. Jeśli miałbym wybierać to zadecydowałbym się na Subaru Impreza, gdyż jest to samochód dość długi w porównaniu do np. Focusa, Corolli czy 206-tki, co daje dobrą stabilność i przyczepność a jednocześnie ma wystarczającą moc aby osiągać nim dobre czasy. Oczywiście każdy pojazd możemy ustawić pod daną trasę i konkretny rajd. Możemy manipulować podstawowymi parametrami samochodu takimi jak: wartość przełożenia, dyferencjał, opony, wysokość oraz twardość zawieszenia, siłę hamulców przednich i tylnich.

PC
GBA