Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCGBAPS1
Okładka Colin McRae Rally 2.0 (PC)
OkładkaColin McRae Rally 2.0 (PC)

Colin McRae Rally 2.0

Druga odsłona legendarnej serii wyścigowej sygnowanej nazwiskiem jednego z najlepszych kierowców w historii. Colin McRae Rally 2.0 przynosi ulepszoną oprawę audiowizualną, dodatkowy zręcznościowy tryb rallyrcross oraz nowe odcinki specjalne i samochody.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Colin McRae Rally 2.0 Premiera

7lip2000

PS1

10gru2000

PC

16wrz2002

GBA

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Colin McRae Rally 2.0

Colin McRae: DiRT

Colin McRae Rally 3

Richard Burns Rally

Przygotowana przez Codemasters kontynuacja ciepło przyjętej gry wyścigowej z 1997 roku, w której gracze mogą wziąć udział w słynnych na całym świecie zmaganiach World Rally Championship. Druga część oferuje nowe samochody i trasy, a także umożliwia bezpośrednią rywalizację na zamkniętych torach z kilkoma przeciwnikami.

Mechanika

W Colin McRae Rally 2.0 twórcy oddają do dyspozycji graczy kilkanaście maszyn, które brały udział w rajdach w sezonie 2000 lub w dalszej przeszłości. Wśród dostępnych samochodów znalazły się Ford Focus WRC, Subaru Impreza WRC, Mitsubishi Lancer Evolution VI, ale też Peugeot 205, Lancia Stratos, Moris Mini Cooper czy Ford Escort Mk1. Każdy z nich można sprawdzić na wymagających odcinkach specjalnych w różnych częściach świata – od pustynnej Kenii, przez błotnistą Wielką Brytanię, po kręte i wąskie asfaltowe etapy we Włoszech czy pokryte śniegiem odcinki w Finlandii.

Produkcja ponownie stara się w miarę realistycznie przedstawić rajdową rywalizację. Gracze muszą panować nad samochodem na trasie i dbać o jego właściwe przygotowanie przed kolejnymi odcinkami. To wiąże się z właściwym doborem opon, ustawieniami zawieszenia czy skrzyni biegów, ale też niezbędnymi naprawami uszkodzonych elementów podczas przerw. Pozostawione bez uwagi usterki wpływają na osiągi samochodu i mogą mieć kluczowe znaczenie w walce o zwycięstwo.

Tryby gry

W kontynuacji twórcy ze studia Codemasters umożliwili nie tylko klasyczne zmagania na czas w ramach poszczególnych eliminacji sezonu WRC, ale także bezpośrednią rywalizację w rallycrossie. W tym module sześć maszyn trafia na zamknięty tor, gdzie walczy koło w koło o pierwszeństwo na linii mety. Gracze mogą mierzyć się zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i żywym przeciwnikiem na podzielonym ekranie. Colin McRae Rally 2.0 umożliwia też zabawę do ośmiu osobom w sieci lokalnej lub internecie.

Kwestie techniczne

Colin McRae Rally 2.0 to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której autorzy zadbali o właściwe odddanie klimatu WRC. Wszystkie modele pojazdów są pieczołowicie odtworzone na podstawie swoich rzeczywistych odpowiedników. W rolę pilota ponownie wcielił się zespołowy partner Colina McRae, Nicky Grist. W polskiej wersji językowej informacji o trasie dostarcza rajdowiec Krzysztof Hołowczyc.

Ostatnia modyfikacja 6 kwietnia 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 2946 głosów czytelników.

Colin McRae Rally 2.0 cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Colin McRae Rally 2.0: Odpowiednia dla każdego wieku.

Colin McRae Rally 2.0 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium II 450 MHz (lub kompatybilny)
  • 64 MB RAM
  • 8MB karta graficzna zgodna z DirectX 7.0
  • Windows 95/98/2000
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
PC
GBA
PS1