Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCGBAPS2GCNXBOX
Okładka V-Rally 3 (PC)
OkładkaV-Rally 3 (PC)

V-Rally 3

Konwersja najnowszej części bardzo popularnego na konsolach (liczba ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie mówi chyba sama za siebie) cyklu symulacji rajdów samochodowych.

Wyścigi | samochodowe | podzielony/wspólny ekran | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

V-Rally 3 Premiera

21cze2002

GBA

23cze2002

PS2

25mar2003

XBOX

25cze2003

GCN

14lis2003

PC

V-Rally 3 w wersji dedykowanej komputerom typu PC, to konwersja najnowszej części bardzo popularnego na konsolach (liczba ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie mówi chyba sama za siebie) cyklu symulacji rajdów samochodowych. W czasie rozgrywki możemy zasiąść za kierownicą dwudziestu w pełni licencjonowanych samochodów, za których przygotowanie odpowiadają znane firmy motoryzacyjne (Mitsubishi, Opel, Hyndai, Subaru, czy Citroen, natomiast wśród dostępnych modeli wypada wymienić chociażby Mitsubishi Lancer Evolution 7, Citroen Xsara, czy Forda Focusa). Rywalizacja została podzielona na kilka trybów (m.in. Kariera, Wyścig na czas, Challenge), zaś liczba wszystkich dostępnych tras zamyka się w 48 (jeździmy na obszarze Afryki, Niemiec, Anglii, Finlandii, Szwecji oraz Francji).

Wirtualne zmagania rozpoczynamy oczywiście od stworzenia własnego profilu kierowcy. Następnie trafiamy do naszego wirtualnego biura (podobnie jak to miało miejsce w TOCA Race Driver), gdzie decydujemy się na aktualne zajęcie. Zlecenia przychodzą do nas zazwyczaj pocztą elektroniczną (np. rywalizację w trybie Kariery zaczynamy od otrzymania e-mailowego zaproszenia na testy od przedstawicieli jednego z rajdowych teamów).

Dużo uwagi przywiązano do opracowania modelu zniszczeń oraz samych efektów graficznych. Rozgrywka prowadzona jest w różnorodnych warunkach pogodowych, zaś na prowadzonym pojeździe z łatwością możemy zaobserwować uszkodzone części (modele samochodów składają się z liczby ponad 15,000 poligonów). Autorzy postarali się także o zaimplementowanie w grze opcji tuningu pojazdów (możemy wymienić bądź też naprawić wszystkie uszkodzone części). Nie bez znaczenia pozostaje również fakt odpowiedniej konfiguracji samochodu przez rozpoczęciem danego etapu (rodzaj opon, zawieszenie, etc.) - to wszystko ma bezpośredni wpływ na faktyczną rozgrywkę. Obrazu całość dopełniają: dopasowane efekty dźwiękowe (głos pilota i dynamiczny soundtrack) oraz tryb rywalizacji wieloosobowej (sieć lokalna lub Internet).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 463 głosów czytelników.

V-Rally 3 cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI V-Rally 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
GBA
PS2
GCN
XBOX