Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Mobil 1 British Rally Championship (PC)

Mobil 1 British Rally Championship PC

Rally Championship to kolejna pozycja z serii symulacji rajdów samochodowych, opracowana przez doświadczony zespół Magnetic Fields. Dzięki tej grze będziemy mogli wcielić się w jednego z kierowców ubiegających się o tytuł rajdowego mistrza Wielkiej Brytanii.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | rajdy

PC Windows
Okładka Mobil 1 British Rally Championship (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19listopada1999

23lutego2000

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rally Championship to kolejna pozycja z serii symulacji rajdów samochodowych, opracowana przez doświadczony zespół Magnetic Fields. Dzięki tej grze będziemy mogli wcielić się w jednego z kierowców ubiegających się o tytuł rajdowego mistrza Wielkiej Brytanii.

 • 23 dostępne samochody rajdowe: Subaru Impreza WRC, Seat Ibiza Kit Car, Ford Escort Cosworth, Fort Puma i inne.
 • Modele samochodów opracowane zostały z wyjątkową dbałością o szczegóły (ponad 1000 wieloboków na model).
 • 36 torów i ponad 640 km dróg z tras wszystkich wyścigów składających się na Mobil1 BRC.
 • Polska wersja językowa z udziałem Macieja Wisławskiego i Martyny Wojciechowskiej.
 • Możliwość obserwacji akcji z kilku kamer znajdujących się wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu, każdy samochód posiada własną, odmiennie wyglądającą deskę rozdzielczą.
 • Rozbudowany system uszkodzeń i awarii samochodu.
 • Możliwość gry poprzez sieć lokalną lub Internet.
 • Tryb splitscreen pozwalający na wspólną zabawę dwóch osób na jednym komputerze.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 1172 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 47 PLN

Gry podobne do Mobil 1 British Rally Championship

Wymagania wiekowe Mobil 1 British Rally Championship

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Mobil 1 British Rally Championship

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 500MHz
 • 128MB RAM
 • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Rally Championship - recenzja gry
Rally Championship - recenzja gry

Recenzja 18 stycznia 2001, 15:01

Prawdziwi wyjadacze pewnie nie spojrzą nawet w stronę trybu zręcznościowego i od razu zaczną od rajdów. Można wziąć udział w pojedynczym rajdzie lub w mistrzostwach. Tymi pierwszymi nie ma się co zajmować, bo każdy ma swoją specyfikę, nawierzchnie, lokalny mikroklimat. Żeby uzyskać dostęp do samochodów z klasy A8, trzeba zwyciężyć jadąc którymś z wolniejszych aut. Na mistrzostwa składa się sześć szczegółowo opracowanych rajdów. Przed każdym z odcinków otrzymamy dokładne informacje na temat długości, rodzajów nawierzchni, warunków pogodowych i najlepszych czasów przejazdu. Przed rajdem narrator w kilku słowach opisze każdy z odcinków. Odpowiednie przygotowanie samochodu może się okazać kluczem do sukcesu – jak ktoś nie wierzy to proszę sobie wybrać slicki na śnieg – życzę powodzenia przy pokonywaniu zakrętów. Żeby uzyskać dostęp do najmocniejszych samochodów trzeba najpierw zwyciężyć w niższej klasie, a zapewniam, że nie jest to łatwe. Mogłoby się wydawać, że nie należy się spodziewać zbytniej różnorodności, ale jednak. Rozpiętość rodzajów nawierzchni, szerokości dróg, rodzajów poboczy i różnorodność warunków pogodowych mogą niejednego zadziwić. Ciekawostką są badania techniczne (inspekcje) przeprowadzane na koniec każdej strefy serwisowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, samochody biorące udział w rajdach muszą spełniać wymogi techniczne stanowiące warunek dopuszczenia do ruchu po drogach publicznych. Niejednokrotnie zmusza to kierowców do wycofania się z rajdu. Może się okazać, że zamiast naprawić uszkodzenie jakiegoś ważnego elementu, będziemy musieli naprawić rozbite światła, pomimo tego, że odcinek odbywa się w dzień. Jak w każdej chyba grze tego typu, możemy swobodnie wprowadzać zmiany w ustawieniach samochodu – zawieszenie, czułość układu kierowniczego, rozdział siły hamowania itd., itd. Na początku można się tym nie przejmować, ale później, kiedy już opanujemy technikę jazdy, przyjdzie pora na zmiany. Dzięki optymalnej konfiguracji samochodu do danego odcinka będzie można znacznie poprawić czas przejazdu. Fizyka została poprawiona w stosunku do starszych pozycji tej firmy, ale już po kilku pierwszych minutach jazdy można wyczuć podobieństwo. Kiedy już uda nam się dogłębnie poznać zachowanie poszczególnych samochodów, to czeka nas wiele godzin grania. Mnóstwo realistycznych odcinków o różnych długościach, w deszczu, słońcu, w nocy, w dzień, we mgle... Można tak wymieniać w nieskończoność.