Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl grudzień 2003

Będzie Mafia 2?

Wojak, 17 grudnia 2003, 09:03

Mafia: The City of Lost Heaven, doskonała gra akcji, której fabuła umieszczona została w latach 30. w Ameryce, może doczekać się kontynuacji. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że pojawienie się sequela jest bardzo prawdopodobne. Tak przynajmniej twierdzi serwis Computer And Video Games, który jako pierwszy o tym poinformował.

GOL ASY czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Przygodowe

Łosiu, 19 grudnia 2003, 10:04

Plebiscyt na GOL ASY czyli Najlepsze Gry Roku 2003 organizowany przez serwis GRY-OnLine już trwa, mnie zaś przypadło w udziale napisanie pierwszej z całej serii wiadomości, w których poszczególni członkowie naszego zespołu redakcyjnego i newsowego przedstawią wam swoje subiektywne, powtarzam subiektywne(!), odczucia i spostrzeżenia dotyczące gier wchodzących w skład kolejnych growych kategorii plebiscytu. Ja rozpocznę od kategorii gier przygodowych, mej dawnej miłości z przełomu lat 80/90, która po latach uśpienia na nowo się odradza....

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Akcji

Wojak, 29 grudnia 2003, 13:20

Plebiscyt na najlepsze gry roku 2003 ciągle trwa, swoje głosy możecie oddawać do 16. stycznia. Żeby jednak przybliżyć Wam nieco tytuły nominowane w każdej kategorii, przedstawiamy Wam nasze zdanie na temat każdej z gier. Poznaliście już opinie o grach wyścigowych i przygodowych, teraz przyszła kolej na gry akcji. Pamiętajcie jednak, że poniższe spostrzeżenia są tylko moimi subiektywnymi odczuciami, więc niekoniecznie musicie się z nimi zgadzać :) Ale dość już gadania, przejdźmy do konkretów.

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Wyścigi

Fajek, 22 grudnia 2003, 16:42

Rok 2003 dla fanów gier samochodowych przeminął pod znakiem zarówno rozczarowań jak i miłych zaskoczeń. Napisałem „minął”, gdyż przed nowym rokiem żadna gra samochodowa nie pojawi się na rynku. Co nam, domorosłym kierowcom przyniósł ów rok? Zapraszam do krótkiej charakterystyki... i wzięcia udziału w naszym Plebiscycie na najlepsze gry roku 2003.

Wolfenstein 3D, Quake i siedem innych gier marki id Software do pobrania z Sieci

eLKaeR, 10 grudnia 2003, 07:07

Katalog dzieł słynnej korporacji developerskiej o nazwie id Software obejmuje obecnie kilkadziesiąt gier, z których zdecydowana większość zyskała status absolutnie klasycznych pozycji w branży elektroniczno-rozrywkowej. Rzeczona firma podjęła właśnie decyzję o umieszczeniu w Internecie swoich dziewięciu „staroszkolnych” przebojów – począwszy od szóstej odsłony cyklu Commander Keen, a skończywszy na pierwszej części serii Quake.

Trzy wersje demo gier Disney’a na PC – dzisiaj w Gazecie Wyborczej

Soulcatcher, 5 grudnia 2003, 10:26

W dzisiejszym numerze (05.12.2003) Gazety Wyborczej w dodatku „Komiksowo” znajdziecie bardzo fajny prezent dla waszych dzieciaków na Mikołaja, płytkę CD z trzema wersjami demo gier firmy Disney. Są to Zabawa z Kubusiem Puchatkiem: Puchatkowe Przyjęcie, Piotruś Pan: Wielki Powrót i Toy Story 2: Gra Akcji. Wszystkie w profesjonalnej polskiej wersji językowej przygotowanej przez firmę CD Projekt.

Twórcy Grand Theft Auto oskarżeni o plagiat

Krystian Smoszna, 20 grudnia 2003, 10:28

W dniu wczorajszym, w jednym ze szkockich sądów złożono pozew przeciwko Rockstar North, twórcy pierwszej gry z popularnej serii Grand Theft Auto. Pracujący jako konsultant ds. komputerów Mark Gallagher, oskarża firmę z Edynburga o plagiat i żąda półtora miliona funtów w ramach odszkodowania. Najśmieszniejsze w tej sprawie jest to, że autorzy, którzy dotąd byli atakowani o gloryfikowanie przestępstw, sami o jego popełnienie są podejrzani.

Harry Potter i więzień Azkabanu za pół roku.
Harry Potter i więzień Azkabanu za pół roku.

Krystian Smoszna, 19 grudnia 2003, 09:44

W maju 2004 roku, nakładem Electronic Arts, ukaże się kolejna, trzecia już część przygód Harry’ego Pottera, zatytułowana Harry Potter and the Prisoner of Azkaban. Program zadebiutuje równocześnie na pięciu platformach sprzętowych: PC, PlayStation2, Xbox, GameCube i GameBoy Advance.

Ostatnie chwile Black Isle Studios, grywalne demo Fallout 3 i nieprzewidywalna decyzja Interplay'a

Łosiu, 17 grudnia 2003, 10:07

Wczorajsza wypowiedź przedstawiciela firmy Interplay praktycznie rzecz biorąc potwierdziła słowa zwolnionych pracowników Black Isle Studios, dotyczące końca studia i dała jasno do zrozumienia, iż BIS to obecnie tylko marka. A jak wyglądały ostanie dni ekipy BIS i czemu zdecydowano się na taki drastyczny krok, wyjaśnia jeden z byłych pracowników studia. Ponadto zdradza on, iż inne studio Interplay’a, Digital Mayhem spotkał ten sam los...

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Sportowe

ComCo, 31 grudnia 2003, 13:04

Plebiscyt na najlepsze gry roku 2003 – GOL ASY - ciągle trwa, natomiast zarejestrowani użytkownicy naszego serwisu mogą oddawać swoje głosy do szesnastego stycznia. Dla zachęty podam może kilka ze 120 zróżnicowanych nagród: procesory Intel Pentium 4 (3 GHz), oryginalne gry, pady, kierownice Logitech - naprawdę warto wyselekcjonować z rzeczonej listy swoje „topowe” produkcje. Po subiektywnych prezentacjach gier nominowanych w kategoriach Wyścigi, Przygodówki i Akcja, teraz nadszedł czas na równie subiektywne omówienie pozycji Sportowych.

Battleground: Command & Conquer – gra strategiczna w przeglądarce stron internetowych

Krystian Smoszna, 28 grudnia 2003, 12:45

Już od kilkunastu dni dostępna jest gra Battleground: Command & Conquer, którą obsługuje się za pomocą zwykłej przeglądarki stron internetowych. Program stworzony przez małą grupę o nazwie Outburst Entertainment zaskakuje oryginalnością i powinien stanowić ciekawe wyzwanie dla wszystkich fanów klasycznych gier strategicznych, którym niekoniecznie musi imponować wspaniała oprawa graficzna. Jako, że na oficjalnej stronie, zasady gry wytłumaczone są po macoszemu, postaram się je przy okazji trochę przybliżyć.

Morza, oceany drżyjcie - przybywa(m) Aquanox 3

Elrond, 5 grudnia 2003, 09:30

Na początku była Archimedean Dynasty. Potem nastały Aquanox i Aquanox 2: Revelation. Gry, które zasłynęły w głównej mierze dzięki wyrafinowanej i efektownej grafice. Równie interesującym pomysłem było przeniesienie całej akcji w świat morskich głębin. A już niedługo ponownie będzie nam dane wcielić się w postać znaną z dwóch pierwszych części tej serii 'Szmaragdowego' Dead Eye Flinta.

Poradnik: Runaway: A Road Adventure

Redakcja GRYOnline.pl, 2 grudnia 2003, 19:11

„Cześć. Opowiem Wam, co mi się przydarzyło parę tygodni temu... ale zaraz, najpierw wypadałoby się przedstawić. Nazywam się Brian, Brian Brisco. Urodziłem się w Nowym Yorku. Nieco później skończyłem z wyróżnieniem fizykę na Uniwersytecie Columbia, i zaraz po obronie ubiegałem się o miejsce doktoranta na różnych uczelniach. Otrzymałem propozycję z Berkeley. Spakowałem się, pożegnałem z rodzicami, siostrą i psem, i ruszyłem do Kalifornii.” - Opis przejścia gry Runaway: A Road Adventure, utrzymanej w klasycznym stylu przygodówki, której główny bohater spotyka swoją femme fatale imieniem Gina, co całkowicie odmienia jego dalsze życie.

Kilka słów wyjaśnienia na temat trybu co-op w Hidden & Dangerous 2

Elrond, 17 grudnia 2003, 10:11

Od momentu wydania, fani gry Hidden & Dangerous a konkretnie jej drugiej odsłony, wylewają gorzkie żale z powodu braku trybu co-op w tejże produkcji. Ale ta sytuacja ma ulec zmianie, tylko czy ta zmiana jest tym o co graczom chodziło ?

Zbudzony Bóg – Polak też potrafi

Phoenix, 8 grudnia 2003, 17:30

WarCraft III jest grą, która od dłuższego czasu cieszy się niemalejącym zainteresowaniem w środowisku graczy. Bez wątpienia kolejnym faktem, który może potwierdzić tą myśl jest to, że jeden z polskich fanów tegoż produktu postanowił stworzyć własną minikampanię. Jeśli więc chcecie poznać bardziej szczegółowe dane dotyczące tego zagadnienia zapraszam do przeczytania informacji zawartych w dalszej części newsa. Moim zdaniem naprawdę warto!

Seria Need For Speed – łezka w oku...

ComCo, 2 grudnia 2003, 08:58

Cykl Need For Speed bez wątpienia posiada już status legendy. Pierwsze części gry „pamiętają” jeszcze czasy komputerów z procesorem 486, zaś tylko starsi wiekiem gracze mogą powiedzieć, że obserwowali rozwój serii od samego początku. Wszystkie powstałe NFS-y postanowili przypomnieć nam redaktorzy zachodniego serwisu internetowego Gamer's Hell, którzy przygotowali specjalny zestaw wersji demonstracyjnych poszczególnych edycji opisywanego programu.

Fallout 3 – gdzie leży prawda?

Krystian Smoszna, 19 grudnia 2003, 12:16

W ciągu kilku ostatnich dni mogliście przeczytać na łamach naszego serwisu wiele smutnych informacji odnośnie rozwiązania zespołu Black Isle Studios i zawieszenia projektu Fallout 3. Pojawiły się także interesujące screenshoty z wewnętrznego dema dla Interplay, które w świetle powyższych rewelacji, były niczym nóż w plecy wbity fanom post-nuklearnych gier.

Steel Panthers: World at War v8.0, za darmo w sieci!

Krystian Smoszna, 25 grudnia 2003, 12:06

Wszystkich fanów serii Steel Panthers z pewnością ucieszy fakt, że firma Matrix Games ukończyła wreszcie prace nad kolejną wersją World at War, tym razem oznaczoną numerem 8.0.

Gry planszowe dla miłośników wirtualnych zmagań
Gry planszowe dla miłośników wirtualnych zmagań

ComCo, 29 grudnia 2003, 12:23

Swego czasu, zanim jeszcze PeCet na stałe zagościł w moim domu, długie godziny poświęcałem na gry planszowe. Bardzo dobrze pamiętam zmagania w pseudo-RPG „Magiczny Miecz” oraz „Magia i Miecz”, a także w wiele gier bitewnych, pokroju „Krety 1941”, „Bzury 1939” czy „Grunwaldu 1410”. Niestety, o częstym siedzeniu przy kolorowej planszy zapomniałem w momencie ujrzenia StarCrafta - teraz jedynie patrzę na pudełka z grami i wspominam stare czasy. (...) Gry planszowe nie zniknęły jednak z rynku, a wręcz uległy sporej ewolucji. Ładne figurki, żetony, dopracowane zasady to dzisiaj chleb powszedni. A co powiecie na „planszówki" wzorowane na popularnych produkcjach „growych”? Dobry pomysł na odpoczynek oczu od wielogodzinnego wpatrywania się w monitor czy raczej unikatowy sposób spędzania czasu?

Neostrada za niecałe 80PLN ?!

Łosiu, 1 grudnia 2003, 13:13

Dzięki specjalnej akcji promocyjnej Telekomunikacji Polskiej, pozwalającej przez 30 dni bezpłatnie testować Neostradę nie ma chyba już w naszym kraju nikogo, kto nie posiadałby w swoim domostwie tego dobrodziejstwa. Problem jednak leży w tym, że promocja jak to zwykle bywa, kończy się. I co potem? Około 150PLN (przy umowie na 12 miesięcy) miesięcznego abonamentu to duże obciążenie finansowe. Do naszych uszu dochodzą jednak nieoficjalne informacje, jakoby gdzieś na początku 2004 roku kwota ta zmalała do 79PLN – to już całkiem znośna sumka... nieprawdaż? :)