Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 grudnia 2003

Poradnik: Tropico 2: Zatoka Piratów

Redakcja GRYOnline.pl, 9 grudnia 2003, 18:40

„Har, har, har! Witajcie szczury lądowe! Słyszałem wieści, że chcecie zostać piratami! I to nie takimi, co to handlują na bazarze płytami, ale krwawymi korsarzami rabującymi kosztowności i gwałcącymi białogłowy! Dobrze się składa, bo ja również postanowiłem zostać piratem. I mam nadzieję, że poniższe zapiski pochodzące z mojego dziennika pokładowego pomogą wam szczęśliwie zakończyć każdą misję i zdobyć w niej złoty medal! No to napijmy się rumu, a później do dzieła! Har, Har, Har!” - solucja Tropico 2, czyli zapiski korsarza.

Polacy wychodzą na pierwsze miejsce!

mass(a, 9 grudnia 2003, 18:18

O toczących się rozgrywkach Nations Cup International w grę Battlefield 1942 mieliśmy już przyjemność informować dwukrotnie. I tym razem tradycji stało się zadość: nasza reprezentacja po raz czwarty spuściła solidne lanie swoim rywalom. Tym razem gąsienice pancernego sprzętu naszych dzielnych wojaków zmiażdżyły reprezentację Hiszpani, pokonując ich stosunkiem punktów 545 - 196. Mimo, że w skwarze afrykańskiej pustyni na mapie Tobruk koledzy z południa powinni czuć się lepiej, grając po stronie niemieckiej wygrali tylko nieznaczną ilością punktów, co przez polską drużynę zostało odebrane praktycznie jak nasza wygrana. Mapa daje bowiem dużą przewagę wojskom Osi, co skwapliwie wykorzystali biało-czerwoni po zmianie stron, z zimną krwią i zgodnie z obraną taktyką obracając w pył hiszpańskie wojska alianckie i tracąc jedynie 40 punktów.

30 dni PlanetSide za darmo !

Elrond, 9 grudnia 2003, 17:02

Wydaje mi się, że nazwa PlanetSide przynajmniej wśród części graczy wzbudzi pozytywne odczucia. Wszyscy miłośnicy gier gatunku MMO (massive multiplayer online) powinni dobrze znać tę grę - nie tylko dlatego, że PlanetSide reprezentuje ten gatunek ale także dlatego, iż jest to pierwsza gra MMOFPS (first person shooter). Doczekała się już jednego dodatku, Core Combat, a już całkiem niedługo, od 5 stycznia, przez 30 dni będziemy mogli wypróbować ją za darmo.

Top 20 gier w UK (09/12/03)

eLKaeR, 9 grudnia 2003, 15:44

Niewielkie zawirowania (liderem nadal Medal of Honor: Rising Sun przed FIFA Football 2004 i Need for Speed: Underground) dotknęły ścisłą czołówkę w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 3 grudnia 2003) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 29 listopada do 6 grudnia 2003.

SCi - wyniki finansowe i prognozy na najbliższe lata

Elrond, 9 grudnia 2003, 14:40

Po ogłoszeniu wyników finansowych za okres roczny zakończony 30 września, widać, że przed firmą SCi rysuje się świetlana przyszłość. Korporacja ta nie tylko odnotowała wzrost wszystkich ważniejszych czynników finansowych decydujących o pozycji na rynku ale także zapowiedziała kilka potencjalnych hitów, które ukażą się w latach 2004-2005. W dalszej części newsa przeczytacie z czego firma była, jest i będzie zadowolona.

Zagraj w "piracki" wariant słynnej gry Boulder Dash!

eLKaeR, 9 grudnia 2003, 13:55

Wielkimi krokami nadchodzi dwudziesta rocznica narodzin legendarnej serii Boulder Dash, której debiutancką odsłonę wypuszczono na rynek w 1984 r. i zadedykowano szeregowi platform (m.in. Apple II, PC i Commodore 64). Każda część owego cyklu traktowała (ujmując temat lapidarnie) o przemierzaniu rozmaitych labiryntów, celem zbierania szlachetnych kamieni. Ideę pamiętnego przeboju firmy First Star Software rozwija program o nazwie Boulder Dash – Treasure Pleasure, zrealizowany pod sztandarem marki FlyOrDie.

Max Payne w "rękach" graczy

Elrond, 9 grudnia 2003, 12:14

Max Payne - ten tytuł budzi miłe odczucia w sercach wielu graczy. Innowacyjne elementy rozgrywki, m.in. bullet time, znakomita "miodność" i niepowtarzalny klimat - to wszystko sprawiło, że Max Payne stał się jedną z najlepszych gier w swoim rodzaju. Dotychczas posiadacze GameBoy Advance mogli z zazdrością patrzeć na innych graczy, którzy po kilka(naście) razy ukończyli swój ulubiony tytuł. Ale już za tydzień ta sytuacja ulegnie zmianie !

Zapowiedź Fatherdale: The Guardians of Asgard

Redakcja GRYOnline.pl, 9 grudnia 2003, 11:03

„Nie ulega wątpliwości, że firma Snowball Interactive tworzy od kilku już lat produkt ponadprzeciętny. Wierność historyczna realiom epoki czy unikalni bohaterowie z niepowtarzalnymi cechami i parametrami to tylko dwie z pozytywnych rzeczy, które znajdziemy w Fetherdale. Jeśli wszystkie pozytywne zwiastuny okażą się prawdziwe, otrzymamy produkt ponadczasowy i z pewnością rewolucyjny. Znając jednak rzeczywistość, wypada zachować pewną ostrożność i nie dać się zwariować.” – zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią Fatherdale: The Guardians of Asgard, od dawna produkowanego przez rosyjską firmę Snowball Interactive połączenia gatunków cRPG i przygody.

Masz zdezaktualizowanego PeCeta?! Nie będziesz beta-testerem gry Far Cry!

eLKaeR, 9 grudnia 2003, 09:55

Zgodnie z przedwczorajszą wiadomością wortalu GRY-OnLine, właśnie rozpoczęto rejestrowanie kandydatów na beta-testerów szumnie zapowiadanej gry o nazwie Far Cry. Podano także obowiązujące wymagania sprzętowe dla bieżącego etapu projektu, które z całą pewnością nie ucieszą posiadaczy systemów operacyjnych Microsoft Windows 95, 98 i ME oraz właścicieli kart graficznych starszych generacji.

Będzie Anno War!

Wojak, 9 grudnia 2003, 08:54

Dwie gry strategiczne Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata i Anno 1503: Nowy Świat łączy nie tylko wyraz „Anno” w tytule, ale też ogólne założenia rozgrywki. Produkcje te nastawione są przede wszystkim na budowę miast, dyplomację, kolonizację i handel, a w znacznie mniejszym stopniu na walkę. Firma Sunflowers poinformowała właśnie, że trwają prace nad zupełnie nową grą o roboczej nazwie Anno War, która nadrobi to niedopatrzenie. Innymi słowy: skupi się przede wszystkim na prowadzeniu wojen.

Lagsters nadchodzi... Albo i nie

Wojak, 9 grudnia 2003, 08:49

Mało znana firma Boolat nie ma jeszcze co prawda na swoim koncie żadnych większych osiągnięć, ale najwyraźniej wcale się tym nie przejmuje. Od dłuższego czasu pracuje ciężko nad strategią z elementami RPG o nazwie Lethal Dreams, a teraz podała więcej szczegółów na temat swojej najnowszej produkcji, która zwać się będzie Lagsters.

Koniec Black Isle Studios i koniec marzeń o Fallout 3

Łosiu, 9 grudnia 2003, 08:04

Połowa roku 2003 dla fanów postapokaliptycznych cRPG wydawała się być pięknym okresem. W końcu to wówczas wyszło na jaw, iż studio Black Isle Studios na czele z Joshem E. Sawyerem, naczelnym projektantem, pracuje nad trzecią częścią niezapomnianego Fallouta. Euforię wywołaną tym faktem zmąciła przed miesiącem niespodziewana wieść o odejściu Sawyera z Black Isle, a dziś nadzieje związane z Fallout 3 totalnie legły w gruzach. Jak bowiem nieoficjalnie poinformował pracownik BIS, Damien „Puuk” Foletto, ósmy grudnia był jego ostatnim dniem pracy w firmie, podobnie zresztą jak i jego kolegów. Innymi słowy mówiąc... jesteśmy świadkami rozpadu i końca Black Isle Studios.