Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 grudnia 2003

Poradnik: Runaway: A Road Adventure

Redakcja GRYOnline.pl, 2 grudnia 2003, 19:11

„Cześć. Opowiem Wam, co mi się przydarzyło parę tygodni temu... ale zaraz, najpierw wypadałoby się przedstawić. Nazywam się Brian, Brian Brisco. Urodziłem się w Nowym Yorku. Nieco później skończyłem z wyróżnieniem fizykę na Uniwersytecie Columbia, i zaraz po obronie ubiegałem się o miejsce doktoranta na różnych uczelniach. Otrzymałem propozycję z Berkeley. Spakowałem się, pożegnałem z rodzicami, siostrą i psem, i ruszyłem do Kalifornii.” - Opis przejścia gry Runaway: A Road Adventure, utrzymanej w klasycznym stylu przygodówki, której główny bohater spotyka swoją femme fatale imieniem Gina, co całkowicie odmienia jego dalsze życie.

Odświeżony dział „Daty Wydania”

Fajek, 2 grudnia 2003, 17:16

Dziś nasz dział „Daty Wydania” został odświeżony – wprowadziliśmy kilka usprawnień, dzięki którym stał się on bardziej przejrzysty i funkcjonalny.

GameStar PL cyfrowo

Fajek, 2 grudnia 2003, 16:45

GameStar stał się pierwszym czasopismem w naszym kraju, które będzie również wydawane w pełnej edycji cyfrowej (digital edition). Zdigitalizowany GameStar jest kompletną, elektroniczną reprodukcją edycji drukowanej, wzbogaconą o elementy interaktywne.

Początek beta-testów Wish. Jeszcze można się zapisać!

eLKaeR, 2 grudnia 2003, 16:05

Wiadomość, podana przez wortal GRY-OnLine przed pięcioma miesiącami, znalazła właśnie potwierdzenie w najnowszym oświadczeniu studia Mutable Realms, wspominającym o zainaugurowaniu pierwszej fazy przedpremierowych prób internetowych komputerowej gry MMOcRPG o nazwie Wish. Jednakże nadal poszukiwani są potencjalni testerzy!

Idą Święta - najlepszy okres dla graczy

Elrond, 2 grudnia 2003, 14:30

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki okres roku najlepszy jest dla graczy? Kiedy pojawia się najwięcej nowości? Kiedy mają miejsce premiery nowego sprzętu? Oczywiście to koniec roku i związane z przerwą świąteczną gorączkowe bieganiny po sklepach w poszukiwaniu upragnionych i długo oczekiwanych tytułów. Było kilka wyjątków wartych odnotowania, jak The Legend of Zelda wydana w czerwcu 1987, Resident Evil w marcu 1996 czy The Sims w lutym 2000 - ale jak wiemy wyjątki potwierdzają regułę. Lista sprzętu i gier, które ukazały się w okresie gwiazdkowym jest naprawdę długa - warto tu wspomnieć chociażby o PlayStation, Super Mario 64, Frogger, Metal Gear Solid, Half-Life, Pokémon, Pitfall, Xbox, Final Fantasy X czy Donkey Kong Country. Ale który okres był najlepszy ? Na to pytanie stara się odpowiedzieć serwis GameSpy a my przybliżymy wam ich wysiłki.

Polski klan Fear Factory triumfatorem pucharu „MoH:AA Objective Realism”

Łosiu, 2 grudnia 2003, 12:54

Co wiąże europejską ligę gier wieloosobowych Clanbase oraz polski klan Fear Factory? Otóż, bardzo dużo, bowiem dywizja tego klanu zwyciężyła w Oficjalnym Europejskim Pucharze gry Medal of Honor: Allied Assault. Jest to ogromne osiągnięcie naszych rodaków, dlatego też gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłych potyczkach.

Wielki powrót Pong, Asteroids, Breakout i pozostałych legendarnych gier marki Atari

eLKaeR, 2 grudnia 2003, 12:44

Nie tylko właściciele kieszonkowych konsol N-Gage i telefonów komórkowych z linii Series 60 (Nokia 3650, 3660, 6600, 7650 i Siemens SX1) mogą sprawić sobie z okazji tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia prezent w postaci zestawu klasycznych gier spod znaku słynnej korporacji Atari (vide news z 15 października 2003). Koncern ten do spółki z firmą Digital Eclipse opublikował właśnie gigantyczny pakiet retro-oprogramowania o nazwie Atari: 80 Classic Games in One, adresowany do użytkowników PeCetów.

Nowy Virtua Fighter od Segi dla młodszych graczy

Elrond, 2 grudnia 2003, 11:00

Jednym z tytułów, który przedstawiła SEGA na wczorajszej konferencji prasowej odbywającej się w Japoni, była gra znana do tej pory pod nazwą Virtua Fighter Quest. Do tej pory, ponieważ również wczoraj gra przyjęła miano Virtua Fighter Cyber Generation: Judgment Six No Yabou co tłumaczone na język angielski znaczy mniej więcej The Ambition of the Judgment Six (“Ambicja Szóstki Sprawiedliwych”).

Trwa developing Star Wars: Battlefront, czyli kolejnej wieloosobowej gry wojennej

eLKaeR, 2 grudnia 2003, 09:55

Olbrzymia popularność multiplayerowej gry Battlefield 1942 i jej podobnych (np. America’s Army: Operations) zainspirowała pracowników korporacji LucasArts do zainaugurowania przedsięwzięcia o tytule Star Wars: Battlefront. Nazwa owego projektu sugeruje, że zmaterializuje się on w postaci wieloosobowego programu online o charakterze militarnym, osadzonego w kultowym uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Gdzie się podziała pełna wersja Counter-Strike: Condition Zero?...

ComCo, 2 grudnia 2003, 09:32

...dobre pytanie, gdyż w Sieci coraz bardziej huczy od różnych plotek w sprawie najnowszej produkcji zespołu developerskiego Valve Software. Przed tygodniem informowaliśmy Was o przesunięciu premiery Counter-Strike: Condition Zero (vide wiadomość „Counter-Strike: Condition Zero niestety przesunięty!”), a tymczasem okazało się, że płyta-matka już jakiś czas temu trafiła do rąk korporacji wydawniczych Sierra oraz Vivendi.

Seria Need For Speed – łezka w oku...

ComCo, 2 grudnia 2003, 08:58

Cykl Need For Speed bez wątpienia posiada już status legendy. Pierwsze części gry „pamiętają” jeszcze czasy komputerów z procesorem 486, zaś tylko starsi wiekiem gracze mogą powiedzieć, że obserwowali rozwój serii od samego początku. Wszystkie powstałe NFS-y postanowili przypomnieć nam redaktorzy zachodniego serwisu internetowego Gamer's Hell, którzy przygotowali specjalny zestaw wersji demonstracyjnych poszczególnych edycji opisywanego programu.

PunkBuster „tarczą na cheaterów” w Battlefield 1942

ComCo, 2 grudnia 2003, 08:13

Chyba żadnego prawdziwego gracza nie trzeba przekonywać o istotnej roli programów anty-cheaterskich w rozgrywaniu jakichkolwiek potyczek online. Z problemem oszustw zmaga się obecnie wielu developerów, zaś bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się być PunkBuster - programistyczne dzieło firmy Even Balance. Otóż korporacja Electronic Arts poinformowała właśnie, iż skorzysta z rzeczonej aplikacji przy pełnej wersji popularnej strzelanki pierwszoosobowej, pt. Battlefield 1942.