Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 grudnia 2003

Reprezentacja Polski gromi kolejnych rywali!

mass(a, 4 grudnia 2003, 17:20

Rozgrywki internetowego turniej Nations Cup (odpowiednik Mistrzostw Europy) w grze Battlefield 1942 nabierają rumieńców. Nasza reprezentacja, skupiająca w swoim gronie najlepszych graczy z Polski przechodzi przez rozgrywki jak tornado, które rozstawia po kątach kolejnych rywali.

Kolejni oszuści ukarani

Phoenix, 4 grudnia 2003, 15:15

Fani Diablo II i Diablo II: Lord of Destruction zauważyli zapewne wczorajszy brak dostępu do krain na Battle.Necie. Zdarzenie to spowodowane zostało przez dość duża grupę nieuczciwych osób, które wykorzystały błąd serwerów do kradzieży i kasowania kont uczciwych graczy. Proceder ten wykryto niemalże natychmiast i od razu podjęto odpowiednie działania.

Nowe informacje na temat Ery Zamków - Age of Castles

Elrond, 4 grudnia 2003, 14:50

Tytuł jakby podobny do serii gier Age of ... ale i wykonawca i cel rozgrywki całkowicie różny. Gra Age of Castles powstaje w studiach Anarchy Enterprises, firmy znanej dotychczas chociażby z Moon Tycoon czy Deep Sea Tycoon, a reprezentuje sobą gatunek gier strategicznych. W tym konkretnym przypadku naszym celem będzie budowa zamku czy lepiej powiedzieć zamków.

Top 10 gier w US (04/12/03)

ComCo, 4 grudnia 2003, 14:47

Organizacja NPD Group opublikowała kolejne notowanie cotygodniowej listy amerykańskich bestsellerów wśród gier komputerowych, dlatego spieszę z omawianiem zmian, jakie na niej zaszły. Przede wszystkim (i zgodnie z oczekiwaniami) na trzecim miejscu pojawiła się pełna wersja chyba najlepszej produkcji cRPG ostatnich tygodni, tj. Star Wars: Knights Of The Old Republic, jednak osiągnięty przez nią wynik sprzedaży nie pozwolił na prześcignięcie The Sims: Makin' Magic czy Call Of Duty. Z kolei trzy ostatnie miejsca zestawienia przypadły kolejnym debiutantom: Backyard Basketball 2004, Uru: Ages Beyond Myst oraz Dungeon Siege: Legends Of Aranna (odpowiednio: 8., 9. i 10. pozycja).

Święta i gry - wspomnień czar

Elrond, 4 grudnia 2003, 14:10

Dzisiaj kolejna porcja wspomnień z przeszłych Gwiazdek, którą przygotowali redaktorzy serwisu GameSpy. Tym razem przeniesiemy się do roku 1989 kiedy to pojawiło się dużo nowinek z zakresu hardware oraz do Świąt 1996, kiedy to wielu graczy na całym świecie znalazło pod choinką Larę Croft i jej bajeczne ... wyposażenie :)

Kup grę przygodową... I jej engine

Wojak, 4 grudnia 2003, 13:06

The Sydney Mystery, gra przygodowa stworzona przez jednego tylko człowieka w niezbyt popularny już dzisiaj sposób (brak grafiki komputerowej, całość oparta na fotografiach i nagraniach wideo), jest już od jakiegoś czasu do kupienia na swojej oficjalnej stronie internetowej. Teraz jednak autor postanowił obniżyć nieco cenę swojej produkcji, kosztuje ona w tej chwili niecałe 20 dolarów, oraz dodać doń AGE Adventure Game Engine, czyli po prostu silnik, na którym rzeczona gra została stworzona.

Kuloodporny Xbox

Wojak, 4 grudnia 2003, 12:14

Czy konsola Xbox może zabić człowieka? Nie, nie chodzi tutaj bynajmniej o sytuację, gdy zapalony i zaaferowany gracz spędzi nad jakąś doskonałą grą trzy dni bez przerwy i umrze z głodu. Czy Xbox może człowieka... zastrzelić? Do tego jeszcze na szczęście nie doszło, ale bardzo niewiele brakowało.

Star Wars: Battlefront - przeczytaj nowe informacje i zobacz screenshoty!

eLKaeR, 4 grudnia 2003, 11:23

Nie zdążyło minąć wiele czasu od ujawnienia procesu developingu multiplayerowej taktycznej gry akcji pt. Star Wars: Battlefront (vide news z 2 grudnia 2003), a już w globalnej Sieci zamieszczono rozszerzone materiały tekstowo-graficzne na ten temat. Źródłem rzeczonych nowinek jest gazeta Official U.S. PlayStation Magazine.

SIN 2 - a mogło być tak pięknie...

Łosiu, 4 grudnia 2003, 10:14

Trójwymiarowa gra akcji/FPS o tytule SIN zapisała się w umysłach wielu graczy, w tym i moim, jako jedna z najbardziej „zabugowanych” produkcji w historii, ale też jako tytuł bardzo atrakcyjny pod względem klimatu, który często był przyrównywany do tego znanego z Duke Nukem 3D. Tom „ParadoX” Mustaine jeden z członków zespołu Ritual Entertainment (autorów SIN-a oraz m.in. Star Trek: Elite Force II i Heavy Metal F.A.K.K. 2), wyjawił właśnie na forum serwisu Shacknews, że Ritual pracował nad drugą częścią SIN-a, ale w obliczu braku zainteresowania ze strony potencjalnych wydawców, przerwano developing. Szkoda, zwłaszcza zważywszy na to, iż produkcja była już na tyle zaawansowana, że powstało demo nowej gry.

Zapadł werdykt w plebiscycie Spike TV VGA. Jakie gry uznano za najlepsze?

eLKaeR, 4 grudnia 2003, 10:05

Po zaprezentowaniu szerokiej i wąskiej listy nominowanych, przyszedł czas na ogłoszenie przez amerykański kanał telewizyjny o nazwie Spike TV laureatów premierowych nagród VGA (Video Game Awards). Zapraszamy do zaznajomienia się z zestawieniem wyróżnionych gier wirtualnych.

Konsolowo-komórkowy Andre Agassi

eLKaeR, 4 grudnia 2003, 09:32

Zapaleni tenisiści, posiadający jednocześnie mobilną konsolę N-Gage, mogą w chwilach wolnych od biegania po korcie pograć w Virtua Tennis. Pozycja ta doczeka się niebawem groźnego konkurenta w formie programu, przygotowywanego przez koreańskie studio com2us2 i firmowanego nazwiskiem słynnego amerykańskiego sportowca Andre Agassiego - kilkukrotnego zwycięzcy turniejów z cyklu Wielkiego Szlema.

Colin McRae Rally 04 na PeCecie

Łosiu, 4 grudnia 2003, 09:32

Kilka miesięcy po premierze czwartej odsłony rajdowej serii Colin McRae Rally na konsolach PS2 i Xbox, firma Codemasters zdecydowała się w końcu wydać ten tytuł na komputerach klasy PC. Gra trafi do sprzedaży w marcu przyszłego roku, co warto zauważyć, zbiega się z terminem premiery innej oczekiwanej produkcji z tego gatunku, tj. Richard Burns Rally – zapowiada się ciekawa rywalizacja...