Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 grudnia 2003

Recenzja: Tomb Raider (N-Gage)

Fajek, 3 grudnia 2003, 17:38

Niewiele powstało gier komputerowych, o których istnieniu wiedzą wszyscy - nie tylko miłośnicy gier jako takich. Do takowych na pewno można zaliczyć Tomb Raidera z Larą Croft w roli głównej, która to gra ukazała się nawet na konsolę Nokia N-Gage. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją.

Poradnik: Skoki Narciarskie 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 3 grudnia 2003, 17:25

Poradnik do najnowszej gry sportowej ukazującej kulisy jednego z najbardziej popularnych sportów w naszym kraju – skoków narciarskich. Stworzony z myślą o początkujących graczach jest opisem wszystkich zasad oraz zebraniem ważniejszych rad w jedną, spójną całość.

Rynkowy debiut pełnej wersji Deus Ex: Invisible War

ComCo, 3 grudnia 2003, 16:48

Entuzjaści oryginalnego Deus Ex od wielu miesięcy oczekiwali pojawienia się drugiej części gry, noszącej podtytuł Invisible War. Pomimo tego, że opublikowana pod koniec listopada wersja demonstracyjna owego programu podzieliła graczy (spora grupa fanów bardzo krytycznie odniosła się od zaprezentowanego fragmentu rozgrywki), dzień później duet wydawniczy Ion Storm - Eidos Interactive ogłosił zakończenie procesu developingu pełnej wersji. Natomiast w dniu dzisiejszym, pudełko z rzeczoną produkcją zadebiutowało na półkach amerykańskich sklepów.

Kto "stuknął" jajogłowego z niebieskiego Mercedesa?

eLKaeR, 3 grudnia 2003, 16:16

Od 3 października bieżącego roku wortal GRY-OnLine oferuje odwiedzającym możliwość pobrania (75 MB) interaktywnej pokazowej edycji gry przygodowej o charakterze kryminalnym pt. Law & Order II: Double or Nothing. Teraz wersja demo rzeczonego dzieła firmy Legacy Interactive osiągalna jest również za darmo w formie online, dzięki popularnej technologii Macromedia Flash.

Nadchodzi Zimna Wojna

Wojak, 3 grudnia 2003, 15:41

Firma Fireglow, która „popełniła” do tej pory Sudden Strike, dodatek doń o nazwie Sudden Strike Forever oraz sequel Sudden Strike 2, poinformowała, że pracuje aktualnie nad zupełnie nową grą. Będzie ona, podobnie jak trzy wspomniane tytuły, strategią czasu rzeczywistego, tyle że przeniesie nas w okres Zimnej Wojny, czyli lata 1950 – 1973. Sama informacja o tym, że gra jest w trakcie produkcji nie jest co prawda nowością (wiadomość o rozpoczęciu prac opublikowana została w sierpniu, znajdziecie ją tutaj), ale autorzy podali właśnie garść szczegółów na jej temat, więc wiemy już, czego możemy się po tym tytule spodziewać.

GameCube bestsellerem wśród konsol nowej generacji

ComCo, 3 grudnia 2003, 15:28

Kiedy po raz ostatni pisaliśmy o wynikach sprzedaży GameCube'a, rzeczonej platformie udało się wyprzedzić w rankingu produkt Microsoftu, tj. konsolę Xbox (patrz wiadomość „Gwałtowny wzrost sprzedaży GameCube'a”). Jak się okazało, nie był to koniec rewelacji związanych z opisywaną „maszynką” - otóż według danych korporacji Nintendo, GameCube znalazł w ostatnim tygodniu (24-30 listopada) ponad 500,000 nabywców w samych Stanach Zjednoczonych, bijąc na głowę wszystkich konkurentów, z Sony i PlayStation 2 na czele!

Polski wymiar Sprawiedliwości kontra użytkownicy sieci P2P

Łosiu, 3 grudnia 2003, 14:55

Dziś na łamach Gazety Wyborczej pojawił się bardzo ciekawy artykuł poruszający temat, który w ostatnich dniach wywołał prawdziwą burzę na forach internetowych. Chodzi o akcję policji skierowaną przeciwko prywatnym użytkownikom komputerów z dostępem do Internetu, którzy używają i pobierają z sieci nielegalne oprogramowanie, firmy, muzykę, etc. Przedstawione w nim fakty wydają się jednoznacznie sugerować, iż faktycznie organa władzy zainteresowały się użytkownikami sieci P2P i tropią tych, którzy łamią prawo.

Greyhawk: The Temple of Elemental Evil - łatania kolejna pora ?

Elrond, 3 grudnia 2003, 14:15

Już od pewnego czasu (polska wersja pojawi się pod koniec stycznia za sprawą CDProjekt) na rynku znajduje się Greyhawk: The Temple of Elemental Evil, RPG przenoszący nas w realia świata Oerth. Gra jeszcze przed ukazaniem się na rynku wzbudzała emocje graczy, zaś po jej wydaniu emocje te sięgnęły zenitu. Szkoda tylko, że większość emocji, które wyrażali gracze nie dotyczyło zadowolenia z rozgrywki. Niestety, gra była tak "zarobaczona" (ang. bug - błąd, niedociągnięcie), że praktycznie cała przyjemność z rozgrywki ulatywała w siną dal.

Komputer ŚWIAT GRY 1/2004 już w kioskach

Solnica, 3 grudnia 2003, 13:50

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, styczniowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełne wersje gier Duke Nukem Manhattan Project, Snow Wave Avalanche oraz Era Futbolu 2002, a wewnątrz wciąż 100 stronicowego numeru jak zwykle wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów im pokrewnych.

Painkiller woli GeForce

Wojak, 3 grudnia 2003, 12:39

Nietrudno zauważyć, że dwaj najwięksi producenci kart graficznych – ATI oraz NVIDIA – od jakiegoś czasu bardzo ostro konkurują ze sobą. Doprowadziło to w końcu do tego, iż również niektóre z wydawanych teraz gier dzielą się na dwa obozy: jedne z nich działają lepiej na kartach z serii GeForce, a do drugich bardziej przyda się Radeon. Polski FPS o nazwie Painkiller nie jest tutaj wyjątkiem, o czym poinformował jego zachodni wydawca, firma Dreamcatcher Games.

Coraz bliżej święta - coraz więcej gier

Elrond, 3 grudnia 2003, 12:21

Dzisiaj kontynuujemy opis listy dziesięciu najlepszych, według serwisu GameSpy, okresów świątecznych w historii gier i sprzętu wideo. Zaprezentujemy wam rok 1988 zdominowany przez Nintendo oraz 1999 - narodziny Dreamcasta i zapowiedź kolejnego dziecka Sony - PlayStation 2.

DRIV3R (vel Driver 3) - w rolach głównych: Marsellus Wallace, restaurator Toni, szybka i wściekła Letty oraz Johnny Przystojniak

eLKaeR, 3 grudnia 2003, 07:44

Pięć lat temu do sklepów trafiła trójwymiarowa gra akcji dla konsoli Sony PlayStation pt. Apocalypse (wspólne dzieło firm Neversoft Entertainment i Activision), której głównemu bohaterowi użyczył głosu amerykański filmowy gwiazdor nazwiskiem Bruce Willis. Rok później światu ukazał się produkt Driver – obecnie trwa przygotowywanie części trzeciej (zmodyfikowany właśnie tytuł brzmi: DRIV3R), a developerzy ze studia Reflections Interactive zaangażowali w proces projektowania (podkładanie dialogów itp.) cztery znane persony z Hollywood.

Kto wyda Perimeter?

Wojak, 3 grudnia 2003, 07:25

Rosyjska strategia czasu rzeczywistego o nazwie Perimeter ma szansę tchnąć do tego gatunku gier powiew świeżości. Najwyraźniej zauważyła to też znana firma Codemasters, gdyż poinformowała właśnie, że to ona wyda rzeczoną produkcję w krajach zachodnich. A co jest w tej grze takiego ciekawego?

Top 20 gier w UK (03/12/03)

eLKaeR, 3 grudnia 2003, 07:07

Kolejna część sagi Medal of Honor (podtytuł: Rising Sun) zakończyła kilkutygodniową dominację gry FIFA Football 2004 (obecnie trzecia lokata - za Need for Speed: Underground) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 25 listopada 2003) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 22 do 29 listopada 2003.