Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 grudnia 2003

Zbudzony Bóg – Polak też potrafi

Phoenix, 8 grudnia 2003, 17:30

WarCraft III jest grą, która od dłuższego czasu cieszy się niemalejącym zainteresowaniem w środowisku graczy. Bez wątpienia kolejnym faktem, który może potwierdzić tą myśl jest to, że jeden z polskich fanów tegoż produktu postanowił stworzyć własną minikampanię. Jeśli więc chcecie poznać bardziej szczegółowe dane dotyczące tego zagadnienia zapraszam do przeczytania informacji zawartych w dalszej części newsa. Moim zdaniem naprawdę warto!

Coś dla miłośników Half-Life

Elrond, 8 grudnia 2003, 16:00

Half-Life ma już ponad 5 lat, tak więc w kategorii "życia" gier jest to już pozycja dość stara. Ale jak to mawiają stary ale jary - dzięki pojawiającym się modom Half-Life ciągle znajduje się na przodujących miejscach list ulubionych przez graczy tytułów. Już niedługo pojawi się wersja 3.0 moda zatytułowanego Sven co-op wnosząca do rozgrywki powiew świeżości i całą masę nowości.

Wydawca serii Conflict: Desert Storm nie chce PeCetowej wersji Galleon: Islands of Mystery

eLKaeR, 8 grudnia 2003, 14:44

Projektant nazwiskiem Toby Gard, czyli jeden z ojców słynnej Lary Croft, do spółki z ekipą developerską Confounding Factor tworzy obecnie hybrydę trójwymiarowej gry akcji i elementów gatunku cRPG o tytule Galleon: Islands of Mystery (klimat fantastyczno-marynistyczny). Nowy wydawca tego programu (brytyjska korporacja SCi Games w miejsce Interplay) nie zamierza jednak wprowadzić do sklepów edycji PeCetowej, wbrew dotychczasowym założeniom (vide news z 2 lipca 2003).

Pudliszki znane nie tylko dzięki pomidorom, ale także za sprawą skoków narciarskich

eLKaeR, 8 grudnia 2003, 13:55

Tegoroczna skandynawska aura wyraźnie nie sprzyja skoczkom narciarskim, walczącym w sezonie zimowym o tzw. Kryształową Kulę. Po problemach natury pogodowej w fińskiej miejscowości Kuusamo, analogiczna sytuacja nastąpiła w norweskim Trondheim. W jedynym zorganizowanym konkursie (obiekt K 120) zwyciężył reprezentant gospodarzy Roar Ljoekelsoey przed Jane Ahonenem z Finlandii i Maximilianem Mechlerem z Niemiec. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Adam Małysz, który zajął dziewiątą lokatę. Zakończono również drugą rundę Internetowego Pucharu Świata, toczonego przy pomocy programu komputerowego pt. Skoki narciarskie 2004.

Ujawniono więcej szczegółów na temat Operation Shadow

Elrond, 8 grudnia 2003, 12:12

Nokia nie ustaje w promowaniu swojego najnowszego dziecka, N-Gage. Aby zjednać sobie serca graczy i przekonać ich, że to właśnie N-Gage jest i będzie ich ulubioną konsolą, Nokia przedstawiła kilka nowych informacji dotyczących gry Operation Shadow, która jest jednocześnie drugim tytułem na tą platformę wydawanym przez Nokię.

Trzecia kolejka Ligi Unreal Tournament

Kony, 8 grudnia 2003, 09:10

Informujemy, iż zakończyła się właśnie trzecia kolejka ligi Unreal Tournament. W pełnej wersji wiadomości znajdziecie zwięzły opis obecnie panującej sytuacji w lidze.

Trwa developing czwartej części Cywilizacji!

ComCo, 8 grudnia 2003, 08:33

O tym, że zespół developerski Firaxis Games pracuje nad aktualnie nad remake'm klasycznej gry komputerowej pt. Sid Meier’s Pirates! wiemy już od dawna. Tymczasem, „w cieniu” rzeczonej produkcji, przygotowywany jest zupełnie inny projekt, będący kontynuacją równie uznanego cyklu. Panie i Panowie - nadchodzi czwarta odsłona Cywilizacji!

Lara Croft - powrót do korzeni

ComCo, 8 grudnia 2003, 07:48

Zachodni serwis internetowy Gamer's Hell po raz drugi postanowił udostępnić graczom kolekcjonerski zestaw wersji demonstracyjnych - ostatnio mogliśmy pobrać pliki dotyczące serii Need For Speed, zaś teraz przypomnimy sobie miłe chwile spędzone przy równie kultowym cyklu Tomb Raider. Sam jeszcze bardzo dobrze pamiętam pierwsze chwile spędzone na kierowaniu postacią Lary Croft i próbach załapania „o co chodzi” (w końcu to był pełny trójwymiar!). Pomimo tego, iż najnowsza odsłona programu, o podtytule Angel of Darkness, nie spełnia pokładanych w nią nadziei, warto jednak sprawić sobie taki krótki „powrót do przeszłości”. Dobry na długie, zimowe wieczory...

Hity listopada 2003 wg GameSpot

eLKaeR, 8 grudnia 2003, 07:07

Redaktorzy sieciowego serwisu o nazwie GameSpot opublikowali właśnie swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania nowego zestawienia (o poprzedniej edycji pisaliśmy 4 listopada 2003) brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.