Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl styczeń 2004

GTA: San Andreas, GTA5 i GTA6 - trzy nowe znaki towarowe

eLKaeR, 9 stycznia 2004, 09:55

Dokąd zmierza popularna seria Grand Theft Auto? Na razie nie udaje się ona do miasta Las Vegas, określanego mianem Sin City (vide news z 7 stycznia 2004). Natomiast z pewnością podąża w kierunku kalifornijskiego San Andreas, gdyż korporacja software’owa Take 2 Interactive zarejestrowała 17 grudnia 2003 tercet nowych znaków towarowych.

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Strategiczne

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2004, 18:03

Plebiscyt na Najlepsze Gry Roku 2003, organizowany przez nasz serwis, wkracza w decydującą fazę. Do 16 stycznia, czyli dnia w którym zamykamy głosowanie pozostało już naprawdę niewiele czasu, więc jeśli do tej pory nie wziąłeś w nim udziału, zrób to jak najszybciej. Pamiętaj, że wszyscy uczestnicy konkursu wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Być może, to właśnie do Ciebie uśmiechnie się los.

Sim City 5 w produkcji!

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2004, 09:00

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii Sim City. Luc Barthelet, główny menadżer firmy Maxis, zdradził w wywiadzie dla francuskiego programu o grach komputerowych, że rozpoczęto już prace nad piątą odsłoną popularnego symulatora miasta. Nie ujawnił on jednak żadnych szczegółów na jego temat: jak będzie wyglądał i kiedy miałby się ukazać.

Najbardziej oczekiwane gry 2004 roku wg GameSpy, odc. III – miejsca 24-17

Krystian Smoszna, 21 stycznia 2004, 12:28

Dziś półmetek prezentacji rankingu najbardziej oczekiwanych gier 2004 roku, przygotowanego przez serwis GameSpy. Jako, że jesteśmy już coraz bliżej finałowej ósemki, podsumowanie zaczyna obejmować więcej potencjalnych hitów. Podobnie jak wczoraj, tak i teraz w przewadze są konsole: aż pięć tytułów przeznaczonych jest na tego typu platformy sprzętowe. Co prawda, układ sił mógłby się wyrównać za sprawą gry Silent Hill 4: The Room, która ukaże się najprawdopodobniej także i na PeCety, ale jak na razie, nie zostało to nigdzie oficjalnie potwierdzone. Inną ciekawostką związaną z ujawnionymi dziś danymi, jest niska pozycja gier Blizzard Entertainment, a zwłaszcza World of WarCraft, którego jeszcze wczoraj byłem skłonny widzieć w piątkowej, pierwszej ósemce. Jak na dwa tytuły zapowiedziane na 2004 rok i to przez tak poważaną firmę, jest to wynik bardzo słaby.

Nazwa GTA: Sin City powraca do łask, a wraz z nią przybywają dwa kolejne tytuły!
Nazwa GTA: Sin City powraca do łask, a wraz z nią przybywają dwa kolejne tytuły!

eLKaeR, 10 stycznia 2004, 07:07

Nieustannie aktualizowana internetowa baza danych Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych dostarczyła właśnie kolejnych sensacyjnych informacji, dotyczących przyszłości hitowego cyklu Grand Theft Auto. Wczoraj powiadomiliśmy Was o trzech nowych znakach towarowych (GTA: San Andreas, GTA5 i GTA6), zarejestrowanych przez zachodnią korporację wydawniczą Take 2 Interactive. Natomiast dziś przedstawiamy następny tercet nazw, zalegalizowanych dzięki staraniom rzeczonego koncernu software’owego.

Virtua Fighter 3 wraz z mocną ekipą gier szybkim krokiem zmierza w kierunku PeCetów
Virtua Fighter 3 wraz z mocną ekipą gier szybkim krokiem zmierza w kierunku PeCetów

eLKaeR, 12 stycznia 2004, 13:05

Właściciele konsol Sony PlayStation 2, będący jednocześnie amatorami trójwymiarowych gier walki, pewnie zdążyli już zaznajomić się ze specjalną edycją (podtytuł Evolution) czwartej części popularnej serii Virtua Fighter. Natomiast użytkownicy komputerów osobistych klasy PC niebawem otrzymają możliwość uruchomienia trzeciej odsłony rzeczonego cyklu, wydanej pierwotnie w 1996 roku.

Udostępniono kody źródłowe Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 08:13

Wszystkich domorosłych producentów poprawek do gry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory, z pewnością zainteresuje fakt, że w dniu wczorajszym firma Activision zdecydowała się wyjść naprzeciw oczekiwaniom, publikując pakiet wszystkich kodów źródłowych programu. Żeby móc się do nich dobrać, wystarczy skorzystać z linka, znajdującego się poniżej i ściągnąć plik. Do prawidłowego korzystania z kodów źródłowych niezbędny jest też zainstalowany program Visual C++ w wersji .NET lub 6 (ten drugi jest oczywiście bardziej rekomendowany).

Tekken Tag Tournament i Soul Calibur na PC - marzenia nabierają realnego kształtu

eLKaeR, 3 stycznia 2004, 14:55

Następny miesiąc bieżącego roku powinien przynieść swoiste urzeczywistnienie sprawy, poruszonej w wiadomości wortalu GRY-OnLine z 1 kwietnia 2003. Mianowicie w lutym ma zadebiutować kolejna edycja (v.1.0) PeCetowego emulatora o nazwie ZiNc, która umożliwi uruchamianie gier wirtualnych z automatów zręcznościowych typu Namco System 12 i Konami GV System (obecna wersja kompatybilna jest jedynie z Sony ZN-1 i ZN-2 oraz Namco System 11).

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria Symulatory

Mariusz Klamra, 14 stycznia 2004, 16:44

W plebiscycie GRY-OnLine na Najlepsze Gry Roku 2003 kategoria Symulatory jest reprezentowana najskromniej, bo jedynie przez trzy pozycje. Nie oznacza to jednak, że są to gry mało znaczące czy nieznane. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest wręcz odwrotnie ;-).

Air Traffic Control Simulator 2 – realistyczne kierowanie ruchem lotniczym
Air Traffic Control Simulator 2 – realistyczne kierowanie ruchem lotniczym

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2004, 13:35

Świat komputerowej rozrywki to dzisiaj ogromny biznes, obliczony na produkcję hitów, przeznaczonych dla masowego odbiorcy. Czasem jednak trafiają się gry, które nie zaskakują szałową oprawą audiowizualną, prostymi zasadami rozgrywki i bastionem speców od marketingu, którzy kombinują jak wprowadzić je na szczyty list przebojów i zarobić przy tym kupę pieniędzy. Do takich produktów zalicza się Air Traffic Simulator 2, firmy Aerosoft, o którym można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że zjedna sobie miliony fanów na całym świecie.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria Polskie Produkcje

Solnica, 12 stycznia 2004, 11:36

Z roku na rok da się zauważyć coraz większą aktywność polskich producentów gier, którzy próbują zaistnieć na tym jakże ciekawym, ale też niejednokrotnie bardzo niewdzięcznym rynku. Nie inaczej było w ubiegłym roku, który zaobfitował w sporą ilość różnego rodzaju pozycji powstałych w naszych rodzimych studiach developerskich. Były to zarówno tytuły gorsze jak i lepsze. O tych pierwszych na moment zapomnijmy i skupmy się w tej chwili na tych ciekawszych, które postanowiliśmy nominować w naszym plebiscycie w kategorii „Polskie Produkcje”.

Poradnik: The Lord of the Rings: The Return of the King

Redakcja GRYOnline.pl, 14 stycznia 2004, 18:24

”EA wydała w teorii drugą i ostatnią część gry na podstawie ekranizacji kultowej powieści J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. Błyskotliwi orientują się zapewne, iż powinna to być trzecia część tejże gry. Cóż mogę powiedzieć… EA wcale się tym nie przejmowała i zmieściła „trzy” w „dwóch”…„ - Przed wami poradnik do The Lord of the Rings: The Return of the King.

Piękne biusty i tysiące pytań - oto obraz gry „tylko dla facetów”
Piękne biusty i tysiące pytań - oto obraz gry „tylko dla facetów”

Łosiu, 23 stycznia 2004, 11:46

Wszelkiego rodzaju gry quizy, pokroju Ripley's Believe It or Not, nie cieszą się wśród graczy zbyt dużą popularnością. Przyczyna jest bardzo trywialna - nie mogą po prostu zaoferować takich audiowizualnych bajerów i emocji jak np. Half-Life 2. Firma Top Heavy Studios wpadła jednak na pomysł (nawiasem mówiąc, niezbyt wyrafinowany), dzięki któremu jej najnowsza gra tego typu (tzw. trivia game) przyciągnie do siebie graczy. Tym pomysłem są nagie, seksowne kobiety. Tiaaa....

Diablo II: LoD v1.10 - pierwszy gracz z 99 poziomem doświadczenia

Phoenix, 19 stycznia 2004, 16:15

Dzień dzisiejszy, tj 19 stycznia 2004 roku przejdzie do historii społeczności fanów Diablo II: Pan Zniszczenia jako data uzyskania przez jednego z graczy 99 poziomu doświadczenia. Teoretycznie nie jest to nic, co nie zdarzało się już wcześniej. Praktyka jest jednak inna, otóż rzeczywiście już wiele setek a nawet tysięcy fanów osiągnęło wspomniany level, jednak zdarzenie to miało miejsce zanim światło dzienne ujrzała najnowsza łatka programowa przeznaczona do rzeczonej gry - Patcha v1.10 (pisaliśmy o tym 29 października zeszłego roku).

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG
GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG

Soulcatcher, 14 stycznia 2004, 14:10

Plebiscyt kończy się na dniach więc czas powiedzieć parę słów na temat gier z ważnej dla wielu graczy kategorii cRPG. W tym roku w plebiscycie pojawiło się pięć tytułów: Gothic II, Grandia II, Lionheart: Legacy of the Crusader, Piraci z Karaibów oraz Star Wars: Knights of the Old Republic

Silent Hunter III w produkcji
Silent Hunter III w produkcji

Łosiu, 16 stycznia 2004, 09:10

Ubi Soft, francuska korporacja zajmująca się produkcją i wydawaniem gier, ukończyła niedawno swój ambitny projekt, symulator lotniczy Lock On: Modern Air Combat, z drugim zaś, po ponad pięcioletnim okresie developingu po prostu dała sobie spokój, mowa o Larry Bond's Harpoon 4, i wydawało się, że tym samym zakończyła na jakiś czas swą „przygodę” z ambitnymi symulacyjnymi grami, przy których narobić się „trza jak pierun”, a defacto pieniędzy z tego mniej niż z jakiejś efektownej strzelaniny. Ubi Soft jednak nie zrezygnował z symulatorów i dziś, ku zaskoczeniu niektórych, w tym i moim, zaanonsował trzecią część serii Silent Hunter!

Nowy Medal of Honor?

Wojak, 23 stycznia 2004, 15:19

Ostatnimi czasy obiegła sieć informacja o tym, że trwają prace nad nową grą z serii Medal of Honor, która nazywać się ma War Chest. I z jednej strony nie pomylili się sprawcy całego zamieszania, pracownicy sklepu internetowego EBGames, którzy jako pierwsi poinformowali o tym tytule – produkt o takiej nazwie faktycznie ukaże się na rynku. Tyle tylko, że nie do końca będzie on zupełnie nowy.

Najlepsza kierownica na rynku do PlayStation 2 w oficjalnej sprzedaży
Najlepsza kierownica na rynku do PlayStation 2 w oficjalnej sprzedaży

Banzaai, 29 stycznia 2004, 12:49

Umarł król, niech żyje król – ta słynna maksyma pasuje do opisywanej tu sytuacji jak ulał. Oto najlepsza dotychczasowa kierownica do PS2 – Logitech Driving Force musi ustąpić miejsca swojemu następcy. W Polsce można już oficjalnie nabyć Logitech Driving Force Pro – czyli najnowszy model, który wyposażono w funkcję obrotu koła sterowniczego w zakresie 900. stopni, czyli tyle, ile w prawdziwym samochodzie (2,5 pełnego obrotu)! To pierwsza tego typu kierownica na rynku i mimo, że wymaga włożenia sporego wysiłku w jej okiełznanie (do tego dochodzi jeszcze lepiej niż w poprzednim modelu zrealizowana funkcja Force Feedback), to wrażenia ponoć są ultra-realistyczne.

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 - kategoria Dodatki / Rozszerzenia

eLKaeR, 10 stycznia 2004, 17:55

Prezentacja PeCetowych produktów, nominowanych przez redakcję wortalu GRY-OnLine w Plebiscycie na Najlepsze Gry Roku 2003, wkroczyła dziś w siódmy etap. Dokładnie trzy tygodnie wstecz proces demonstracji zainaugurowały Gry Przygodowe, a później zostały scharakteryzowane jeszcze Wyścigi, Gry Akcji, Gry Sportowe, Gry Niedocenione i Gry Strategiczne. Teraz pora przybliżyć Szanownym Czytelnikom najobszerniejszą (łącznie czternaście pozycji) spośród kategorii tematycznych, poświęconą rozmaitym dodatkom i rozszerzeniom. Po lekturze niniejszego artykułu serdecznie zapraszamy do głosowania, ponieważ czekają wspaniałe nagrody (np. układ Intel Pentium 4 3,0 GHz, akcesoria ze stajni Logitech i mnóstwo oryginalnego oprogramowania rozrywkowego).

GOL ASY czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria Gry Niedocenione

Elrond, 6 stycznia 2004, 10:30

Plebiscyt na GOL ASY, czyli najlepsze gry minionego roku, powoli zbliża się do półmetka. Już tylko 10 dni pozostało do 16 stycznia, kiedy to po raz ostatni będziecie mogli oddać swoje głosy w prezentowanych przez nas kategoriach. Dzisiaj postaram się przybliżyć wam nieco zawodników biorących udział w dyscyplinie zatytułowanej Gry Niedocenione.