Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 stycznia 2004

Gra Soldiers: Heroes of World War II zapowiedziana
Gra Soldiers: Heroes of World War II zapowiedziana

Wojak, 13 stycznia 2004, 17:59

Firma Codemasters poinformowała właśnie, że zdobyła od ukraińskiego studia developerskiego Best Way prawa do wydania ich nowej gry – trójwymiarowej, taktycznej strategii o nazwie Soldiers: Heroes of World War II. Jak nietrudno się domyślić, akcja tej produkcji toczyć się będzie w trakcie II wojny światowej, a gracz przejmie tutaj kontrolę nad oddziałem dobrze wyszkolonych żołnierzy.

Doom 3 opóźniony?

Wojak, 13 stycznia 2004, 16:06

Doom 3, budzący ogromne emocje wśród graczy first person shooter, miał się pojawić na półkach sklepowych w marcu tego roku. Wygląda jednak na to, że być może przyjdzie nam jeszcze trochę na tę grę poczekać, bowiem nieoficjalnie mówi się już o przesunięciu premiery tego długo oczekiwanego tytułu.

Oficjalna zapowiedź Star Wars: Battlefront, czyli jeszcze więcej informacji tekstowo-graficznych
Oficjalna zapowiedź Star Wars: Battlefront, czyli jeszcze więcej informacji tekstowo-graficznych

eLKaeR, 13 stycznia 2004, 15:55

Nareszcie zapadła decyzja o oficjalnym ujawnieniu przez software’owy koncern LucasArts taktycznej gry akcji pt. Star Wars: Battlefront (zaczęto napomykać o niej już miesiąc wstecz - vide news z 4 grudnia 2003). Developing programu powierzono firmie Pandemic Studios (producent Full Spectrum Warrior i cyklu Battlezone), której pracowników zainspirowały popularne pozycje spod znaku Battlefield 1942 i Operation Flashpoint. Komercyjna premiera pełnej wersji nastąpi prawdopodobnie w przedostatnim kwartale bieżącego roku. W gronie docelowych platform sprzętowych figurują komputery PC i stacjonarne konsole (Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox).

Ubisoft właścicielem Tiwak

Elrond, 13 stycznia 2004, 15:51

Uważni i bardzo dociekliwi czytelnicy z pewnością słyszeli o produkcji zatytułowanej Tork, będącej hmm prehistoryczną przygodówką, przygotowywaną przez firmę Tiwak na konsolę Xbox. Niestety z bliżej niewyjaśnionego powodu Microsoft postanowił zamknąć dobrze zapowiadający się projekt i do tego czasu słuch o Tiwak zaginął. Aż do dzisiaj, kiedy to dowiedzieliśmy się o fakcie nabycie tej firmy przez giganta, Ubisoft. Najciekawszym aspektem tej sprawy jest fakt, iż firma Tiwak została założona przez grupę byłych pracowników ... właśnie Ubisoftu, fakt przejęcia można więc określić jako "powrót synów marnotrawnych" :)

Knight Rider 2 w produkcji

Elrond, 13 stycznia 2004, 15:14

Zastanawiam się, czy ktoś z odwiedzających nasz portal czytelników pamięta serial z lat 80tych pt. Knight Rider opowiadający o przygodach Michaela Knighta (w postać którego wcielił się prezentujący swoją chuderlawą klatę w Słonecznym Patrolu, David Hasselhof) i jego wspaniałego samochodu o nazwie K.I.T.T. W roku 2002 firma Davilex Games "popełniła" grę o nazwie Knight Rider, luźno nawiązującą do serialu. Gra była dość kiczowata jednak sprzedała się zadziwiająco dobrze w liczbie ponad 170000 egzemplarzy, w związku z czym autorzy podbudowani takim sukcesem postanowili uraczyć nas jej kontynuacją.

Colin McRae Rally 04 - pierwsze wrażenia z wersji PC
Colin McRae Rally 04 - pierwsze wrażenia z wersji PC

Fajek, 13 stycznia 2004, 11:44

Premiera Colin McRea Rally 04 odbędzie się już na początku kwietnia, tymczasem mamy dla Was świeżutkie wrażenia anonimowego beta-testera, który miał przyjemność obcować z wczesną wersją Colina 04 i zdał nam krótką relację z testów...

Top 10 gier w US (13/01/04)

ComCo, 13 stycznia 2004, 08:34

Na pierwszym miejscu Simsy, na czwartym - Simsy, na piątym, szóstym i dziesiątym - też. Osobom o słabych nerwach nie polecam zaglądania do lodówki ;-) (...) Kolejne notowanie listy amerykańskich bestsellerów (opracowanej przez NPD Group/NPD Funworld) wśród gier komputerowych zdominowała seria „symulatorów życia” od korporacji Electronic Arts. Nawet obecność pozostałych pięciu produkcji nie osłabia wrażenia, iż za oceanem wielbiciele gier rzucają się wyłącznie na tytuły z jednego cyklu.

Vivendi ujawnia plany wydawnicze na 2004 rok

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2004, 08:19

Firma Vivendi opublikowała wczoraj listę gier, które zamierza wydać w 2004 roku. Wśród znanych i niezwykle pożądanych przez graczy tytułów, jak Half-Life 2, Ground Control 2, czy World of WarCraft, znalazły się na niej także zupełnie nieoczekiwane pozycje, np. kolejne dwie gry oparte o świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena (czyżby kolejne odcinanie kuponów od popularności filmowej trylogii?).

Testowanie Far Cry rozpoczęte!
Testowanie Far Cry rozpoczęte!

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2004, 08:18

Wczoraj, tj. 12 stycznia, punktualnie o godzinie osiemnastej, firma Ubi Soft rozpoczęła oficjalne beta-testy Far Cry – wielce oczekiwanej gry FPS, której premierę zapowiedziano na luty. Zapisy chętnych na wyłapywanie błędów programistycznych odbyły się jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Spośród nich wybrano pięć tysięcy osób, które od wczoraj mogą do woli korzystać z dobrodziejstw trybu Multiplayer.

Oficjalna strona internetowa Bad Boys II otwarta
Oficjalna strona internetowa Bad Boys II otwarta

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2004, 08:17

Blitz Games, producent opartej na kinowym hicie gry Bad Boys II, otworzył wczoraj jej oficjalną stronę internetową. W chwili obecnej witryna oferuje tylko rozszerzone info na temat programu i zestaw screenshotów, wkrótce ma jednak pojawić się na niej więcej atrakcji. Bad Boys II ukaże się w marcu na komputery PC, oraz konsole PlayStation 2, Xbox i GameCube. Grę wyda Empire Interactive.

Plan wydawniczy CDV Software na 2004 rok

ComCo, 13 stycznia 2004, 08:14

Korporacja CDV Software postanowiła odkryć swoje tegoroczne plany wydawnicze i uczciwie trzeba przyznać, iż szykuje kilka naprawdę świetnie zapowiadających się pozycji. Do najbardziej wyróżniających się gier możemy zaliczyć: Breed - futurystyczny shooter autorstwa zespołu Brat Designs, oraz rozbudowaną strategię czasu rzeczywistego (RTS), pt. Codename Panzers. Warto również wypatrywać premiery czterech dopiero opracowywanych rozszerzeń (dwa z nich dotyczą tytułów, których jeszcze nie ma w sprzedaży – ów fakt związane jest z nową polityką wydawniczą firmy), o których więcej szczegółów poznamy zapewne w najbliższych tygodniach/miesiącach.

„Policjanci z Miami” w wirtualnym wydaniu
„Policjanci z Miami” w wirtualnym wydaniu

ComCo, 13 stycznia 2004, 07:52

Miami Vice to jeden z najpopularniejszych seriali „policyjnych” w latach osiemdziesiątych, który doczekał się dwóch nagród Emmy, dwóch Złotych Globów i szeregu innych wyróżnień na całym świecie. Rozpracowywanie gangów w słonecznym Miami od zawsze było chlebem powszednim dla duetu Sonny Crockett - Ricardo Tubbs (plus porucznik Martin Castillo), zaś teraz ich działania zostaną „przerobione” na bardziej interaktywną formę. Firma Davilex Games ogłosiła, iż zajmie się developingiem oraz wydaniem gry Miami Vice (debiut zaplanowano na czwarty kwartał bieżącego roku).