Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 stycznia 2004

Byli pracownicy firmy Blizzard potwierdzają założenie nowego studia

Wojak, 22 stycznia 2004, 16:43

Jakiś czas temu informowaliśmy Was (vide odpowiedni news), że kilku pracowników Blizzard Entertainment opuściło tę firmę i postanowiło założyć własną. W ten sposób powstało jednak nie tylko Flagship Studio (zobacz wiadomość sprzed trzech dni), dla którego pracuje m.in. Bill Roper, ale też firma Ready At Dawn Studio, o której istnieniu zakomunikowano oficjalnie właśnie dzisiaj.

Plan wydawniczy Empire Interactive dotyczący „Space Invaders”

Phoenix, 22 stycznia 2004, 15:35

W dniu dzisiejszym firma Empire Interactive podała do informacji publicznej, iż w najbliższym czasie wyda dwie gry związana z tytułem Space Invaders. Pierwszy produkt przeznaczony będzie na konsolę firmy Sony - PlayStation 2 i nosić on będzie miano Space Invaders Anniversary. Drugi zaś, to gra Space Invaders '95, która trafi pod strzechy posiadaczy komputerów osobistych klasy PC (najprawdopodobniej pod koniec obecnego roku kalendarzowego).

Najbardziej oczekiwane gry 2004 roku wg GameSpy, odc. IV – miejsca 16-9

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2004, 15:26

Czas na przedostatnią część listy najbardziej oczekiwanych gier 2004 roku, stworzonej przez serwis GameSpy. Tak się akurat złożyło, że znajdują się tu dwa tytuły, które wchodzą w już skład pierwszej dziesiątki i szczerze powiedziawszy, zaskoczyło mnie, że nie znalazł się wśród nich ani The Sims 2, ani Unreal Tournament 2004 – kontynuacje wielkich hitów, mające ogromną rzeszę zwolenników. Na uwagę zasługuje wysoka pozycja The Movies i Fable – gier tworzonych pod dyktandem samego Petera Molyneuxa. Przed wami ostatnia odsłona listy przed jutrzejszym, wielkim finałem. Miejsca od 9 do 16:

Najnowszy Play już w sprzedaży
Najnowszy Play już w sprzedaży

Fajek, 22 stycznia 2004, 14:14

Do kiosków i salonów prasowych w całym kraju trafił właśnie najnowszy, lutowy numer czasopisma Play! Poniżej krótka (krótka?!) charakterystyka tego, co znajdziecie w ów numerze. Aha... w numerze jest 5 pełnych wersji! Powaga.

Juiced - rewolucja w wyścigach samochodowych ?

Elrond, 22 stycznia 2004, 14:14

Wydaje się, że już całkiem niedługo korporacja EA patrząc we wsteczne lusterka Need for Speed: Underground dostrzeże coraz szybciej zbliżającego się konkurenta w postaci Juiced. Jest to najnowsze dziecko ze stajni Juice Games, które zostanie wydane jesienią tego roku o czym poinformowała firma Acclaim Entertainment. Acclaim po podpisaniu porozumienia z Juice Games otrzymała wyłączność na wydanie Juiced. Gra, która oferować będzie nie tylko najlepsze elementy symulacji i gier zręcznościowych ale także realistyczną fizykę samochodu i system zniszczeń oraz ponad 50 licencjonowanych modeli pojazdów i setki części umożliwiających "podrasowanie" naszego wozu, ma zawierać nie spotykaną dotychczas w tego rodzaju grach, opcję rozgrywki drużynowej.

Autorzy Galactic Civilizations poruszają temat zaciętych rozgrywek politycznych na samym szczycie amerykańskiej piramidy władzy

Łosiu, 22 stycznia 2004, 09:51

Firma developerska Stardock Systems Inc. znakomitą gwiezdną strategią Galactic Civilizations udowodniła wszystkim „niedowiarkom”, że stać ją na bardzo wiele i potrafić robić znakomite gry. Co więcej nadal to udowadnia nieustannie wzbogacając GC o kolejne uaktualnienia, które poza nowymi elementami, zawierają także nowe procedury A.I. opracowywane w oparciu o stale rosnącą bazę rozgrywek graczy. Niedługo ma zostać wydany dodatek do GC o podtytule Altarian Prophecy, a to nie wszystko nad czym pracuje Stardock. Świat właśnie obiega wieść o tym, iż ten utalentowany i ambitny zespół zmierzy się z interesującym i trudnym tematem amerykańskich wyborów prezydenckich, rzecz jasna w ujęciu bardzo ambitnym, stawiając na treść, a nie efektowne audiowizualne wodotryski.

Zostań beta-testerem Supreme Ruler 2010!
Zostań beta-testerem Supreme Ruler 2010!

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2004, 09:28

Firmy Strategy First i BattleGoat Studios, ogłosiły wczoraj informację o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń od wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać beta-testerami ich nowego produktu, zatytułowanego Supreme Ruler 2010. Żeby to zrobić, należy udać się pod podany niżej adres i dokładnie wypełnić znajdujący się tam formularz, zwracając szczególną uwagę na wymieniony w jednej z rubryk sprzęt. O pozytywnym wyniku selekcji, każdy chętny zostanie powiadomiony osobiście.

Sim City 5 w produkcji!

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2004, 09:00

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii Sim City. Luc Barthelet, główny menadżer firmy Maxis, zdradził w wywiadzie dla francuskiego programu o grach komputerowych, że rozpoczęto już prace nad piątą odsłoną popularnego symulatora miasta. Nie ujawnił on jednak żadnych szczegółów na jego temat: jak będzie wyglądał i kiedy miałby się ukazać.

Call of Duty – pierwszy patch na horyzoncie

ComCo, 22 stycznia 2004, 08:28

Świetna strzelanka pierwszoosobowa, osadzona w realiach II wojny światowej, tj. Call Of Duty już od dłuższego czasu znajduje się na sklepowych półkach. Programiści z teamu Infinity Ward nie zaprzestali jednak prac nad swoją debiutancką produkcją - niedawno pojawiły się pogłoski na temat rzekomego rozszerzenia oryginału, zaś teraz możemy przybliżyć Wam garść danych odnośnie pierwszego patcha.

iGames Publishing – kolejny wydawca „za burtą”

ComCo, 22 stycznia 2004, 07:52

Rynkowy debiut Savage: The Battle for Newerth (połączenie gry akcji w klimacie fantasy, strzelanki pierwszoosobowej oraz strategii czasu rzeczywistego) miał miejsce jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Pełna wersja nie spełniła jednak wszystkich oczekiwań, o czym mogą świadczyć przeróżne oceny na „growych” serwisach informacyjnych, jak również średnie wyniki sprzedaży. Najprawdopodobniej z tego powodu wydawca omawianego programu - iGames Publishing - zdecydował się na zakończenie działalności związanej z branżą elektroniczno-rozrywkową i zamknięcie swoich biur. UPDATE: Z siedziby iGames Publishing rozesłano notę prasową, która wyjaśnia, iż rzeczone informacje są nieprawdziwe!