Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2004, 07:52

autor: ComCo

iGames Publishing – kolejny wydawca „za burtą”

Rynkowy debiut Savage: The Battle for Newerth (połączenie gry akcji w klimacie fantasy, strzelanki pierwszoosobowej oraz strategii czasu rzeczywistego) miał miejsce jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Pełna wersja nie spełniła jednak wszystkich oczekiwań, o czym mogą świadczyć przeróżne oceny na „growych” serwisach informacyjnych, jak również średnie wyniki sprzedaży. Najprawdopodobniej z tego powodu wydawca omawianego programu - iGames Publishing - zdecydował się na zakończenie działalności związanej z branżą elektroniczno-rozrywkową i zamknięcie swoich biur. UPDATE: Z siedziby iGames Publishing rozesłano notę prasową, która wyjaśnia, iż rzeczone informacje są nieprawdziwe!

Rynkowy debiut Savage: The Battle for Newerth (połączenie gry akcji w klimacie fantasy, strzelanki pierwszoosobowej oraz strategii czasu rzeczywistego) miał miejsce jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Pełna wersja nie spełniła jednak wszystkich oczekiwań, o czym mogą świadczyć przeróżne oceny na „growych” serwisach informacyjnych, jak również średnie wyniki sprzedaży. Najprawdopodobniej z tego powodu wydawca omawianego programu - iGames Publishing - zdecydował się na zakończenie działalności związanej z branżą elektroniczno-rozrywkową i zamknięcie swoich biur.

Oczywiście jest to tylko moje prywatne przypuszczenie (gra po prostu nie zarobiła tyle, ile powinna...), gdyż oficjalne źródła nie podają jakiegokolwiek powodu podjęcia powyższej decyzji.

Pomimo wycofania się firmy iGames Publishing, zespół developerski S2 Games, który stworzył Savage: The Battle for Newerth, nie zaprzestanie dalszego rozbudowywania swojego dzieła (nowe elementy do trybu multiplayer), a także wypuszczanie kolejnych poprawek systemowych, usuwających najbardziej uciążliwe błędy.

UPDATE: Z siedziby iGames Publishing rozesłano notę prasową, która wyjaśnia, iż rzeczone informacje są nieprawdziwe! Richard Bosch - aktualny prezes korporacji - nazwą całą sprawę „niewinnym nieporozumieniem pomiędzy jego osobą, a założycielem firmy, Jorie'm Watermanem” , tak więc pogłoski o upadku nijak mają się do rzeczywistości.

Więcej informacji o Savage: The Battle for Newerth: