Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 stycznia 2004

Poradnik: NBA Live 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 27 stycznia 2004, 21:00

„NBA Live 2004 to kontynuatorka serii, której początki sięgają jeszcze połowy lat ’90 ubiegłego wieku. O ile na konsolach o pozycję lidera tytuł musi walczyć z silną konkurencją, szczególnie ze strony serii „NBA 2k” japońskiego giganta Konami, o tyle na rynku pecetów pozycja „Live” jest stale niezagrożona. Poradnik nie obejmuje opisu zasad gry w koszykówkę. Gdzieniegdzie starałem się jednak nakreślić pewne prawidłowości ligi NBA graczom, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z tym magicznym sportem od tej właśnie gry.” - Poradnik do kolejnej odsłony popularnej symulacji sportowej NBA Live 2004.

Race Driver 2 posiadać będzie licencję TOCA

Phoenix, 27 stycznia 2004, 17:30

Zapewne wielu z Was zna gry z serii TOCA, tj. TOCA Pro Race Driver, TOCA 2 Touring Cars oraz TOCA Touring Car Championship. Oprócz wspólnego producenta i wydawcy (firma Codemasters Software) i tego, iż wszystkie z wymienionych gier należą do kategorii komputerowych „śmigałek” łączy jeszcze jedna rzecz. Tak, chodzi tutaj o licencję wyścigów brytyjskich - TOCA. Właśnie z tym aspektem związany jest obecny news, otóż dzisiaj do informacji publicznej z siedziby wymienionego studnia wyszła wiadomość, iż kolejny tytuł serii - Race Driver 2: The Ultimate Racing Simulator również posiadać będzie rzeczoną licencję.

Zapisy do bety World of WarCraft rozpoczną się już jutro!

Phoenix, 27 stycznia 2004, 16:20

Dzisiaj na łamach serwisu Battle.net włodarze z firmy Blizzard Entertainment podali do informacji publicznej wiadomość iż od jutra, tj. środy 28 stycznia a dokładniej mówiąc od godziny 18:00 czasu PST (3:00 dla miasta stołecznego Warszawy) rozpocznie się proces, w którym wszyscy chętnie użytkownicy komputerów osobistych klasy PC będą mogli zapisać się na publiczny beta test gry World of WarCraft. Rzeczona akcja zakończy się w środę 4 lutego ponownie o godzinie 3:00 czasu lokalnego (Warszawa). Niestety nie podano okresu, jaki będzie potrzebny na rozpatrzenie nadesłanych zgłoszeń...

Eschaton: Chain of Command zapowiedziane

Elrond, 27 stycznia 2004, 14:04

Uważni czytelnicy mogą się pewnie trochę zdziwić widząc tytuł tego newsa. Przecież pod nazwą Eschaton figuruje już w naszej encyklopedii wieloosobowy symulator kosmiczny - więc o co chodzi ? Pragnę wszystkich uspokoić, Eschaton Online i Eschaton: Chain of Command to dwie różne gry, które łączy zarówno twórca, firma Gnostic Labs, jak i akcja osadzona w kosmosie. Eschaton: Chain of Command to po prostu gra dla jednego gracza, kosmiczna strategia z elementami akcji, którą Gnostic Labs postanowiła uraczyć graczy niecierpliwie czekających na Eschaton Online.

J. Bruckheimer i wytwórnia Walta Disney'a zakupili prawa do ekranizacji American McGee's Oz

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2004, 11:16

W lipcu ubiegłego roku, świat obiegła informacja, że Jerry Bruckheimer (producent takich filmów jak „Gliniarz z Beverly Hills”, „Top Gun”, czy ostatnio „Piraci z Karaibów”) rozważa zakupienie praw do filmu, opartego na grze komputerowej Oz. Dzisiaj już wiadomo, że twórca programu - American McGee, Bruckheimer i wytwórnia Walta Disney’a podpisali kontrakt, którego rezultatem będzie nakręcenie nie jednego filmu, ale od razu trzech, składających się na trylogię.

Jak PeCet radzi sobie obecnie z grami dla konsoli GameCube? Całkiem przyzwoicie!

eLKaeR, 27 stycznia 2004, 10:44

Niedawno (konkretnie na przełomie grudnia i stycznia) informowaliśmy Was o postępach w PeCetowej emulacji stacjonarnych konsol Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox. Teraz za sprawą twórców projektu o nazwie Dolphin nadszedł czas wyraźnego progresu w komputerowym „udawaniu” platformy Nintendo GameCube.

Top 20 gier w UK (27/01/04)

eLKaeR, 27 stycznia 2004, 09:23

Bieżąca edycja FIFA Football ponownie wdarła się na podium (prym wiedzie nadal Need for Speed: Underground) przy powrocie do pierwszej dwudziestki gry Grand Theft Auto: Vice City w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 20 stycznia 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 17 do 24 stycznia 2004.

Pokaż swoją twarz światu w grze Knights of Honor!

eLKaeR, 27 stycznia 2004, 08:44

Bardzo istotną rolę w nowej (komercyjna premiera prawdopodobnie w maju bieżącego roku) PeCetowej grze strategiczno-ekonomicznej, nazwanej Knights of Honor, spełnią tytułowi szlachetni rycerze rodem z epoki średniowiecznej. Każdy z rzeczonych wojowników posiadać ma wirtualny portret, świadczący obok unikalnych statystyk osobowych o indywidualności. Jednakże połączone sztaby firm Black Sea Studios i Sunflowers Interactive nie zaprojektowały jeszcze dwóch ostatnich podobizn bohaterów, więc z pomocą muszą przyjść użytkownicy i dostarczyć odpowiedni bazowy materiał fotograficzny.