Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 stycznia 2004

Command & Conquer: Cold War – kolejna gra online, rozgrywana za pomocą zwykłej przeglądarki stron internetowych

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2004, 15:20

Pod koniec grudnia wspominaliśmy o nowej grze strategicznej, utrzymanej w klimacie Command & Conquer a rozgrywanej za pomocą najzwyklejszej przeglądarki internetowej. Program o nazwie Battleground, mimo luźnych powiązań z oryginałem, zyskał olbrzymią popularność wśród społeczności skupionej wokół legendarnej serii.

Ubisoft i plany odnośnie demo Far Cry

Elrond, 17 stycznia 2004, 13:24

Nazwa Far Cry na pewno jest znana wszystkim graczom, zarówno fanom shooterów jak i całej reszcie, której przynajmniej raz obiła się o uszy. Już od dłuższego czasu nasze oczy i serca radują się coraz to nowymi screenami i trailerami, na którym można ujrzeć perfekcyjną grafikę i miodność rozgrywki. I teraz wspaniała informacja - już niedługo, bo 21 stycznia, będziemy mogli osobiście odetchnąć tropikalnym powietrzem tajemniczej wyspy z Far Cry - na ten bowiem dzień firma Ubisoft zaplanowała wydanie dema gry dla pojedynczego gracza - {patetyzm on} Chwila, w której gatunek FPS zostanie zrewolucjonizowany nastąpi za 4 dni !!!{patetyzm off}.

Przemoc w grach zakazana ... prawnie ?

Elrond, 17 stycznia 2004, 12:33

Ten temat wałkuje się już od dłuższego czasu. Wiele "wybitnych" postaci świata medycznego i politycznego grzmi z ambon na temat szkodliwości gier komputerowych i wypaczaniu psychiki młodych graczy. Motorem napędzającym te osoby są rozdmuchiwane oczywiście przez media fakty popełniania przez młodych ludzi (czyt. graczy) czynów przestępczych - od razu kojarzone jest to z przemocą w grach. Kilka tygodni temu do pożywki wszelkiej maści przeciwników gier komputerowych dołączyła sprawa "rasizmu" występującego w grze Grand Theft Auto: Vice City. Jak donosi The Miami Herald, rada miejska Północnego Miami zaproponowała wprowadzenia nowego prawa, według którego sprzedaż lub wypożyczanie gry zawierającej przemoc osobom poniżej 18 wieku życia bez zgody rodziców lub opiekunów jest nielegalna.

Kolejne studio zamknięte

Elrond, 17 stycznia 2004, 12:03

Prawdopodobnie Unreal II: Special Edition może być ostatnim tytułem jaki ujrzymy z rąk Legend Entertainment, jednej z wielu firm, którym "matkuje" Atari. Firma Legend została założona w roku 1989 i dość szybko wyspecjalizowała się w grach przygodowych. Po kilku sukcesach wydawniczych, firma zajęła się tylko i wyłącznie developingiem gier. W 1998 większość udziałów w Legend wykupiła GT Interactive wchłonięta później przez Infogrames, znane od 2002 jako Atari. W grudniu zeszłego roku ukazał się wieloosobowy Unreal II: Special Edition firmowany logo Legend Entertainment i wszystko wskazuje na to, iż firma Legend stała się legendą nie tylko z nazwy.

Allen Adham - współzałożyciel Blizzard Entertainment opuszcza szeregi firmy

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2004, 09:05

Jedna z nieoficjalnych stron, poświęconych grze World of WarCraft, podała wczoraj do publicznej wiadomości informację o odejściu Allena Adhama z szeregów pracowników Blizzard Entertainment.

Specjalny zestaw do tworzenia stron i nowe grafiki na łamach serwisu Knights of Honor
Specjalny zestaw do tworzenia stron i nowe grafiki na łamach serwisu Knights of Honor

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2004, 08:55

Mimo, że gra Knights of Honor pojawi się na półkach sklepowych dopiero za kilka miesięcy, jej producent, firma Black Sea Studios, postanowiła już teraz sprawić prezent tym, którzy chcieliby zaprojektować swój własny serwis, poświęcony tej strategii czasu rzeczywistego. Wszystkie niezbędne do tego celu akcesoria, znajdują się na oficjalnej stronie Knights of Honor, w postaci sześciu plików, ważących łącznie 19.6 MB.