Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 stycznia 2004

Poradnik: Broken Sword: The Sleeping Dragon

Redakcja GRYOnline.pl, 21 stycznia 2004, 18:43

Do poradników dołączył opis przejścia kolejnej części znanej serii gier przygodowych Broken Sword: The Sleeping Dragon. Tym razem para bohaterów musi przeszkodzić zakonowi templariuszy w uwolnieniu tajemnej mocy „Śpiącego Smoka”, która przed dziesięcioma tysiącami lat niemal unicestwiła ludzkość.

Gry Online - żyła złota

Fajek, 21 stycznia 2004, 16:50

Nie od dziś wiadomo, że szeroko pojęte gry sieciowe to przyszłość wirtualnej zabawy. Już teraz gatunek MMO (massive multiplayer online) generują ogromne przychody ich twórcom. Jak informuje jeden z internetowych serwisów, kilka najważniejszych tytułów w tym gatunku, takich jak: Star Wars – Galaxies, Anarchy Online, Dark Age of Camelot, Everquest czy Final Fantasy XI przyniosą ich wydawcom aż 1,3 miliarda dolarów zysku!

Nintendo DS – nowa przenośna konsola japońskiej firmy, zawierająca dwa ekrany zapowiedziana!

Krystian Smoszna, 21 stycznia 2004, 15:41

Przez ostatnich kilka tygodni, dużo spekulowano na temat nowej, przenośnej konsoli firmy Nintendo, która wedle rozmaitych plotek miała być kolejną wariacją GameBoy’a, z możliwością uruchamiania gier z GameCube. Tymczasem japoński potentat ogłosił wczoraj, że owszem – będzie kolejny handheld, ale zupełnie nowej generacji.

Światełko w ciemności - nowa gra od byłych pracowników Delphine

Elrond, 21 stycznia 2004, 13:59

Nowa, francuska firma developerska Level of Detail Software, utworzona przez byłych pracowników Delphine Software, poinformowała o prowadzeniu prac nad swoim najnowszym projektem zatytułowanym Light in Darkness. Gra ta ma być swoistym "3 w 1" - znajdziemy tam zarówno elementy gier akcji, platformówek jak i RPG. Data wydania ani potencjalny wydawca nie zostały jak na razie podane.

Road to Fame zapowiedziane

Elrond, 21 stycznia 2004, 13:42

Już niedługo, bo w drugim kwartale tego roku, fani gier samochodowych popularnie zwanych "ścigałkami", otrzymają w swoje ręce produkt zatytułowany Road to Fame, którego tworzeniem zajmuje się węgierskie studio 576 Media. Według twórców, Road to Fame będzie oferować graczom połączenie najlepszych cech gier zręcznościowych i symulatorów wykorzystując zaawansowany, realistyczny silnik fizyczny. A jak będzie naprawdę możecie przekonać się rzucając okiem na trailer Road to Fame dostępny pod tym adresem.

Najbardziej oczekiwane gry 2004 roku wg GameSpy, odc. III – miejsca 24-17

Krystian Smoszna, 21 stycznia 2004, 12:28

Dziś półmetek prezentacji rankingu najbardziej oczekiwanych gier 2004 roku, przygotowanego przez serwis GameSpy. Jako, że jesteśmy już coraz bliżej finałowej ósemki, podsumowanie zaczyna obejmować więcej potencjalnych hitów. Podobnie jak wczoraj, tak i teraz w przewadze są konsole: aż pięć tytułów przeznaczonych jest na tego typu platformy sprzętowe. Co prawda, układ sił mógłby się wyrównać za sprawą gry Silent Hill 4: The Room, która ukaże się najprawdopodobniej także i na PeCety, ale jak na razie, nie zostało to nigdzie oficjalnie potwierdzone. Inną ciekawostką związaną z ujawnionymi dziś danymi, jest niska pozycja gier Blizzard Entertainment, a zwłaszcza World of WarCraft, którego jeszcze wczoraj byłem skłonny widzieć w piątkowej, pierwszej ósemce. Jak na dwa tytuły zapowiedziane na 2004 rok i to przez tak poważaną firmę, jest to wynik bardzo słaby.

Nowa strona i beta testy Lineage 2

Elrond, 21 stycznia 2004, 10:48

Większość fanów gier MMORPG z pewnością z uwagą śledzi wszelkie informacje o Lineage 2: The Chaotic Chronicle. Dla niezorientowanych w temacie dodam iż jest to sequel jednej z największych gier sieciowych, od jakiegoś czasu dostępny w Południowej Korei. W odróżnieniu od swojego poprzednika, Lineage 2 przeniesiono w pełny 3 wymiar i zaprzęgnięto do tego silnik Unreal Warfare. W związku z planowaną premierą tej gry w USA firma NCSoft uruchomiła oficjalną stronę dedykowaną Lineage 2 oraz rozpoczęła zapisy na beta testy.

Profesor filozofii przedstawia zatrważający obraz The Sims Online

Łosiu, 21 stycznia 2004, 10:36

Minął już ponad rok od czasu kiedy na rynku gier MMO pojawił się nowy gracz - The Sims Online – pod niemal każdym względem różniący się wszystkich dotychczasowych gier tego typu, gdzie olbrzymią większość stanowią produkcje cRPG osadzone w światach fantasy, tudzież science fiction. W chwili premiery rozwój tej gry był zagadką...., zaś teraz, po sporym okresie czasu, można pokusić się pierwsze podsumowania osiągnięć The Sims Online. Niestety, nie można powiedzieć by były one nadzwyczajne...

Duke Nukem Forever uhonorowany przez serwis Wired News, dożywotnią nagrodą dla największej gry widmo

Krystian Smoszna, 21 stycznia 2004, 09:18

Internetowy serwis Wired News, opublikował wczoraj wyniki dorocznego konkursu na wskazanie największego produktu widmo (software/hardware), określanego w języku angielskim terminem „vaporware”. Ranking organizowany jest już od kilku lat i cieszy się dużą popularnością wśród czytelników, którzy już w grudniu każdego roku zaczynają oddawać swoje głosy.

Co słychać u firmy Eidos?

Wojak, 21 stycznia 2004, 07:08

Firma Eidos, jeden z najbardziej liczących się na rynku wydawców, udostępniła właśnie informację prasową, w której podsumowuje ostatnie sześć miesięcy oraz zapowiada, co czeka nas w najbliższym czasie.

Mimesis Online wkracza w drugą fazę internetowego testowania wersji beta

eLKaeR, 21 stycznia 2004, 07:07

Zdążyły minąć już dwa miesiące publicznego beta-testowania wersji 1.5 gry z gatunku MMOcRPG pt. Mimesis Online. Developerzy z firmy Tannhauser Gate dzięki wydatnemu wsparciu użytkowników ustabilizowali komunikację na linii klient-serwer i wprowadzili do swojego dzieła liczne fundamentalne zmiany. Twórcy zachęcają kolejne osoby do wzięcia udziału w zainaugurowanej właśnie następnej fazie sieciowych prób po uprzednim zainstalowaniu należytego programu głównego (493,6 MB).