Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 stycznia 2004

Sprzedaż gier na PC oraz konsole w 2003 roku

ComCo, 26 stycznia 2004, 17:48

Organizacja The NPD Group / NPD Funworld postanowiła przygotować szczegółowe zestawienie sprzedaży gier video w ubiegłym roku kalendarzowym (obejmuje ono zarówno produkcje PC, jak i tytuły dedykowane rozmaitym konsolom). Według podanych obliczeń, ogólny obrót spadł o 4%, czyli około 500 milionów USD, w porównaniu do 2002 roku (z 11,7 na 11,2 miliarda USD).

Dragon Empires i możliwość uprawiania przeróżnych „sportów”

ComCo, 26 stycznia 2004, 17:15

Jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć zanim doczekamy się oficjalnego startu pozycji spod znaku MMOcRPG, pt. Dragon Empires (plany wydawnicze korporacji Codemasters mówią ogólnie o 2004 roku). Tymczasem, na oficjalnej stronie gry pojawił się artykuł o rozmaitych „sportach”, jakie będziemy mogli uprawiać w pełnej wersji.

Namco planuje dalszą ekspansję na rynku europejskim

ComCo, 26 stycznia 2004, 16:51

Japońska korporacja Namco planuje rozszerzyć swoje wpływy na Starym Kontynencie. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest otworzenie nowych biur firmy w Wielkiej Brytanii - ma to również pozwolić na polepszenie współpracy z Electronic Arts, która wydaje większość pozycji Namco w Europie (vide Soul Calibur II, a także R: Racing czy Spawn: Armageddon - wszystkie gry na konsole nowej generacji).

GameSpot - gry, które winny być zrobione raz jeszcze

Phoenix, 26 stycznia 2004, 15:55

Na łamach znanego zachodniego serwisu internetowego noszącego nazwę GameSpot pojawiła się kolejna część artykułu traktującego o grach, które według pracowników wyżej wymienionej witryny winny doczekać się swoich remaków. Co ciekawe nie znajdziemy tam tytułów, które powszechnie uznawane są za klasykę branży elektroniczno-rozrywkowej. Autorzy zestawienia postanowili zagłębić się dalej niż to czynili dotychczas i w swoim artykule ukazać mniej znane pozycje, które niegdyś były wielkimi hitami.

Chaos League - więcej informacji na temat nowej gry sportowej rodem z Cyanide Studios
Chaos League - więcej informacji na temat nowej gry sportowej rodem z Cyanide Studios

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2004, 14:38

Studio Cyanide udostępniło więcej informacji na temat zapowiadanej na maj, nowej gry sportowej, zatytułowanej Chaos League, która będzie utrzymana w konwencji strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym (patrz news z 23 stycznia). Program będzie komputerową adaptacją popularnej „planszówki” o nazwie Blood Bowl, której producentem jest dobrze znana wszystkim firma, Games Workshop. Zasady rozgrywki są bardzo proste. Gracz dysponować będzie dziewięcioma zawodnikami, z pomocą których musi zdobyć piłkę i umieścić ją w końcowej strefie połowy przeciwnika. Jedyna różnica pomiędzy Chaos League, a tradycyjnym futbolem amerykańskim jest taka, że nie istnieją absolutnie żadne zasady fair-play i sportowca wroga można zatrzymywać wszelkimi sposobami, nie wyłączając uderzeń pięścią i kopnięć.

Joseph Lieberman atakuje Grand Theft Auto i Rockstar Games

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2004, 13:20

Rockstar Games nie ma ostatnio łatwego życia. Najpierw do twórców kultowej serii Grand Theft Auto przyczepli się Haitańczycy, którzy znaleźli w Vice City pretekst do oskarżeń o rasizm. Później pojawił się niejaki Mark Gallagher, który po kilku latach "przypomniał" sobie, że pomysł na stworzenie gry traktującej o życiu przestępcy w wielkim mieście, jest właściwie jego. Teraz do nagonki na Grand Theft Auto przyłączył się Joseph Lieberman, który od jakiegoś czasu nie szczędzi wysiłków, aby stanąć w walce o fotel prezydenta USA z ramienia partii Demokratów.

Najbardziej oczekiwane produkcje Massively Multiplayer Online 2004 roku wg IGN.com

ComCo, 26 stycznia 2004, 08:37

Przed dwoma dniami zaprezentowaliśmy obszerną listę produkcji, które najprawdopodobniej staną się bestsellerami bieżącego roku kalendarzowego (według serwisu IGN.com). Dzisiaj z kolei, przytoczę Wam kolejne zestawienie redaktorów owej witryny, które dotyczy ciekawie zapowiadających się gier, zaliczanych do gatunku Massively Multiplayer Online (MMO). Komercyjny start każdej z poniższych czternastu pozycji powinien nastąpić w ciągu najbliższych 12 miesięcy.