Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 stycznia 2004

O muzyce w grze Syberia II słów kilka
O muzyce w grze Syberia II słów kilka

Wojak, 23 stycznia 2004, 16:54

Nie da się ukryć, że muzyka pełni w grze komputerowej bardzo dużą rolę. Cieszy fakt, że sądzą tak również twórcy drugiej części gry przygodowej Syberia, którzy do współpracy zaprosili dobrze znanego i wielokrotnie nagradzanego kompozytora Inona Zura.

Granie wyszczupla i poprawia samopoczucie!

ComCo, 23 stycznia 2004, 16:52

Amerykanie to naród, który słynie nie tylko z maniakalnego uwielbienia serii The Sims, ale również z... nadwagi. Spory procent obywateli USA boryka się z tym problemem, codziennie poszukując nowych metod efektywnego odchudzania. Okazało się jednak, iż nadwagi można pozbyć się bez stosowania żadnych lekarstw, drakońskiej diety, czy ćwiczeń na siłowni. Wystarczy uruchomić program, zaliczany do kategorii Dance Dance Revolution (DDR)!

Chaos League, czyli lekko „udziwniona” symulacja futbolu amerykańskiego
Chaos League, czyli lekko „udziwniona” symulacja futbolu amerykańskiego

ComCo, 23 stycznia 2004, 15:47

Programiści z zespołu developerskiego Cyanide Studio (na koncie mają m.in. serię Cycling Manager) postanowili trochę „namieszać” w gatunku zręcznościowych symulacji sportowych i przygotowują pełną wersję gry, pt. Chaos League. Całość będzie ciekawym połączeniem wirtualnej adaptacji futurystycznego futbolu amerykańskiego (czyżby wybuchająca piłka?) oraz strategii czasu rzeczywistego (taktyczne zagrania, etc.).

Pradawny Spisek, Złamany Szyfr, Tajemnicze Morderstwo, Niezapomniana Przygoda – Recenzja Broken Sword: The Sleeping Dragon

Redakcja GRYOnline.pl, 23 stycznia 2004, 15:25

Oskarżyciel: Wysoki Sądzie! Szanowni przysięgli! Staję oto przed Wami w imieniu setek tysięcy, a być może nawet milionów, miłośników gier przygodowych. Tych zwykłych, szarych użytkowników gier komputerowych, których jedynym marzeniem jest, by nikt nie odważył się naruszyć tego, co w ich rozumieniu jest dobre, wspaniałe, doskonałe... Aby nikt nie zmieniał ich gier... Niestety, firma Revolution Software musiała wsadzić kij w mrowisko i poróżnić graczy... I z tego też powodu znaleźliśmy się w tej oto sali... Obrońca: Wysoki Sądzie, pozwolę sobie zaprotestować i określić oskarżenia Szanownego Prokuratora jako zupełnie bezpodstawne. Gra, stworzona przez wspomnianą wcześniej firmę, jest dziełem znakomitym, spełniającym marzenia i oczekiwania milionów graczy na całym świecie, co niezbicie udowodnię w trakcie dalszej rozprawy...

Nowy Medal of Honor?

Wojak, 23 stycznia 2004, 15:19

Ostatnimi czasy obiegła sieć informacja o tym, że trwają prace nad nową grą z serii Medal of Honor, która nazywać się ma War Chest. I z jednej strony nie pomylili się sprawcy całego zamieszania, pracownicy sklepu internetowego EBGames, którzy jako pierwsi poinformowali o tym tytule – produkt o takiej nazwie faktycznie ukaże się na rynku. Tyle tylko, że nie do końca będzie on zupełnie nowy.

Top 10 gier w US (23/01/04)

ComCo, 23 stycznia 2004, 15:06

Pozycje z cyklu The Sims zajmują połowę miejsc na liście dziesięciu najlepiej sprzedających się gier komputerowych w Stanach Zjednoczonych - to już norma ostatnich paru rankingów, opracowywanych przez The NPD Group / NPD Funworld. „Fotel” lidera przypadł jednak dynamicznej strzelance pierwszoosobowej, pt. Call Of Duty, zaś w całym zestawieniu pojawiły się również dwie nowości: symulator futbolu amerykańskiego Madden NFL 2004 (6. pozycja) oraz zestaw SimCity 4: Deluxe Edition (8. lokata).

Najbardziej oczekiwane gry 2004 roku wg GameSpy, odc. ostatni

Elrond, 23 stycznia 2004, 14:47

Dzisiaj juz ostatnie spotkanie z utworzoną przez serwis GameSpy listą najbardziej oczekiwanych gier w 2004 roku. Jak widzicie, co prawda gry na PC są w głębokiej defensywie ale co to za silna defensywa ! Na pewno dla nikogo zaskoczeniem nie jest podzielenie między siebie dwóch pierwszych miejsc przez, można śmiało powiedzieć, wielkich 2004 roku - Doom 3 i Half-Life 2. 3 miejsce w tym zaszczytnym zestawieniu przypadło 2 odsłonie Halo, niestety tylko dla Xbox ale i tak prymat shooterów jest niepodważalny. (Osobiście bardzo dziwi mnie i martwi daleka pozycja Far Cry, może to przez Far w tytule ? :) Przechodząc do konkretów, miejsca od 1 do 8 zajęły:

GBA i jego „potrzeba szybkości” już w Polsce
GBA i jego „potrzeba szybkości” już w Polsce

Banzaai, 23 stycznia 2004, 13:46

Od wczoraj w ofercie sklepu ULTIMA.PL jest dostępna wersja Need for Speed: Underground na konsolę Gameboy Advance. Pierwsze co pozytywnie zaskakuje, to cena – 119 zł. Posiadacze przenośnej konsoli Nintendo tym bardziej mogą czuć się dopieszczeni, że gra ta była mocno wyczekiwaną pozycją i miała udowodnić, że na GBA można zrobić bardzo grywalne wyścigi z grafiką 3D (V-Rally miało faktycznie doskonałą grafikę, ale jazda była w opinii wielu Graczy zbyt monotonna). Czy się udało? Ocena należy do Was, posiadacze GBA.

Nowy projekt Shrapnel Games - Wojna o Falklandy

Elrond, 23 stycznia 2004, 13:44

Temat wojen jest dość intensywnie eksploatowany w grach komputerowych, dziwi więc fakt, że do tej pory nie widzieliśmy żadnego elektronicznego reprezentanta Wojny o Falklandy. Wojna ta wybuchła w 1982 roku, kiedy to Argentyna 2 kwietnia rozpoczęła inwazję na Falklandy. Konflikt zakończył się 13 czerwca tego samego roku zwycięstwem Brytyjczyków i odzyskaniem utraconych terenów. Firma Shrapnel Games postanowiła przybliżyć nam nieco te zmagania i stworzyć grę komputerową, której akcja umieszczona została właśnie na Falklandach. Gra powstaje w studio ProSIM a robocza data wydania ustalona została na wiosnę 2005 roku.

Savage Eden - darmowa rozgrywka dla wszystkich

Elrond, 23 stycznia 2004, 11:47

Twórcy Savage Eden nie przestają zadziwiać społeczności graczy. W poprzednich miesiącach zaimplementowano w grze wiele nowości, tzw. “zdarzeń”, w znaczący sposób podnoszących zadowolenie z gry a okazuje się, że to jeszcze nie wszystko co iEntertainment trzyma dla nas w zanadrzu. Lady GM, mistrz gry w Savage Eden poinformowała o możliwości darmowej rozgrywki przez pewien czas!

Piękne biusty i tysiące pytań - oto obraz gry „tylko dla facetów”
Piękne biusty i tysiące pytań - oto obraz gry „tylko dla facetów”

Łosiu, 23 stycznia 2004, 11:46

Wszelkiego rodzaju gry quizy, pokroju Ripley's Believe It or Not, nie cieszą się wśród graczy zbyt dużą popularnością. Przyczyna jest bardzo trywialna - nie mogą po prostu zaoferować takich audiowizualnych bajerów i emocji jak np. Half-Life 2. Firma Top Heavy Studios wpadła jednak na pomysł (nawiasem mówiąc, niezbyt wyrafinowany), dzięki któremu jej najnowsza gra tego typu (tzw. trivia game) przyciągnie do siebie graczy. Tym pomysłem są nagie, seksowne kobiety. Tiaaa....

Nowe spojrzenie na Thiefa trzeciego

Elrond, 23 stycznia 2004, 10:09

Już niedługo, bo według oficjalnych zapowiedzi w czerwcu tego roku, będziemy mogli ujrzeć w akcji trzecią odsłonę znakomitego cyklu Thief, która zaprezentuje się nam pod zmienioną niedawno nazwą. Jak się okazuje, nie jest to jedyna zmiana, którą przeszedł ten tytuł. Otóż korporacja Eidos, wydawca gry, poinformowała, że Thief: Deadly Shadows oprócz znanego już z poprzednich części widoku z oczu pierwszej osoby posiadać będzie widok trzecioosobowy.

Microsoft Corp. - w nowy rok z uśmiechem na ustach...

Łosiu, 23 stycznia 2004, 08:59

Wiele różnych rzeczy można powiedzieć o gigancie z Redmond, ale z pewnością nie można zarzucić mu, że nie potrafi zarabiać pieniędzy. W ostatnim czasie rośnie mu konkurencja ze strony oprogramowania typu Open Source, a Microsoft Corp. i tak nieustannie powiększa swoje wyniki finansowe. W ostatnim półroczu, które zakończyło się 31 grudnia nie było inaczej – zyski netto firmy wyniosły 4,16 miliarda dolarów, co jest kwotą wyższą o 250 milionów dolarów niż rok wcześniej (3,91 miliarda dolarów). Przy okazji przedstawienia tych wyników, podano również, że łącznie na świecie sprzedało się już 13,7 miliona konsol XBox, a do końca tego roku fiskalnego (31 czerwca) liczba ta wzrośnie do około 14,5 – 16 milionów. Liczba subskrybentów serwisu Xbox Live sięga już blisko 750 tysięcy osób.