Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 stycznia 2004

Simy zagoszczą na kolejnej konsoli

Elrond, 12 stycznia 2004, 16:54

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, dlaczego gra The Sims oraz wszelkie jej dodatki są tak popularne, a szczególnie u naszych braci "gierczanych" za oceanem. Co ciekawsze, również posiadacze handheldów oszaleli na punkcie tych ludzików - The Sims: Bustin' Out okupuje szczyt listy przebojów Game Boy Advance. I prawdopodobnie na fali tego sukcesu korporacja Electronic Arts zapowiedziała na pierwszą połowę tego roku kolejną, handheldową odsłonę The Sims, tym razem w wersji dla N-Gage.

3 tytuły od Konami

Elrond, 12 stycznia 2004, 16:41

Amerykański oddział Konami Digital Entertainment poinformował, że już niedługo właściciele Xboxów, GBA oraz PeCetów będą mogli stać się posiadaczami gier reprezentujących serię Yu-Gi-Oh!. W każdej z nich spotkamy się z główną postacią serii, Yugim oraz jego przyjaciółmi. Zapalenie fani serii znajdą również w opakowaniach z grami 3 ekskluzywne karty do gry z limitowanej serii.

4am Entertainment nie wyda Restricted Area

ComCo, 12 stycznia 2004, 16:38

Niemiecki zespół developerski Master Creating został zmuszony do rozwiązania umowy z korporacją 4am Entertainment, na mocy której ta ostatnia firma miała się zająć ogólnoświatowym wydaniem pełnej wersji Restricted Area (patrz news z 8 listopada 2003). Powodem takiego stanu rzeczy był brak terminowych wypłat pieniężnych, co nie pozwalało autorom na pomyślne kontynuowanie procesu produkcyjnego.

Virtua Fighter 3 wraz z mocną ekipą gier szybkim krokiem zmierza w kierunku PeCetów
Virtua Fighter 3 wraz z mocną ekipą gier szybkim krokiem zmierza w kierunku PeCetów

eLKaeR, 12 stycznia 2004, 13:05

Właściciele konsol Sony PlayStation 2, będący jednocześnie amatorami trójwymiarowych gier walki, pewnie zdążyli już zaznajomić się ze specjalną edycją (podtytuł Evolution) czwartej części popularnej serii Virtua Fighter. Natomiast użytkownicy komputerów osobistych klasy PC niebawem otrzymają możliwość uruchomienia trzeciej odsłony rzeczonego cyklu, wydanej pierwotnie w 1996 roku.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria Polskie Produkcje

Solnica, 12 stycznia 2004, 11:36

Z roku na rok da się zauważyć coraz większą aktywność polskich producentów gier, którzy próbują zaistnieć na tym jakże ciekawym, ale też niejednokrotnie bardzo niewdzięcznym rynku. Nie inaczej było w ubiegłym roku, który zaobfitował w sporą ilość różnego rodzaju pozycji powstałych w naszych rodzimych studiach developerskich. Były to zarówno tytuły gorsze jak i lepsze. O tych pierwszych na moment zapomnijmy i skupmy się w tej chwili na tych ciekawszych, które postanowiliśmy nominować w naszym plebiscycie w kategorii „Polskie Produkcje”.

Lista 524 gier na konsolę Phantom opublikowana

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2004, 11:18

Infinitum Labs opublikował na swojej stronie listę 524 gier, które zostaną już wkrótce wydane z myślą o konsoli Phantom, najnowszym produkcie firmy. Po wnikliwej inwigilacji w tytuły okazuje się, że wcale nie jest tak dobrze, jak zapowiadano. Owszem, znajdziemy wśród nich słynne produkty znanych producentów oprogramowania (Atari, 3DO, Take-Two, czy Gathering), ale większą ich część stanowią jednak nisko budżetowe gry drugiej kategorii. Niezbyt zrozumiała jest też polityka niektórych firm, wydających w 2004 tytuły mocno kontrowersyjne, np. pierwszą odsłonę Heroes of Might & Magic 3DO, która jeśli nie zostanie solidnie podrasowana, ma raczej nikłe szanse na komercyjny sukces (społeczność konsolowa z reguły nie jest tak przywiązana do klasyki, jak posiadacze PeCetów).

Mod Empires v0.1 dla miłośników Battlefield 1942, liczących na wprowadzenie kilku elementów RTS
Mod Empires v0.1 dla miłośników Battlefield 1942, liczących na wprowadzenie kilku elementów RTS

ComCo, 12 stycznia 2004, 10:22

Tak długa żywotność wojennej strzelanki pierwszoosobowej, pt. Battlefield 1942, spowodowana jest głównie ciekawymi modyfikacjami tworzonymi przez fanów. Pod koniec grudnia informowaliśmy o modzie Home Front (quasi połączenie oryginalnego BF1942 oraz Halo: Combat Evolved), zaś teraz opublikowano beta-wersję przeróbki o nazwie Empires, który to wprowadza na pole wirtualnych zmagań kilka wybranych elementów strategii czasu rzeczywistego.

Turniej Cyber X na targach Consumer Electronic Show 2004 odwołany

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2004, 10:03

Totalną klapą zakończył się organizowany przez Microsoft, AMD i ATI turniej Cyber X Games, który miał być dużą atrakcją odbywających się w Las Vegas targów Consumer Electronic Show.

Hitman: Contracts - pierwsze screenshoty
Hitman: Contracts - pierwsze screenshoty

ComCo, 12 stycznia 2004, 09:57

Hitman: Contracts to tytuł, który powoduje przyspieszone bicie serca u wszystkich miłośników cichego likwidowania „zakontraktowanych celów”. Duet wydawniczy Eidos - Io Interactive oficjalnie ogłosił prace nad grą prawie pół roku temu, zaś cały proces jest już na tyle zaawansowany, iż w Sieci pojawiły się pierwsze screenshoty.

Purge Jihad już w sieci! Ściągnij darmowy trial!
Purge Jihad już w sieci! Ściągnij darmowy trial!

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2004, 08:52

Firma Freeform Interactive poinformowała wczoraj, że jej najnowsze dziecko – Purge Jihad – jest już dostępne w sieci. Niewątpliwą zaletą tej produkcji jest noszący znamiona oryginalności scenariusz, w którym futuryzm, reprezentowany przez organizację The Order, staje do walki z The Chosen, bohaterami rodem z książek fantasy. Mamy tu więc technologię przeciwko magii, naukę przeciwko religii. Ostateczna rozgrywka zapowiada się naprawdę interesująco, tym bardziej, że grę zrealizowano w konwencji FPS z silnie zaznaczonymi elementami RPG.