Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2004, 10:03

Turniej Cyber X na targach Consumer Electronic Show 2004 odwołany

Totalną klapą zakończył się organizowany przez Microsoft, AMD i ATI turniej Cyber X Games, który miał być dużą atrakcją odbywających się w Las Vegas targów Consumer Electronic Show.

Totalną klapą zakończył się organizowany przez Microsoft, AMD i ATI turniej Cyber X Games, który miał być dużą atrakcją odbywających się w Las Vegas targów Consumer Electronic Show.

Organizatorzy przygotowali 1200 komputerów, wszystkie dokładnie okablowane i sprawdzone przez ekspertów Microsoftu na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju. Niestety, okazało się, że Counterstrike, jedna z ośmiu gier, jakie były brane pod uwagę podczas konkursu, wymagała ściągnięcia i zainstalowania małego patcha o wielkości 3 MB. Niestety to, co dla przeciętnego użytkownika wydaje się niewielkie, dla 1200 komputerów i sieci Valve Steam, z której pobierano łatkę, okazało się problemem nie do rozwiązania. Wskutek zwiększonego ruchu usmażył się router, patch nie został ściągnięty, gra przestała działać i konkurs trzeba było odwołać. Mimo wcześniejszych zapewnień przez e-mail o wszelkiej pomocy, nikt z Valve nie pofatygował się do hali, w której rozgrywany był turniej, żeby sprawdzić co się dzieje. Jest to tym bardziej smutne, że firma ulokowała się zaledwie dwa budynki dalej i rzekomą pomoc można było udzielić po szybkim, kilkuminutowym spacerku.

Mimo, że opisywany problem dotknął tylko zawodników Counterstrike, organizatorzy zdecydowali się odwołać cały turniej. Ucierpiało na tym wielu ludzi, którzy do Las Vegas przylatywali nawet z odległej Europy. Wśród nich była sponsorowana przez Intel drużyna „4 Kings”, główny kandydat do zwycięstwa w zawodach Return to Castle Wolfenstein.

Linki do stron powiązanych z tematem: