Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Savage: The Battle for Newerth (PC)

Savage: The Battle for Newerth PC

Savage: The Battle for Newerth to utrzymana w klimacie fantasy gra akcji z elementami pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) i strategii czasu rzeczywistego (RTS), stworzona przez studio S2 Games.

Akcji

PC Windows
Okładka Savage: The Battle for Newerth (PC)

producent: S2 Games

wydawca: iGames

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9września2003

Savage to gra akcji w klimacie fantasy, łącząca elementy strzelanek FPS i strategii czasu rzeczywistego, przeznaczona głównie do rozgrywki wieloosobowej. Akcja toczy się w prymitywnym okresie ziemskiej ewolucji, gdy ludzie łączyli się w koczownicze plemiona, z trudem zdobywając pożywienie i broniąc się przed drapieżnikami. W okresie tym dominowała przemoc, a jedyną przewagą ludzi była umiejętność tworzenia narzędzi, broni i innych przedmiotów powstałych z pracy rąk.

Jako niepokonany wojownik Jaraziah Grimm, musimy połączyć ludzkie plemiona pod jedną chorągwią, zwaną Legion of Man. Pomoże nam w tym starożytna nauka, której sekrety trzeba ponownie odkryć i zastosować do produkcji nowocześniejszej boni i narzędzi. Wydawało się, że ta wiedza zapewni dominację Legion of Men nad światem. Jednak młodsza siostra Jaraziaha Grimma, Ophelia, zbuntowała się przeciwko wizji świata zdominowanego przez mężczyzn. Ophelia posiadała wrodzony talent panowania nad dzikimi zwierzętami, co pozwoliło założyć jej własny klan i zostać Beast Queen. Zrozumienie praw natury umożliwiło stworzenie własnej nauki, zupełnie odmiennej od używanej przez Legion of Men. Nauka i Magia rozpoczęła walkę o panowanie nad Ziemią.

Savage oparty jest na nowoczesnym silniku Silverback, dzięki czemu może obsłużyć do 64 graczy jednocześnie. W trybie rozgrywki drużynowej gracz może zostać zarówno dowódcą jak i zwykłym wojownikiem. Zadaniem dowódcy jest zarządzanie surowcami, rozbudowywanie baz i odkrywanie nowych technologii (rozgrywka przypomina typowego RTS-a), z których następnie skorzystają wojownicy na polu walki (rozgrywka typowa dla gier akcji/FPP).

  • Drzewo rozwoju składające się z około 50 wynalazków i unowocześnień.
  • Osiem rodzajów żołnierzy dla każdej strony konfliktu z podziałem na mężczyzn i kobiety. Wzrost doświadczenia maksymalnie do 10 poziomu.
  • Każda nacja dysponuje od 9 do 12 rodzajami broni, w tym broń do walki na odległość i w zwarciu.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 164 głosów czytelników.

Gry podobne do Savage: The Battle for Newerth

Klasyfikacja PEGI Savage: The Battle for Newerth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Savage: The Battle for Newerth

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, 64 MB karta grafiki (GeForce 4 lub lepsza)

Savage: The Battle for Newerth - przed premierą
Savage: The Battle for Newerth - przed premierą

Przed premierą 30 lipca 2002, 10:59

Chociaż Savage osadzona jest w przyszłości, to jednak jej wizja znacznie odbiega od tych post nuklearnych czy też cyberpunkowych. Futuristic fantasy – w ten sposób nazywany jest świat gry. Szukając informacji na ten temat spotkałem się z określeniem, iż jest to jakby Planeta Małp, ale bez małp. Może zabrzmi to trochę śmiesznie, ale złote lata technologii miały już swój kres i obecnie mało kto o niej pamięta. Oczywiście ma ona wpływ na obecne czasy (w grze, rzecz jasna) wobec czego mieszkańcy dobrze wiedzą co to chemia, elektryczność czy magnetyzm, który traktowany jest jak magia w fantasyRTS’ach. W zasadzie jakby motywem przewodnim w Savage jest balans pomiędzy nauką i technologią a naturą i magią (coś w stylu walki magii przeciw technologii w Arcanum), czyli po prostu konflikt między ludźmi a bestiami.