Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2005, 13:20

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Ponowne spotkanie z Savage w Umęczonej Duszy

Wczoraj w sieci pojawiły się pogłoski o kolejnej grze tworzonej przez autorów Savage: The Battle for Newerth. Dzisiaj pogłoski te zyskały potwierdzenie a projektem, nad którymi pracują panowie z S2 Games jest kontynuacja Savage o nazwie Savage 2: A Tortured Soul. Miłośnicy wieloosobowych rozgrywek w klimatach fantasy, zacznijcie oszczędzać pieniądze.

Wczoraj w sieci pojawiły się pogłoski o kolejnej grze tworzonej przez autorów Savage: The Battle for Newerth. Dzisiaj pogłoski te zyskały potwierdzenie a projektem, nad którym pracują panowie z S2 Games jest kontynuacja Savage o nazwie Savage 2: A Tortured Soul. Miłośnicy wieloosobowych rozgrywek w klimatach fantasy, zacznijcie oszczędzać pieniądze.

Ponowne spotkanie z Savage w Umęczonej Duszy - ilustracja #1

Pierwszym co rzuci się w oczy podczas rozgrywki, będą nowe funkcjonalności silnika graficznego. Zrezygnowano z usług silnika Silverback, którego rolę przejęła technologia K2 Engine, znacznie bardzie rozbudowana i udostępniająca więcej możliwości. Przede wszystkim znacznie poprawiono jakość szczegółów oraz rozdzielczość tekstur modeli, także animacje wyglądać będą przyjemniej dla oka. Otoczenia nabiorą bardziej realistycznego wyglądu dzięki zastosowaniu dynamicznego oświetlenia i cieniowania a zmodyfikowany system efektów rzucanych czarów ma zdaniem twórców spowodować "opadanie szczęki" u grających.

Ponowne spotkanie z Savage w Umęczonej Duszy - ilustracja #2

Oczywiście techniczne aspekty Savage 2: A Tortured Soul to nie wszystko. Również warstwa fabularna zostanie poddana odpowiedniemu liftingowi. Wszyscy, którym przypadło do gustu połączenie elementów RTSów i gier akcji, również nie zawiodą się i tym razem, aczkolwiek i w tym aspekcie pojawią się niewielkie zmiany, bez wątpienia na lepsze. Twórcy przyznają się do lekkiego uproszczenia systemu walki wręcz, jednak zestaw ciosów specjalnych, combosów i bloków powinien to wynagrodzić - dodać należy, iż walka będzie bardziej brutalna.

Ponowne spotkanie z Savage w Umęczonej Duszy - ilustracja #3

W Savage 2: A Tortured Soul z pewnością ucieszy Was również fakt zwiększenia dostępnej ilości klas jednostek - podczas planowania bitew będziemy mogli wziąć pod uwagę 20 różnych ich rodzajów. W celu zapoznania graczy, zarówno nowych jak i weteranów Savage, z możliwościami Umęczonej Duszy, przygotowano bardzo złożony, opcjonalny, tutorial wprowadzający nas we wszelkie aspekty rozgrywki.

Ponowne spotkanie z Savage w Umęczonej Duszy - ilustracja #4
Ponowne spotkanie z Savage w Umęczonej Duszy - ilustracja #5