Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 sierpnia 2005

Xbox 360 i format HD-DVD - ach cóż to będzie za mariaż

Elrond, 1 sierpnia 2005, 16:25

Na początku lipca pisaliśmy o obawach developerów związanych z wyposażaniem konsol Xbox 360 w "zwykłe" napędy DVD. Twórcy gier wyrażali wtedy swoje zaniepokojenie ograniczoną ilością miejsca na krążkach. Dzisiaj wydaje się jednak, iż te obawy zostały rozwiane - Bill Gates podczas swojego pobytu w Japonii stwierdził, iż docelowym napędem nowej konsoli będzie HD-DVD.

Empik – Top Lista nr 30

Elrond, 1 sierpnia 2005, 16:03

Jak bumerang powracamy z EMPiKowym notowaniem najlepiej sprzedających się gier. Tym razem zestawienie pochodzące z 62 salonów wymienionej sieci obejmuje okres od 2005.07.25 do 2005.07.31.

Wygraj klucz do kolejnego beta-testu trybu multiplayer w F.E.A.R.
Wygraj klucz do kolejnego beta-testu trybu multiplayer w F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2005, 13:55

Na przełomie maja i czerwca koncern Vivendi Universal zaoferował nielicznym szczęściarzom zamknięte beta-testy gry F.E.A.R. Miała okazję brać w nich udział również nasza redakcja, konkretnie niżej podpisany. Niewiele później demonstracja rozgrywki dla wielu graczy została również oddana „zwykłym” użytkownikom. Niestety, była ona ograniczona czasowo.

Zestaw Namco Museum doczeka się oficjalnego soundtracku

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2005, 12:55

Wydawanie soundtracków do gier video nie jest już dziś niczym nadzwyczajnym. Producenci oprogramowania rozrywkowego coraz częściej sięgają do tej formy promocji swoich programów, co z pewnością cieszy także konsumentów – wszak miło posłuchać muzyki z gry, w dodatku opublikowanej w formie atrakcyjnego wizualnie wydawnictwa.

Świat The Matrix Online już nigdy nie będzie taki sam

ComCo, 1 sierpnia 2005, 11:40

Administratorzy The Matrix Online - produkcji zaliczanej do gatunku MMOcRPG, opartej na motywach słynnej kinowej trylogii braci Wachowskich - zdecydowali się na zmniejszenie liczby wirtualnych światów (z dziewięciu do trzech), w których zmagania prowadzą gracze. Wszystko ze względu na bardzo niewielką społeczność użytkowników programu.

Powstaje drugie rozszerzenie dla gry Battlefield 2?

Kamen, 1 sierpnia 2005, 11:26

Chociaż premierę oficjalnego dodatku dla gry Battlefield 2, pt. Special Forces, planuje się ogólnie na końcówkę tego roku, to internetowy sklep World of Games rozpoczął przyjmowanie przedpremierowych zamówień na drugi expansion pack.

Marvel przedłuża współpracę z Activision

ComCo, 1 sierpnia 2005, 10:45

Komiksowa firma Marvel Enterprises zdaje się dostrzegać duży potencjał branży gier (czyt. widzi tutaj dobry interes do zrobienia) i coraz częściej angażuje się przy tworzeniu nowych, elektroniczno-rozrywkowych pozycji. Ostatnio, szefowie komiksowego potentata zdecydowali się na przedłużenie umowy licencyjnej z korporacją Activision.

W gry od 1C Company zagramy później

ComCo, 1 sierpnia 2005, 10:18

Zła informacja dla wszystkich osób oczekujących pojawienia się na półkach sklepów takich produkcji jak Outfront II (sequel strategii Soldiers: Heroes of World War II), PT Boats Knights of the Sea (morska symulacja okrętu wojennego), Whirlwind of Vietnam (symulator działań śmigłowca bojowego), czy World War II RTS (gra wojenna rozgrywana w czasie rzeczywistym). Wymienione tytuły ukażą się później.

Prace nad Ballerium wznowione

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2005, 10:07

O grze Ballerium – przygotowywanej przez firmę Majorem – wspominamy ostatnio jedynie w kontekście nieustannego wstrzymywania prac lub ich wznawiania. Stosunkowo niedawno bo w połowie czerwca bieżącego roku, pisaliśmy o problemach finansowych producentów programu, którym nie pomógł dotychczasowy wydawca Ballerium – koncern Interplay.

SCUMMVM również na Nintendo DS
SCUMMVM również na Nintendo DS

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2005, 09:52

Posiadacze konsoli Nintendo DS mogą już od kilku dni rozkoszować się sporą liczbą klasycznych gier przygodowych, jakie niegdyś stworzyła firma LucasArts. Przedsiębiorczy użytkownicy wspomnianego wyżej urządzenia przygotowali specjalną wersję emulatora SCUMMVM, który pozwala na zabawę np. w The Secret of Monkey Island czy Day of the Tentacle.

Tanita - nowa przygodówka z plasteliną w roli głównej
Tanita - nowa przygodówka z plasteliną w roli głównej

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2005, 09:03

W 1996 roku na rynku gier komputerowych pojawiła się wyśmienita przygodówka, zatytułowana The Neverhood, która opowiadała o perypetiach ludzika wykonanego z plasteliny, eksplorującego świat stworzony z tego samego materiału. Na podobny pomysł wpadła firma Akella, która wraz z grupą Trickster Games rozpoczęła prace nad programem o nazwie Tanita: Plasticine Dream.

Wychowaj pieska w swoim NDS - Nintendogs także w USA i Europie
Wychowaj pieska w swoim NDS - Nintendogs także w USA i Europie

Kamen, 1 sierpnia 2005, 08:46

Niesamowicie ciepło przyjęta w Japonii produkcja Nintendogs, której prestiżowy japoński magazyn Famitsu przyznał 40 punktów na 40 możliwych, już niebawem pojawi się na terenie Stanów Zjednoczonych oraz w Europie.

Steve Purcell myśli o kontynuacji gry Sam & Max Hit the Road
Steve Purcell myśli o kontynuacji gry Sam & Max Hit the Road

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2005, 08:31

Czy popularna niegdyś gra Sam & Max Hit the Road doczeka się kiedykolwiek kontynuacji z prawdziwego zdarzenia? Entuzjazm fanów na wieści o kolejnych przygodach zwariowanej pary detektywów do tej pory skutecznie studził koncern LucasArts, posiadający pełne prawa do marki i nie mający ochoty z nikim się nimi dzielić. Ale to już historia.