Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 sierpnia 2005

Tragiczny koniec maratonu w graniu

ComCo, 10 sierpnia 2005, 15:28

Tragiczny finał dla 28-letniego obywatela Korei Południowej miała „growa” sesja, trwająca przez około pięćdziesiąt godzin. Ów mężczyzna zmarł z powodu niewydolności serca w jednej z kawiarni internetowych w mieście Taegu, tuż po zakończeniu swojego maratonu.

Histwar: Les Grognards – nowa strategia od Battlefront.com
Histwar: Les Grognards – nowa strategia od Battlefront.com

Krooliq, 10 sierpnia 2005, 14:32

Dziś dobra wiadomość dla wszystkich fanów wojen Napoleońskich. Aktualnie firma Battlefront.com poinformowała, że pracuje nad grą strategiczną związaną z okresem, w którym „działał” ten znakomity, francuski dowódca, a której tytuł będzie brzmieć Histwar: Les Grognards.

Dark Age of Camelot: Darkness Rising – pierwsze szczegóły ujawnione
Dark Age of Camelot: Darkness Rising – pierwsze szczegóły ujawnione

Krooliq, 10 sierpnia 2005, 13:20

W maju bieżącego roku informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnego dodatku do gry MMORPG o nazwie Dark Age of Camelot. Wówczas nie znaliśmy jeszcze żadnych szczegółów na ten temat. Dziś firma Mythic Entertainment, producent i wydawca tego tytułu, uchylił rąbka tajemnicy i ujawnił kilka informacji odnoście szóstego już dodatku

PeCetowe Advent Rising w sklepach

Kamen, 10 sierpnia 2005, 12:20

31 maja miała miejsce amerykańska premiera gry Advent Rising w wersji na konsolę Xbox (do Europy trafi pod koniec roku). Posiadacze komputerów osobistych musieli nieco dłużej poczekać na swoją edycję, która wczoraj trafiła na półki sklepowe za sprawą firmy Majesco.

Speed Kill System w PoP: Kindred Blades

Kamen, 10 sierpnia 2005, 12:07

Tematem wywiadu, jaki serwis Worthplaying.com przeprowadził z jednym z pracowników koncernu UbiSoft, było omówienie nowej cechy, którą twórcy Prince of Persia: Kindred Blades implementują do swojego dzieła.

Multiplayer w Serious Sam 2
Multiplayer w Serious Sam 2

Kull, 10 sierpnia 2005, 10:50

Wydawca 2K Games opublikował oficjalne oświadczenie, w którym informuje o szczegółach trybu wieloosobowego w nadchodzącym sequelu gry Serious Sam. W trybie cooperative na komputerach osobistych, gra będzie oferować rozgrywkę przez Internet lub LAN 16 graczom na raz. Posiadacze Xboxa za pośrednictwem Xbox Live lub system link, będą zaś eksterminować kolejnych przeciwników w teamach czteroosobowych.

Czarne chmury nad Atari, czyli wyniki finansowe firmy za pierwszy kwartał roku fiskalnego

Krooliq, 10 sierpnia 2005, 10:49

Koncern Atari opublikował właśnie swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w pierwszym kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 30 czerwca bieżącego roku. Liczby te nie są zbyt optymistyczne dla firmy.

Pierwsza łata do Grand Theft Auto: San Andreas już w sieci

Krystian Smoszna, 10 sierpnia 2005, 09:57

W wyniku nałożonych przez organizację ESRB sankcji, producenci programu Grand Theft Auto: San Andreas zobowiązali się do opublikowania łaty, która umożliwia całkowite wyeliminowanie scen pornograficznych z programu. Po stosunkowo długim oczekiwaniu, plik wreszcie trafił do globalnej sieci.

City of the Dead słabą grą dla Hip Interactive
City of the Dead słabą grą dla Hip Interactive

Krystian Smoszna, 10 sierpnia 2005, 09:40

Kilka dni temu powróciliśmy do tematu gry City of the Dead, która według przedstawicieli firmy Kuju Entertainment jest aktualnie bez wydawcy. Oświadczenie producentów programu okazało się prawdziwe, gdyż wczoraj w tej samej kwestii wypowiedział się europejski oddział Hip Interactive – dotychczasowy dystrybutor produktu firmowanego nazwiskiem George’a A. Romero.

JoWood na Games Convention

Kamen, 10 sierpnia 2005, 09:08

Koncern JoWood w oficjalnej informacji prasowej zaprezentował listę gier, jakie przedstawi na tegorocznych targach elektronicznej rozrywki Games Convention, które odbędą się w dniach 18 – 21 sierpnia, w niemieckim Lipsku. W pełnej wersji wiadomości znajdziecie kompletny spis tytułów wraz z ich krótką charakterystyką.

Quake 4 w trybie multiplayer i pierwszy dodatek do Doom 3 na Xbox-a atrakcjami QuakeCon-u
Quake 4 w trybie multiplayer i pierwszy dodatek do Doom 3 na Xbox-a atrakcjami QuakeCon-u

Krystian Smoszna, 10 sierpnia 2005, 09:04

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, firma id Software po raz pierwszy zaprezentuje szerszej publiczności tryb multiplayer w wielce oczekiwanej, czwartej odsłony cyklu Quake. Opublikowane wczoraj oświadczenie prasowe nie pozostawia też wątpliwości w sprawie pierwszego dodatku do Doom 3, przeznaczonego na konsolę Xbox – również i on zostanie pokazany

Co nowego w Darwinii?
Co nowego w Darwinii?

Krystian Smoszna, 10 sierpnia 2005, 08:40

W połowie lipca bieżącego roku informowaliśmy Was o planach firmy Introversion Software dotyczących zmiany interfejsu użytkownika w grze Darwinia. Producenci nietypowego RTS-a przeprowadzili nabór testerów nowego systemu, którzy sprawdziliby jak sprawdza się on w praktyce. Wśród stu szczęśliwców znalazł się również przedstawiciel naszego serwisu, niżej podpisany.

Boiling Point: Road to Hell w wersji 2.0 dla graczy z Europy

Kamen, 10 sierpnia 2005, 08:37

Kilkanaście dni temu informowaliśmy Was o fakcie opublikowania łatki 2.0 dla gry Boiling Point: Road to Hell dedykowanej wyłącznie rosyjskiej wersji tej produkcji. Wówczas Deep Shadows zapowiedziało, że w ciągu najbliższych tygodniu światło dzienne ujrzy patch dla wersji europejskiej. I tak też się stało.

Posłuchaj remiksów utworów muzycznych z pierwszego Dooma
Posłuchaj remiksów utworów muzycznych z pierwszego Dooma

Krystian Smoszna, 10 sierpnia 2005, 08:01

Serwis OverClocked Remix – zrzeszający artystów tworzących przeróbki utworów muzycznych z gier video – przygotował fantastyczną niespodziankę dla fanów ścieżki dźwiękowej z wydanej w 1993 roku gry Doom – dwupłytowy album zawierający doskonałe remiksy większości kawałków przygotowanych niegdyś dla potrzeb programu przez Bobby’ego Prince’a.