Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2005, 09:04

Quake 4 w trybie multiplayer i pierwszy dodatek do Doom 3 na Xbox-a atrakcjami QuakeCon-u

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, firma id Software po raz pierwszy zaprezentuje szerszej publiczności tryb multiplayer w wielce oczekiwanej, czwartej odsłony cyklu Quake. Opublikowane wczoraj oświadczenie prasowe nie pozostawia też wątpliwości w sprawie pierwszego dodatku do Doom 3, przeznaczonego na konsolę Xbox – również i on zostanie pokazany

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, firma id Software po raz pierwszy zaprezentuje szerszej publiczności tryb multiplayer w wielce oczekiwanej, czwartej odsłony cyklu Quake. Opublikowane wczoraj oświadczenie prasowe nie pozostawia też wątpliwości w sprawie pierwszego dodatku do Doom 3, przeznaczonego na konsolę Xbox – również i on zostanie pokazany graczom.

Quake 4 w trybie multiplayer i pierwszy dodatek do Doom 3 na Xbox-a atrakcjami QuakeCon-u - ilustracja #1

Jaki będzie multiplayer w Quake 4? Przede wszystkim szybki. Członkowie firmy Raven Software – odpowiedzialni za powstanie kolejnej odsłony kultowej strzelaniny – nie mają zamiaru eksperymentować i przygotują rozgrywkę opartą na doświadczeniach uzyskanych z Quake III: Arena. Autorzy przewidzieli następujące tryby zabawy: Deathmatch, Team Deathmatch, Arena, Capture the Flag oraz Tournament (zarówno dla drużyn komandosów, jak i Stroggów). QuakeCon rozpocznie się już jutro o 16 naszego czasu. Imprezę będzie można oglądać w Internecie za pomocą dwóch transmisji telewizyjnych. Więcej szczegółów na ten temat w naszym wczorajszym newsie.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym możemy również przeczytać o prezentacji pierwszego i jak na razie jedynego dodatku do Doom 3 o nazwie Resurrection of Evil dla posiadaczy konsoli Xbox. Rozszerzenie przygotowywane jest przez studio Nerve Software. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.