Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 sierpnia 2005

Przyszłość gier według George'a Lucasa

Elrond, 3 sierpnia 2005, 15:53

Saga Gwiezdnych Wojen wydaje się już być zakończona a jej ojciec, George Lucas mógłby spokojnie odejść na zasłużoną emeryturą pławiąc się w zielonych, które do tej pory zarobił. Na (nie)szczęście jest to człowiek czynu i o jego kolejnych projektach zapewne nie raz jeszcze usłyszymy. Tym bardziej, iż niektóre z nich związane będą z grami komputerowymi.

Debiut rynkowy PS3 dopiero w 2007 roku?

Krooliq, 3 sierpnia 2005, 14:31

Chociaż na premierę konsoli PlayStation 3 ciągle czekamy, firmy zajmujące się badaniami rynku już pracują w pocie czoła, starając się ocenić debiut najnowszego dziecka Sony. Dziś natomiast przedstawimy kolejne spekulacje na temat PS3. Aktualnie firma analityczna Wedbush Morgan Securities podała do wiadomości, że jej zdaniem możliwe jest przesunięcie premiery PlayStation 3 z 2006 na rok 2007.

Zagraj w Battlefield 2 i wygraj nagrody warte 20 "kawałków zielonych"

Elrond, 3 sierpnia 2005, 14:09

Kto powiedział, że gry komputerowe to tylko strata czasu i zero pożytku? Serwis iGames serdecznie zaprasza wszystkich fanów Battlefield 2 do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju, w którym ogólna wartość nagród przekracza 20,000 USD.

Wiadomo, kiedy przedawkujemy A Gunslinger’s Tale in Mexico

Elrond, 3 sierpnia 2005, 13:56

Firma Eidos (obecnie część koncernu SCi Entertainment) poinformowała, iż Total Overdose: A Gunslinger’s Tale in Mexico w wersjach na PS2, Xbox oraz PC zadebiutuje na półkach sklepowych 28 września tego roku (mowa o rynku amerykańskim). Wtedy właśnie wraz z braćmi Cruz udamy się do Meksyku, gdzie pomścimy tajemniczą śmierć ich ojca, którą wydział antynarkotykowy przypisuje "przedawkowaniu".

Kogo usłyszymy w grze From Russia with Love?
Kogo usłyszymy w grze From Russia with Love?

Krooliq, 3 sierpnia 2005, 12:31

W kwietniu informowaliśmy Was o powstawaniu komputerowej wersji przygód agenta Jamesa Bonda, czyli gry From Russia with Love (Pozdrowienia z Rosji). Wówczas wiadomo było, że w tej produkcji usłyszymy głos Seana Connery’ego, który po raz pierwszy w karierze zdecydował się zarejestrować partie wokalne specjalnie dla potrzeb gry. Dziś zostało ujawnione kolejne nazwisko gwiazdy, która dołączy do pracy nad w/w tytułem i użyczy swojego głosu, a będzie to brytyjska piosenkarka Natasha Bedingfield.

Wielka gratka dla fanów gry przygodowej Delaware St. John

Kull, 3 sierpnia 2005, 12:06

W czerwcu tego roku developerzy z zespołu Big Time Games, wydali pierwszą odsłonę (zaplanowanego na 10 części) cyklu gier przygodowych opowiadających o perypetiach młodego detektywa Delaware’a St. Johna. Wraz z oficjalnym potwierdzeniem trwania prac nad drugą częścią gry, twórcy programu ogłosili konkurs, który da szczęśliwemu zwycięzcy możliwość wpisania się na karty historii gier komputerowych.

W The Godfather usłyszymy jednak głos Marlona Brando
W The Godfather usłyszymy jednak głos Marlona Brando

Krooliq, 3 sierpnia 2005, 11:19

W lipcu informowaliśmy Was o tym, że najprawdopodobniej Marlon Brando „nie wystąpi” w komputerowej adaptacji The Godfather. Jednak wczoraj przedstawiciel koncernu Electronic Arts Tammy Schachter poinformował, że głos Marlona Brando będzie wykorzystany w grze, ale najprawdopodobniej nie wszystkie kwestie Dona Corleone będą wypowiedziane przez tego wybitnego aktora.

Trzeba przetestować Dungeons & Dragons Online. Są chętni?
Trzeba przetestować Dungeons & Dragons Online. Są chętni?

Kull, 3 sierpnia 2005, 10:35

Programiści z teamu Turbine, pod patronatem Atari (wydawca), pracują już od ponad dwóch lat nad grą Dungeons & Dragons Online: Stormreach. Zapowiada się prawdziwa uczta, o czym świadczy m.in. przyznany grze, przez serwis IGN, tytuł najlepszego MMO na tegorocznych targach E3. Właśnie ogłoszono, iż zakończyły się zamknięte testy programu i przyszedł czas na kolejny krok – publiczną alfę.

Mutant Storm wraz z sequelem na Xbox 360

Elrond, 3 sierpnia 2005, 10:03

Przedstawiciele firmy PomPom Software poinformowali o podpisaniu porozumienia z Microsoftem, na mocy którego nowa, odświeżona wersja gry Mutant Storm oraz jej pełnoprawny sequel ujrzą światło dzienne wyłącznie na konsoli Xbox 360.

SiN w odcinkach grubo poniżej 20 dolarów

Elrond, 3 sierpnia 2005, 09:14

Niecały miesiąc minął od oficjalnej zapowiedzi sequela (a w zasadzie serii sequeli) SiN o podtytule Episodes, a w Internecie można znaleźć już całą masę wszelkich "za i przeciw" generowanych zarówno przez przeciwników jak i fanów gry. Podgrzewając jeszcze bardziej tę atmosferę przedstawiciele developera SiN Episodes stwierdzili, iż pierwsza jego część będzie kosztować grubo poniżej 19.99 USD.

Co jest narodowym osiągnięciem Ukrainy? Kozacy!
Co jest narodowym osiągnięciem Ukrainy? Kozacy!

Elrond, 3 sierpnia 2005, 08:40

Podczas odbywającej się w tym roku w Japonii wystawy Expo 2005, Ukraina po raz pierwszy otrzymała możliwość przedstawienie swych osiągnięć oraz spuścizny historycznej i kulturowej, w odrębnym pawilonie. A co możemy tam znaleźć? M.in. doskonałą strategię czasu rzeczywistego, Cossacks. Każdy odwiedzający ukraińskie stoisko może również obejrzeć i zakupić jej sequel, Cossacks II: Napoleonic Wars.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (03/08/05)

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2005, 08:14

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest trzydziestą w tym roku i obejmuje okres od 24 do 30 lipca.

BloodRayne 2 już dostępna dla posiadaczy PeCetów
BloodRayne 2 już dostępna dla posiadaczy PeCetów

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2005, 07:50

Długo musieli czekać PeCetowy na kolejne przygody ponętnej dhampirzycy o imieniu BloodRayne. Wersja na konsole Xbox oraz PlayStation 2 pojawiła się na rynku w październiku 2004 roku, edycja na blaszka dopiero wczoraj – o czym triumfalnie poinformował koncern Majesco.

W piątek zagramy w demo F.E.A.R.
W piątek zagramy w demo F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2005, 07:24

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich czytelników, którzy zainteresowani są strzelaniną o nazwie F.E.A.R. Koncern Vivendi Universal Games poinformował wczoraj, że pierwsze, grywalne demo gry pojawi się w Internecie już w najbliższy piątek, 5 sierpnia. Program demonstracyjny będzie umożliwiał rozgrywkę na jednym poziomie w trybie single player.