Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 sierpnia 2005, 14:31

autor: Krooliq

Debiut rynkowy PS3 dopiero w 2007 roku?

Chociaż na premierę konsoli PlayStation 3 ciągle czekamy, firmy zajmujące się badaniami rynku już pracują w pocie czoła, starając się ocenić debiut najnowszego dziecka Sony. Dziś natomiast przedstawimy kolejne spekulacje na temat PS3. Aktualnie firma analityczna Wedbush Morgan Securities podała do wiadomości, że jej zdaniem możliwe jest przesunięcie premiery PlayStation 3 z 2006 na rok 2007.

Chociaż na premierę konsoli PlayStation 3 ciągle czekamy, firmy zajmujące się badaniami rynku już pracują w pocie czoła, starając się ocenić debiut najnowszego dziecka Sony. Niedawno informowaliśmy Was o prognozowanych zyskach, jakie ma zanotować koncern w związku z wypuszczeniem omawianego produktu. Dziś natomiast przedstawimy kolejne spekulacje na temat PS3. Aktualnie firma analityczna Wedbush Morgan Securities podała do wiadomości, że jej zdaniem możliwe jest przesunięcie premiery PlayStation 3 z 2006 na rok 2007.

Dlaczego? Oczywiście chodzi o pieniądze. Starszy analityk z firmy Wedbush Morgan Michael Pachter twierdzi, że lepszym posunięciem dla koncernu Sony byłoby obniżenie ceny PlayStation 2 do wysokości 99 USD, czyli tak, jak to zrobiła konkurencja - Microsoft przed wypuszczeniem Xbox 360 obniżył właśnie cenę swojej obecnej konsoli. „Wierzymy, że Sony będzie usiłowała przeszkodzić w osiągnięciu sukcesu przez Xbox 360” - dodaje Pachter. A obniżenie ceny PS2 mogłoby przynieść oczekiwany efekt i skutecznie odciągnąć uwagę klientów od o wiele droższej konsoli nowej generacji.

Ponadto według Michaela Pachtera aktualnie koszt produkcji PS2 jest mniejszy niż 99 USD, a nowe konsole w początkowej fazie produkcji sprzedawane są ze stratą. Zatem gdyby koncern Sony zdecydował się na takie posunięcie, jakie sugeruje analityk, mógłby wygrać z konkurencją.

Pachter dodał jeszcze, że oczywiście wszystko zależy od tego, jak poradzi sobie na rynku najnowsze dziecko Microsoftu – Xbox 360. Jeśli poradzi sobie dobrze, to Sony będzie zmuszona szybko zadebiutować ze swoim produktem. Jednak analityk uważa, że „Microsoft nie zdoła zebrać dostatecznego wsparcia programowego, by zyskać silne prowadzenie, a wówczas istnieje możliwość, że premiera PS3 zostanie przesunięta na 2007 rok”.

Przedstawiciele Sony na razie nie udzielili żadnego komentarza w omawianej sprawie. Czy analitycy mają rację? O tym przekonamy się zapewne w niedalekiej przyszłości.