Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 sierpnia 2005

Operation Flashpoint: Elite w listopadzie na Xbox’a
Operation Flashpoint: Elite w listopadzie na Xbox’a

Krooliq, 30 sierpnia 2005, 17:35

W ostatnim czasie ucichły informacje na temat gry Operation Flashpoint przeznaczonej na konsolę Xbox. Jednak teraz wydawca tej produkcji – koncern Codemasters zdecydował się na ujawnienie jej nowego tytułu oraz terminu premiery.

EMPiK - Top Lista nr 32 (30/08/05)

Krooliq, 30 sierpnia 2005, 16:39

Jak bumerang powracamy z EMPiKowym notowaniem najlepiej sprzedających się gier. Tym razem zestawienie pochodzące z 62 salonów wymienionej sieci obejmuje okres od 22.08.2005 do 28.08.2005.

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń na Paintball
Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń na Paintball

Redakcja GRYOnline.pl, 30 sierpnia 2005, 15:41

W niedzielę rozpoczęliśmy zbieranie zgłoszeń na ostatnią z tegorocznych imprez GOL Adventure – paintball. Wojnę na kulki z farbką planujemy przeprowadzić 1 października, w dzień Pikniku GOL-a, z rana.

Nowości w The Elder Scrolls IV na Xbox'a 360

Henkel, 30 sierpnia 2005, 15:32

Bethesda planuje zawrzeć w grze The Elder Scrolls IV: Oblivion obsługę technologii XBox Live Marketplace - możemy przeczytać w oficjalnym magazynie poświeconym konsoli XBox.

Polacy w finałach Unreal Tournament CTF SC
Polacy w finałach Unreal Tournament CTF SC

Scatterhead, 30 sierpnia 2005, 15:15

Każdy gracz, który chociaż trochę interesuje się grami FPP, musi znać grę Unreal Tournament, która w 1999r. wywołała prawdziwy boom na rynku gier PC i stała się już niemal jedną z legend porównywalnych do Dooma, Quake’a czy Wolfensteina. Chociaż lata swojej prawdziwej świetności UT ma już za sobą, w błędzie są ludzie, którzy myślą, że scena graczy w Unreal Tournament przestała istnieć.

World of WarCraft ma już 4 miliony użytkowników

Krooliq, 30 sierpnia 2005, 15:07

Mimo nieustannej walki z nieuczciwymi graczami i blokowaniu setek, a nawet tysięcy kont wirtualnych oszustów, firma Blizzard Entertainment pochwaliła się właśnie, że jej produkt - World of WarCraft pokonał kolejną barierę ilości graczy.

Prace nad We Love Katamari zakończone

Henkel, 30 sierpnia 2005, 14:16

Jedną z największych niespodzianek w roku ubiegłym była gra Katamari Damacy, wypuszczona na rynek przez firmę Namco. Przeznaczony dla konsoli PlayStation 2 tytuł wywołał niemałe zamieszanie wśród graczy. W chwili obecnej do tłoczni powędrowała jego następczyni - We Love Katamari.

Wielki powrót do przestępczych podziemi Paradise City
Wielki powrót do przestępczych podziemi Paradise City

Kull, 30 sierpnia 2005, 14:01

Pamiętacie grę Gangland? Program-hybrydę zawierający w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego, cRPG oraz gier akcji/FPS, traktujący o przemocy i zorganizowanej przestępczości w sycylijskich klimatach? Stworzyli go programiści z MediaMobsters. Ten sam team, tym razem pod nazwą Sirius Games, zaanonsował sequel wspomnianego tytułu.

Street Fighter powraca?

Henkel, 30 sierpnia 2005, 12:36

Wszyscy starzy wyjadacze na pewno dobrze pamiętają serie Street Fighter, która dobrą dekadę temu była niezaprzeczalnie najlepszą dostępną bijatyką i wyznaczała standardy dla tego typu gier. Wszyscy Miłośnicy Ryu i Kena powinni w najbliższych dniach uważnie spoglądać w kierunku Japonii.

Obsada Call of Duty 2 „wgniata w fotel”

Elrond, 30 sierpnia 2005, 11:57

Gdy w 2003 roku Call of Duty przebojem wdarła się do czołówki shooterów z akcją osadzoną podczas II Wojny Światowej, z miejsca zdetronizowała dotychczas panującą Medal of Honor. Teraz z niecierpliwością oczekujemy pojawienia się kontynuacji hitu, Call of Duty 2, a firma Activision robi wszystko aby to miano gra zyskała całkiem zasłużenie.

Polowanie na kaczki teraz z użyciem BFG 9000
Polowanie na kaczki teraz z użyciem BFG 9000

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2005, 11:46

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy Was po raz pierwszy o grze Duck Doom - świetnym remake’u klasycznej strzelaniny Duck Hunt, która w kwietniu 1984 roku zadebiutowała na konsoli NES. Autor – Chris Laviolette – postanowił rozbudować swój program o nowe funkcje oraz lepszą oprawę audiowizualną. Jedną z najbardziej widocznych zmian jest dodanie do arsenału kolejnej broni wprost z Doom II.

Kingdom Under Fire: Heroes osiagnęła status
Kingdom Under Fire: Heroes osiagnęła status "gold"

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2005, 10:31

Firma Phantagram poinformowała wczoraj, że najnowsza odsłona przeznaczonego na konsolę Xbox cyklu Kingdom Under Fire osiągnęła „złoty” status. Oznacza to, że Heroes, bo tak nazywa się kolejny odcinek serii trafił do tłoczni i już wkrótce znajdzie się w sprzedaży. Niestety, nie wiadomo kiedy to oficjalnie nastąpi, gdyż oficjalne oświadczenie autorów gry nie wspomina o konkretnej dacie ani słowa.

Blood: The Last Vampire na konsolach
Blood: The Last Vampire na konsolach

Elrond, 30 sierpnia 2005, 10:26

Miłośnicy anime z pewnością kojarzą nazwę studia Production I.G, którego członkowie odpowiedzialni są za uraczenie fanów tego gatunku takimi filmami jak Love Hina, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex czy Blood: The Last Vampire. I to właśnie ostatnia z wymienionych produkcji zaistnieje niedługo jako serial telewizyjny oraz gra przeznaczona na konsole PSP oraz PS2.

Moc atrakcji dla użytkowników Guild Wars
Moc atrakcji dla użytkowników Guild Wars

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2005, 09:59

Fantastycznie zapowiada się przyszły miesiąc dla wszystkich wielbicieli gry Guild Wars. To właśnie we wrześniu ukażą się dwa interesujące dodatki do wyżej wymienionego programu, za które nie będą pobierane żadne, nawet symboliczne opłaty.

Kobiety lubią brąz, a dzieci wolą komputery
Kobiety lubią brąz, a dzieci wolą komputery

Kull, 30 sierpnia 2005, 09:50

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na 4 tysiącach holenderskich szkrabów, 61% dzieci przyznaje się do codziennej zabawy z grami komputerowymi. Co więcej, 39 procent ankietowanych małolatów mówi, że wydawanie pieniędzy na tego typu rozrywkę sprawia im ogromną przyjemność. Młodzi ludzie odkładając kieszonkowe, w większości przypadków zbierają właśnie na gry.

Koncerny Namco i Sony BMG zawarły ugodę w sprawie pogwałcenia praw autorskich Pac-Mana

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2005, 09:10

Nie damy gnębić żółtej kropki – rzekł już jakiś czas temu koncern Namco i wytoczył proces Sony BMG o pogwałcenie praw autorskich związanych z legendarną produkcją o nazwie Pac-Man. Poszło o sample z gry, które zdaniem Japończyków zostały bezprawnie wykorzystane w utworze Game Over wykonawcy posługującego się pseudonimem Lil’ Flip.

Dynasty Warriors 5 (Xbox) skąpane w złocie
Dynasty Warriors 5 (Xbox) skąpane w złocie

Kull, 30 sierpnia 2005, 09:06

Firma KOEI oznajmiła, iż piąta część serii Dynasty Warriors w wersji na konsolę Xbox weszła w złotą fazę produkcji. Gra ukaże się w amerykańskich sklepach już 13 września, a na starym kontynencie zawita ponad tydzień później. W Polsce program pojawi się, jak tylko znajdzie jakiegoś wydawcę. Warto też przypomnieć, iż Dynasty Warriors 5 na PS2 dostępne jest (ale również nie u nas) już od pół roku.

The Sims 2: Nightlife w
The Sims 2: Nightlife w "złocie"

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2005, 08:44

Wczoraj koncern Electronic Arts obwieścił światu, że kolejny odcinek jego bestsellerowego tasiemca o nazwie The Sims wszedł w ostatnią fazę produkcji. Nightlife, drugi dodatek do drugiej odsłony tego niezwykle popularnego cyklu osiągnął już „złoty” status i powędrował do tłoczni. Gra trafi na amerykański rynek 15 września.

Top 10 gier w US na PC (30/08/05)

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2005, 08:21

Przedstawiamy trzydzieste drugie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 14 do 20 sierpnia.

Capcom na Tokyo Game Show 2005

ComCo, 30 sierpnia 2005, 07:40

Tegoroczne targi Tokyo Game Show odbędą się w dniach 16-18 września i, jak już pisaliśmy, powinny być największymi w historii tejże imprezy. W Japonii nie zabraknie prezentacji nadchodzących hitów (m.in. Metal Gear Solid 4 czy Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII), zaś do listy potencjalnych superprzebojów nie sposób nie dołączyć pozycji firmy Capcom.