Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 sierpnia 2005

Pierwszy krok Microsoftu ku sieciowej dystrybucji gier?

Elrond, 16 sierpnia 2005, 15:10

Wygląda na to, iż "góraszka" Microsoftu pozazdrościła firmie Valve technologii Steam i sposobu dystrybucji gier za jej pośrednictwem, bowiem gigant z Redmont przymierza się do podobnego rozwiązania. W tym celu podpisano stosowne porozumienie z Exent Technologies, światowym liderem w dziedzinie sieciowego rozprowadzania tzw. gier na żądanie.

Twilight Princess później niż planowano
Twilight Princess później niż planowano

Kull, 16 sierpnia 2005, 13:37

The Legend of Zelda: Twilight Princess to kolejna część jednej z najbardziej znanych i cenionych serii gier video na świecie. Dotychczasowa premiera programu (dostępnego tylko w wersji na konsolę Nintendo GameCube) ustalona była na listopad 2005. Jak donoszą najnowsze wieści, gra nie ukaże się przed nadchodzącym sylwestrem.

Przedpremierowe zamówienie City of Villains = ekstra dodatki
Przedpremierowe zamówienie City of Villains = ekstra dodatki

ComCo, 16 sierpnia 2005, 11:22

Korporacja NCsoft przygotowała szereg naprawdę wartościowych bonusów dla wszystkich osób, które zdecydują się kupić przed premierą City of Villains - pierwszy oficjalny dodatek do MMOcRPG z superbohaterami w rolach głównych, pt. City of Heroes.

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! - dzika zwierzyna w parku rozrywki
RollerCoaster Tycoon 3: Wild! - dzika zwierzyna w parku rozrywki

Kull, 16 sierpnia 2005, 11:09

Firma Atari ujawniła nowe, tym razem konkretne informacje dotyczące drugiego (pierwszy to Soaked!) dodatku do gry RollerCoaster Tycoon 3, zatytułowanego Wild! (ang. przym. Dziki). Z oficjalnej wzmianki można wyczytać m.in., że nowy add-on pojawi się w sprzedaży już jesienią 2005.

Shaquille O'Neal na okładce gry NBA 2K6
Shaquille O'Neal na okładce gry NBA 2K6

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2005, 10:11

Wiemy już, kto pojawi się na okładce gry NBA 2K6, którą już wkrótce wprowadzi na rynek koncern 2K Sports. Wybrańcem firmy okazał się uznany amerykański koszykarz, Shaquille O’Neal.

Tegoroczny BlizzCon: nie Diablo 3, nie StarCraft 2, lecz World of Warcraft

ComCo, 16 sierpnia 2005, 09:37

Na BlizzCon-ie - pierwszym, oficjalnym zlocie fanów gier tworzonych przez Blizzard Entertainment, który odbędzie się w dniach 28-29 października w kalifornijskim Anaheim Convention Center - nie zabraknie rozmaitych atrakcji. O części z nich pisaliśmy już wcześniej, dzisiaj najwyższa pora wspomnieć o kolejnej. Mianowicie podczas imprezy Blizzard ujawni swój nowy, elektroniczno-rozrywkowy projekt.

Kod źródłowy do Quake III: Arena zostanie upubliczniony "na dniach"

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2005, 09:28

O rewelacjach związanych z udostępnieniem kodu źródłowego do gry Quake III: Arena pisaliśmy po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku. Upłynęło już dwanaście długich miesięcy, a po obiecywanym kodzie ani widu, ani słychu.

Kung Fu rodem z Valve
Kung Fu rodem z Valve

Kull, 16 sierpnia 2005, 09:27

Ponad tydzień temu pisaliśmy o planach dotyczących aktualizacji internetowego systemu Steam. 12 sierpnia ujawniono natomiast jeden z tajemniczych tytułów, jakie w niedalekiej przyszłości, będzie można zakupić i ściągnąć przy pomocy owego medium. Program nosi nazwę Rag Doll Kung Fu, a jego autorem jest weteran branży IT - Mark Healy.

San Andreas wraca do sprzedaży?

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2005, 08:54

Kiedy amerykańska organizacja ESRB ogłosiła swoją decyzję w sprawie GTA: San Andreas i zmieniła kategorię wiekową gry z M na AO, firma Rockstar zobowiązała się w ciągu co najmniej dwóch miesięcy przygotować nową wersję gry, która eliminowałaby skutki działania modyfikacji o nazwie Hot Coffee. Wszystko wskazuje na to, że poprawna politycznie edycja programu, trafi na rynek szybciej niż myślano.

Bet on Soldier również na konsolach

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2005, 08:37

Czy PeCetowy produkt Bet on Soldier: Blood Sport doczeka się kilku konwersji, zaprojektowanych z myślą o popularnych konsolach? Według przedstawicieli francuskiej firmy Neko Entertainment tak i stanie się to w przyszłym roku.