Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 sierpnia 2005

Battlefield 2 nadal na szczycie popularności

Elrond, 11 sierpnia 2005, 15:13

Programiści i projektanci ze studia Digital Illusions mają być prawo dumni ze swojej najnowszej produkcji - Battlefield 2. Przedstawiciele Electronic Arts poinformowali, iż gra znalazła już ponad 1.2 miliona nabywców na całym świecie! Jeśli dodamy do tego jej poprzednika, otrzymamy 7.2 miliona sprzedanych egzemplarzy serii Battlefield.

Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!
Klasyczna trylogia The Bard's Tale niespodzianką w polskiej wersji Opowieści Barda!

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 14:29

Od dłuższego czasu firma Cenega dosłownie zasypuje nas informacjami dotyczącymi gry The Bard’s Tale. Okazuje się, że profesjonalna, polska wersja językowa (z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz Borysa Szyca) nie będzie jedynym atutem tego wydania. Jak dowiedzieliśmy się dziś od przedstawicieli rodzimego dystrybutora, do programu zostanie dołączona również wspaniała niespodzianka.

Nowa gra przygodowa od twórców The Moment of Silence

Kamen, 11 sierpnia 2005, 13:24

Chociaż oficjalnie żadnego oświadczenia nie opublikowano, wiadomo już, że niemiecka firma developerska House of Tales (pecetowe The Moment of Silence oraz seria gier na telefony komórkowe) pracuje nad kolejną grą przygodową.

VIPy w czwartej Cywilizacji
VIPy w czwartej Cywilizacji

Elrond, 11 sierpnia 2005, 12:54

Kolejne szczegóły na temat rozgrywki w czwartą część znakomitej serii Civilization tworzoną przez zespół Firaxis nie pojawiają się zbyt często, staramy się więc wypatrywać najmniejszej choćby informacji o tej kultowej dla wielu graczy pozycji. Nie inaczej jest i dzisiaj, kiedy to możemy przybliżyć Wam nieco Znane Osobistości, które w Civilization IV zaznaczą swą obecność.

Od Disneya do produktów tylko dla dorosłych?

Elrond, 11 sierpnia 2005, 12:09

Nie wiadomo konkretnie, ile osób spędza piątkowe i sobotnie wieczory w samotności. Wiadomo jednak, iż takie osoby na pewno istnieją i na pewno znajdują się wśród nich gracze komputerowi. Dlaczego więc nie przeznaczyć produktu "growego" specjalnie dla nich? Takie właśnie pytanie zadał sobie pan Robert Coshland były producent w Buena Vista Games i postanowił bliżej przyjrzeć się temu problemowi.

Powstaną gry na bazie twórczości Ludluma
Powstaną gry na bazie twórczości Ludluma

Kamen, 11 sierpnia 2005, 11:28

Vivendi Universal Games w swojej oficjalnej informacji prasowej zakomunikowało, że zostało wyłącznym wydawcą gier, bazujących na literackiej twórczości Roberta Ludluma, uznanego autora thrillerów, którego ksiązki sprzedały się w łącznej liczbie 290 milionów egzemplarzy na całym świecie (np. Tożsamość Bourne’a).

Angielska wersja NIBIRU: Age Of Secrets ozłocona

Elrond, 11 sierpnia 2005, 11:12

Gdy dokładnie 5 miesięcy temu, Nibiru: Messenger of the Gods w wersji niemieckiej osiągnęła złotą fazę, fani przygodówek zaczęli zastanawiać się, kiedy jej wersja pojawi się jeśli nie po polsku, to przynajmniej po angielsku. I oczekiwania graczy wreszcie dotarły do końca swej wędrówki - jak poinformowała firma The Adventure Company, Nibiru: Age of Secrets otrzymała złoty status.

Resident Evil 4 na PS2 – kiedy i w jakiej formie?
Resident Evil 4 na PS2 – kiedy i w jakiej formie?

Kamen, 11 sierpnia 2005, 10:44

Mimo, iż w produkcji jest już piąta odsłona cyklu Resident Evil, dysponujemy świeżymi informacjami odnośnie „czwórki”, przygotowywanej w wersji na konsolę PlayStation 2. Otóż premierę owego tytułu na terenie Stanów Zjednoczonych planuje się na 10 października – do Europy gra trafi 4 listopada, oczywiście bieżącego roku.

Nietypowa impreza na horyzoncie
Nietypowa impreza na horyzoncie

Redakcja GRYOnline.pl, 11 sierpnia 2005, 10:25

W kalendarzu końcówki wakacji pojawiła się nietypowa impreza, która z pewnością ucieszy wszystkich miłośników gier video, zwłaszcza tych na konsole Nintendo. Mowa tutaj o Trzecim Ogólnopolskim Zlocie Fanów Nintendo, który odbędzie się w dniach 26-28 lipca w Dobczycach koło Krakowa.

Przez 14 dni za free w świecie Horizons: Empire of Istaria
Przez 14 dni za free w świecie Horizons: Empire of Istaria

Kull, 11 sierpnia 2005, 10:23

Jak informuje zespół Tulga Games, z oficjalnej strony gry pt. Horizons: Empire of Istaria, można ściągnąć klienta do rozgrywki sieciowej (Horizons Game Client – około 1GB), po czym przez 14 dni, za darmo, podróżować po świecie owego MMO.

Co nowego w świecie Serious Sam II?

Kamen, 11 sierpnia 2005, 10:23

Nie tylko tryb multiplayer w pecetowym Quake IV i dodatek do Doom III, pt. Resurrection of Evil w wersji na Xbox’a będą atrakcjami tegorocznego Quake Conu, bowiem na imprezie pojawi się również Serious Sam II. 2K Games w oficjalnej notce prasowej poinformowało, że produkcja tworzona przez studio Croteam w wersji grywalnej będzie prezentowana przez firmę NVidia.

And Then There Were None z oficjalną stroną www
And Then There Were None z oficjalną stroną www

Kamen, 11 sierpnia 2005, 10:11

Firma The Adventure Company uruchomiła oficjalną witrynę internetową And Then There Were None, pierwszej gry komputerowej, która powstaje na bazie twórczości Agathy Christie. Ten konkretnie produkt zrealizowano w oparciu o nowelę pt. Queen of Crime.

Game Factory Interactive wchłonęło MiST land South

Elrond, 11 sierpnia 2005, 10:11

Przedstawiciele firmy Game Factory Interactive poinformowali o fakcie przejęcia studia MiST land South oraz wszelkich jego aktywów. Jednocześnie dotychczasowy prezes MiST, Witalij Szutow, objął w GFi stanowisko PC Development Director. Gracze mogą kojarzyć MiST z takimi tytułami jak Paradise Cracked czy COPS2170: The Power Of Law a obecnie studio pracuje nad WarFare i Jagged Alliance 3D.

Pierwszy zwiastun dodatku do Half-Life 2 o nazwie Aftermath!
Pierwszy zwiastun dodatku do Half-Life 2 o nazwie Aftermath!

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 09:27

Gra Half-Life 2 cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, nie powinno więc nikogo dziwić, że firma Valve Software postanowiła odcinać kupony od popularnej marki. O pierwszym dodatku do wspomnianego programy słychać już od dłuższego czasu. Wczoraj w sieci pojawił się oficjalny zwiastun, prezentujący kilka scen z Aftermath.

Dungeons & Dragons Online – testy rozpoczęte, premiera przesunięta
Dungeons & Dragons Online – testy rozpoczęte, premiera przesunięta

Kull, 11 sierpnia 2005, 09:25

Kilka dni temu informowaliśmy o dalszych planach firmy Turbine związanych z losami Dungeons & Dragons Online. Dziś z przyjemnością informujemy, iż oficjalnie rozpoczęła się pierwsza faza publicznego testowania wersji alfa gry. Niestety ogłoszono również, że premiera tego tytułu nie nastąpi wcześniej, niż w pierwszym kwartale 2006 roku.

Grip Dock – dodatek dla hardcorowych użytkowników PSP
Grip Dock – dodatek dla hardcorowych użytkowników PSP

Kull, 11 sierpnia 2005, 09:16

Już 24 sierpnia do sprzedaży trafi specjalne urządzenie o nazwie Grip Dock, przeznaczone do współpracy z konsolką PSP. Nowy wynalazek stworzony został z myślą o graczach, którzy przyzwyczajeni do poczciwych padów z PlayStation i PlayStation 2, nie mogą oswoić się z delikatną konstrukcją nowego handhelda.

Multiplayer w Serious Sam 2 – historii ciąg dalszy
Multiplayer w Serious Sam 2 – historii ciąg dalszy

Kull, 11 sierpnia 2005, 09:09

Dosłownie wczoraj informowaliśmy o oświadczeniu koncernu 2K Games, w którym ujawniono szczegóły dotyczące trybu cooperative w zapowiedzianej na jesień grze Serious Sam 2. Jako, że miał to być jedyny rodzaj rozgrywki wieloosobowej w sequelu Poważnego Sama, wśród oczekujących na program graczy rozległ się przeraźliwy lament.

Top 10 gier w US na PC (11/08/05)

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 08:53

Przedstawiamy dwudzieste dziewiąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 24 do 30 lipca.

Premiera Dragonshard za niewiele ponad miesiąc
Premiera Dragonshard za niewiele ponad miesiąc

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 08:47

Sierpień powinien być dla sympatyków Dragonshard miesiącem niezwykle szczęśliwym. Zaledwie kilka dni temu cieszyli się oni z pierwszego, oficjalnego demo programu, a już teraz mogą zacierać ręce na nowe wieści z obozu Atari – dodajmy, że wieści to istotne, gdyż dotyczą premiery gry na rynku.

Squad Assault: Second Wave w "złocie"

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 08:15

Już niedługo, bo trzeciego września bieżącego roku, na rynek trafi produkt o nazwie Squad Assault: Second Wave. Gra osiągnęła właśnie „złoty” status i powędrowała do tłoczni, o czym triumfalnie poinformowały firmy Mercom i Got Game Entertainment.

Gra Battle of Britain II: Wings of Victory pojechała do tłoczni
Gra Battle of Britain II: Wings of Victory pojechała do tłoczni

Krooliq, 11 sierpnia 2005, 07:35

Firma GMX Media aktualnie poinformowała, że jej najnowsza produkcja, czyli gra Battle of Britain II: Wings of Victory pojechała do tłoczni i 26 sierpnia trafi na półki sklepowe u naszych zachodnich sąsiadów. Niestety nadal nie wiemy, czy i kiedy ten tytuł pojawi się w Polsce.

Znamy dokładną datę premiery gry Starship Troopers oraz jej oficjalnego demo
Znamy dokładną datę premiery gry Starship Troopers oraz jej oficjalnego demo

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 06:56

Pod koniec czerwca bieżącego roku pojawiły się informacje mówiące o tym, że premiera gry Starship Troopers została przełożona na październik. Wczoraj na forum firmy Empire Interactive opublikowano wiadomość, w której podano dokładną datę debiutu rynkowego taktycznej strzelaniny.

Demo Quake II: Lost Marine już dostępne
Demo Quake II: Lost Marine już dostępne

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 06:29

Zarzekają się, że nie chcą w żaden sposób stanowić konkurencji dla Quake 4. Podkreślają, że nie mają ochoty tworzyć wiernego remake’u Quake II. Cóż więc produkuje ekipa stojąca na czele projektu Lost Marine? Odpowiedź jest prosta: program, mocno nawiązujący do drugiej odsłony cyklu popularnych strzelanin, ale stanowiący dla fanów tamtej gry zupełnie nowe doświadczenie.