Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2005, 08:47

Premiera Dragonshard za niewiele ponad miesiąc

Sierpień powinien być dla sympatyków Dragonshard miesiącem niezwykle szczęśliwym. Zaledwie kilka dni temu cieszyli się oni z pierwszego, oficjalnego demo programu, a już teraz mogą zacierać ręce na nowe wieści z obozu Atari – dodajmy, że wieści to istotne, gdyż dotyczą premiery gry na rynku.

Sierpień powinien być dla sympatyków Dragonshard miesiącem niezwykle szczęśliwym. Zaledwie kilka dni temu cieszyli się oni z pierwszego, oficjalnego demo programu, a już teraz mogą zacierać ręce na nowe wieści z obozu Atari – dodajmy, że wieści to istotne, gdyż dotyczą premiery gry na rynku. Dragonshard trafi na półki sklepowe 20 września bieżącego roku. Kiedy program zadebiutuje w Polsce, na razie nie wiadomo.

Premiera Dragonshard za niewiele ponad miesiąc - ilustracja #1

Dragonshard to strategia czasu rzeczywistego wykorzystująca zasady systemu Dungeons & Dragons. Tym samym jej strona strategiczna przenika się w interesujący sposób z elementami charakterystycznymi dla gier fabularnych. Jednocześnie jest to pierwsza gra, której akcja toczy się w świecie Eberron, gdzie klimat fantasy współistnieje z magicznymi technologiami. Wkraczając w ten świat gracze zostają uwikłani w globalny konflikt, u którego podstaw leży potężny artefakt, posiadający władzę odmienienia losu całego Eberronu.

Strona strategiczna gry objawia się w istnieniu dwóch planów, na których toczy się rozgrywka (powierzchnia świata i podziemia), w budowaniu baz i dowodzeniu armiami. Jej fabularność zaś owocuje schematem rozwoju postaci gracza, dbaniem o jego wyposażenie i interakcją ze światem.

Premiera Dragonshard za niewiele ponad miesiąc - ilustracja #2

Eberron znajduje się we władaniu wielu gatunków stworzeń i ras. Podczas gdy powierzchnia świata stanowi dom dla ludzi, krasnoludów, niziołków, gnomów i innych humanoidalnych istot, podziemia zamieszkują monstra i demony. Planeta otoczona jest Pierścieniem Syberysa, pasmem wielokolorowych kryształów, będących źródłem wielkiej magicznej mocy. Okazjonalnie kryształy te, zwane „dragonshards”, spadają na powierzchnię Eberronu, gdzie stanowią podstawę wszelkiej magii dostępnej w świecie gry.

Więcej informacji na temat Dragonshard znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.