Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 sierpnia 2005

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (18/08/05)

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 17:36

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest trzydziestą drugą w tym roku i obejmuje okres od 7 do 13 sierpnia.

Informacje o Dark Messiah of Might and Magic
Informacje o Dark Messiah of Might and Magic

Henkel, 18 sierpnia 2005, 17:31

Ulokowana w świecie Might and Magic gra akcji ma według twórców być prawdziwą rewolucją. „Dark Messiah of Might and Magic wniesie nowe standardy do świata gier.” – mówi Tony Kee, vice-prezydent do spraw marketingu firmy UbiSoft. Ma być to głównie zasługa niesamowitej oprawy graficznej tego produktu.

Metal Gear Solid 3: Subsistence – znamy szczegóły
Metal Gear Solid 3: Subsistence – znamy szczegóły

Henkel, 18 sierpnia 2005, 16:16

Koncern Konami przekazał dziś do wiadomości publicznej ogromną dawkę informacji związanych z grą Metal Gear Solid 3: Subsistence – najnowszą ze wspomnianej serii. Tytuł ten jest przeznaczony na platformę PlayStation 2, a nadzór nad produkcją prowadzi znany i ceniony wśród graczy twórca Hideo Kojima.

Reklamy Cold Winter zbyt brutalne dla Brytyjczyków
Reklamy Cold Winter zbyt brutalne dla Brytyjczyków

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 15:58

Po łapach od brytyjskiej agencji kontrolującej treść reklam (Advertising Standards Agency) dostał koncern Vivendi Universal za Cold Winter. Poszło o serię listów elektronicznych, w których można było zobaczyć głównego bohatera gry – Andrew Sterlinga – torturowanego w chińskim więzieniu.

Karcianka z superbohaterami Marvela w wydaniu elektroniczno-rozrywkowym

ComCo, 18 sierpnia 2005, 15:12

Konami jest kolejnym (po Microsoft, Activision i Electronic Arts) wydawcą gier, z którym współpracę rozpoczęła komiksowa firma Marvel Enterprises. Dzięki zawartemu porozumieniu, Konami zajmie się tworzeniem i wydaniem elektroniczno-rozrywkowych produkcji bazujących na popularnej na Zachodzie, kolekcjonerskiej grze karcianej Marvela z superbohaterami w rolach głównych.

Sony PlayStation 3 za ... 299 USD

Elrond, 18 sierpnia 2005, 15:11

Tak, tak moi drodzy, nie mylicie się, dokładnie 299 "baksów" trzeba będzie wyłożyć za konsolę PlayStation 3. A przynajmniej taka kwota widnieje na stronie serwisu Amazon. Nie wiadomo czy jest to zwykły zbieg okoliczności czy czysty "chłyt" marketingowy - na łamach naszego serwisu możecie znaleźć bowiem świeżutką jeszcze wiadomość o cenie Xboxa 360, jakby nie było, bezpośredniej konkurencji Sony.

Playlogic zakupiło Age Of Pirates
Playlogic zakupiło Age Of Pirates

Henkel, 18 sierpnia 2005, 14:45

Firma Playlogic Entertainment ogłosiła, że nabyła prawa do wydania Age Of Pirates, gry role-playing, na którą środowisko graczy czeka z dużym zniecierpliwieniem. Tworzy ją zespół rosyjskich programistów – firma Akella – który ma już spore doświadczenie w pisaniu gier o tematyce marynistycznej. Spod ich palców wyszły takie tytuły, jak Sea Dogs, Age of Sail 2 oraz Pirates of the Caribbean.

Ziemia Żywych Trupów na ekranach komputerów (i konsol)

Elrond, 18 sierpnia 2005, 14:43

Firma Groove Games poinformowała o podpisaniu porozumienia ze studiem Universal dotyczącego przeniesienia na ekrany komputerów historii opartej o fabułę George A. Romero's Land of the Dead. Programiści ze studia Brainbox Games, którzy pracują nad wspomnianą grą, zaprzęgli do pomocy silnik Unreal, możemy więc spodziewać się pozycji z rodzaju FPS.

Coś dla szukających pracy...

Redakcja GRYOnline.pl, 18 sierpnia 2005, 13:03

Firma Aquant poszukuje obecnie osób do pracy w Development Center największej na świecie firmy z branży entertainment. Osoby poszukujące pracy zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią tego ogłoszenia.

Winning Eleven 9 powraca do Ameryki

Henkel, 18 sierpnia 2005, 12:54

Seria Winning Eleven (w Europie znana jako Pro Evolution Soccer) jest przez wielu uważana za najlepszą w historii grę w której możemy poprowadzić do walki drużynę piłkarską. Najnowsza jej odsłona Winning Eleven 9 będzie dostępna na półkach sklepowych w Ameryce Północnej zimą tego roku. Pograć w nią będą mogli posiadacze wszystkich popularniejszych platform - PS2, Xbox, PC i PSP. Wydawca nie podał jeszcze planowanej ceny produktu.

Elveon – elfy na niemieckich targach Games Convention

Kull, 18 sierpnia 2005, 12:49

Kolejne wieści z Lipska, ponownie od firmy 10TACLE STUDIOS (kilka newsów niżej zapowiedziała ona program Black Buccaneer). Tym razem zaanonsowano grę akcji z elementami RPG o nazwie Elveon, przeznaczoną na konsole nowej generacji. Premiera programu dopiero latem 2007.

Cena Xbox 360 ujawniona
Cena Xbox 360 ujawniona

Henkel, 18 sierpnia 2005, 11:43

Firma Microsoft na targach Games Convention 2005 przedstawiła nowe szczegóły dotyczące wkraczającej niedługo na rynek konsoli Xbox 360. Jedną z najważniejszych informacji jest cena, która dla wersji podstawowej – tak zwany Xbox Core System - wyniesie 299 Euro (1200 PLN), a dla wersji rozszerzonej 399 Euro (1600 PLN).

Black Buccaneer – karaibski horror w Lipsku

Kull, 18 sierpnia 2005, 11:23

10TACLE Studio podczas trwających właśnie targów w Lipsku, zapowiedziało nowy tytuł francuskich programistów z Widescreen Games. Jest nim gra Black Buccaneer, horror z dużą dawką akcji i domieszką przygodówki, której fabuła przeniesie nas kilka wieków wstecz na Karaiby. Program zostanie wydany na platformy: PC, Xbox i PS2, już w drugim kwartale 2006.

Wonder Woman pracuje przy The Elder Scrolls IV: Oblivion
Wonder Woman pracuje przy The Elder Scrolls IV: Oblivion

ComCo, 18 sierpnia 2005, 10:56

Przedstawiciele studia developerskiego Bethesda Softworks poinformowali, że przy nagrywaniu partii wokalnych dla potrzeb The Elder Scrolls IV: Oblivion zatrudniono aktorkę Lyndę Carter. Taki, a nie inny tytuł niniejszej wiadomości ma oczywiście swoje uzasadnienie.

Znamy datę premiery Age of Empires III oraz informacje o wersji kolekcjonerskiej

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 10:37

Koncern Microsoft podzielił się interesującymi informacjami dotyczącymi najnowszej odsłony cyklu Age of Empires. Dzięki oficjalnemu oświadczeniu prasowemu, poznaliśmy nie tylko datę premiery gry, ale również szczegóły specjalnej, kolekcjonerskiej edycji programu, która trafi na rynek równo z podstawową wersją nadciągającego wielkimi krokami hitu.

Commandosi w trybie FPP dopiero w następnym roku
Commandosi w trybie FPP dopiero w następnym roku

Kull, 18 sierpnia 2005, 10:20

Na oficjalnej stronie Eidos Interactive pojawiły się informacje o przełożeniu daty premiery nadchodzącego dzieła programistów ze studia Pyro - nowego wcielenia serii gier strategicznych pt. Commandos. Okazuje się, iż Commandos: Strike Force, bo o tym tytule właśnie mowa, trafi na półki sklepowe nie wcześniej niż za pięć miesięcy.

Niebieski i różowy NDS trafią na Stary Kontynent
Niebieski i różowy NDS trafią na Stary Kontynent

ComCo, 18 sierpnia 2005, 10:19

Europejski oddział korporacji Nintendo zapowiedział, że wprowadzi na Stary Kontynent dwie kolejne wersje kolorystyczne swojej najnowszej konsoli przenośnej, tj. DualScreen. Zarówno różowa, jak i niebieska odmiana handhelda trafią do sprzedaży dokładnie 7 października.

Nowe materiały dotyczące filmu Doom
Nowe materiały dotyczące filmu Doom

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 09:49

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji imprezy o nazwie QuakeCon, nie mogło obejść się bez prezentacji pierwszego w dziejach id Software filmu stworzonego na podstawie jednej z gier tej firmy. Chodzi oczywiście o produkcję Doom, która wejdzie na ekrany kin 21 października 2005 roku.

Epic pracuje już nad Unreal Engine 4

ComCo, 18 sierpnia 2005, 09:40

Lipskie targi Games Convention to nie tylko okazja do pooglądania, czy zagrania w nowe tytuły, ale także do „wyciągnięcia” od developerów informacji odnośnie projektów, nad którymi aktualnie pracują. Tym tropem poszli redaktorzy zachodniego serwisu Computer and Video Games i dowiedzieli się o... Unreal Engine 4!

Hitman: Blood Money na początku przyszłego roku

Kamen, 18 sierpnia 2005, 09:28

Gdy w lipcu pisaliśmy o prawdopodobnym opóźnieniu rynkowych debiutów dwóch wielce oczekiwanych produkcji, czyli nowego Tomb Raidera i czwartego Hitmana, nie mogliśmy podać konkretnych terminów ich wydania. Natomiast dziś dysponujemy szczegółowymi informacjami odnośnie daty premiery drugiej z w/w pozycji, czyli Hitman: Blood Money.

Bet on Soldier: Blood Sport w "złocie"

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 09:20

Wczoraj informowaliśmy Was o zaimplementowaniu technologii PhysX w Bet on Soldier: Blood Sport – dziś możemy przekazać Wam kolejne wieści dotyczące tej gry. Niemiecka wersja programu uzyskała „złoty” status, a co za tym idzie, powędrowała już do tłoczni.

Prawdziwa władczyni królestwa Queynos wybrana!
Prawdziwa władczyni królestwa Queynos wybrana!

ComCo, 18 sierpnia 2005, 08:45

Koniec amerykańskich poszukiwań Antonii Baylez, królowej Queynos, z popularnej na całym świecie produkcji MMORPG, pt. EverQuest II. Została nią Anna Wainscoat, która pochodzi z Kalifornii, jest graczem i ma różne osiągnięcia w sporcie, tańcu, czy dziennikarstwie. „Koronacja” wybranej niewiasty odbyła się w ostatnią sobotę, 13 sierpnia, na imprezie zorganizowanej Las Vegas.

Graeme Revell autorem muzyki do nowych gier z serii Call of Duty
Graeme Revell autorem muzyki do nowych gier z serii Call of Duty

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 08:41

Im bliżej do premiery kolejnych produkcji z serii Call of Duty, tym ciekawsze wieści docierają do nas z obozu Activision. Wczoraj przedstawiciele koncernu poinformowali o wyborze kompozytora, który przygotuje muzykę do nowych odsłon cyklu. Został nim Graeme Revell.

Codename Panzers – na „trzeciej fazie” się nie skończy

Kamen, 18 sierpnia 2005, 08:31

Twórcy Codename Panzers od samego początku wiedzieli, że wydadzą trzy części swojej produkcji, czyli odpowiednio: Phase One, Phase Two i Phase Three. Dwie pierwsze z nich miały już swoje premiery, na ostatnią będziemy musieli poczekać zapewne z co najmniej rok. Jednak to nie koniec przygód - w przygotowaniu jest również pełnoprawna kontynuacja, pt. Codename Panzers II!

Broken Sword 4 oficjalnie w produkcji
Broken Sword 4 oficjalnie w produkcji

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2005, 08:00

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich wielbicieli cyklu gier przygodowych o nazwie Broken Sword. Firma Revolution Software pracuje już nad czwartym odcinkiem popularnej serii, który trafi na rynek w lecie przyszłego roku dzięki koncernowi THQ.

Premiera konsoli Game Boy Micro
Premiera konsoli Game Boy Micro

Henkel, 18 sierpnia 2005, 07:48

Koncern Nintendo ogłosił datę premiery swojego najnowszego produktu – konsoli Game Boy Micro. Do sklepów w USA trafi ona 19 września. Tydzień wcześniej będą ją mogli nabyć Japończycy – jeśli ktoś nie może się doczekać momentu, kiedy ta przenośna konsola trafi w jego ręce to może sprowadzić ją z kraju kwitnącej wiśni już 12 września. Co się tyczy Europy to debiut Game Boy Micro przewidziany jest na 4 listopada. Cena 69 funtów (408PLN).