Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 sierpnia 2005

Gorące dema na pochmurny weekend

Redakcja GRYOnline.pl, 5 sierpnia 2005, 21:37

Jeśli wierzyć prognozom synoptyków, weekend w prawie całej Polsce będzie pochmurny i deszczowy. Będzie to doskonała okazja, aby przetestować najnowsze wersje demonstracyjne potencjalnych hitów. Pomimo sezonu ogórkowego w branży, dema naprawdę obrodziły.

Poradnik: Juiced

Redakcja GRYOnline.pl, 5 sierpnia 2005, 19:56

W poradniku do znakomitych wyścigów „Juiced”, znajdziecie opis każdego istotnego elementu gry, takich jak porady do trybu kariery, zakładów z innymi kierowcami, spis samochodów, ustawienia auta czy też spis wszystkich tras, jakie znajdują się w grze.

Czyżby koniec wyłączności Sony na produkty z logo Final Fantasy?

Elrond, 5 sierpnia 2005, 17:13

Wygląda na to, iż Sony już niedługo może stracić wyłączność na gry z serii Final Fantasy. Ich twórcy, Square Enix (odpowiedzialni m.in. również za Kingdom Hearts czy Dragon Quest) są już "zmęczeni" długotrwałym związkiem z Sony i rozglądają się za innymi możliwościami dotarcia do graczy. Niewykluczone, iż ich kolejne tytuły zagoszczą zarówno na PS3 jak i platformach konkurencji.

Mistrzowie Kodu gotowi na start PSP

Elrond, 5 sierpnia 2005, 15:31

Przedstawiciele firmy Codemasters potwierdzili, iż są gotowi na europejską premierę konsoli PSP, która jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie miała miejsce 1 września. Gotowość ta znajduje swoje potwierdzenie w dwóch przygotowanych z myślą o PlayStation Portable tytułach: Colin McRae Rally 2005 Plus oraz TOCA Race Driver 2.

Tegoroczne targi TGS największymi w historii
Tegoroczne targi TGS największymi w historii

ComCo, 5 sierpnia 2005, 13:44

Wygląda na to, że tegoroczna edycja japońskich targów elektronicznej rozrywki Tokyo Game Show będzie największą w historii tej imprezy. Już ponad 130 firm (zarówno zespołów developerskich, jak i korporacji wydawniczych) zapowiedziało swoje uczestnictwo w opisywanej ekspozycji i bardzo możliwe, że owa liczba wzrośnie.

Perfect Dark Zero tylko dla dorosłych

Elrond, 5 sierpnia 2005, 13:34

Pierwsze gry przeznaczone dla konsoli nowej generacji, Xbox 360 zostały sklasyfikowane. Nie wiadomo czy to w świetle ostatnich wydarzeń związanych z GTA: San Andreas czy też może z innych powodów, ESRB postanowiła projektowi Perfect Dark Zero przykleić nalepkę z oznaczeniem M (dla osób powyżej 17 roku życia), natomiast gra Kameo: Elements of Power okazała się bardziej odpowiednia dla młodszych.

Finanse Midway

Elrond, 5 sierpnia 2005, 12:08

Do grona firm dzielących się z opinią publiczną swoimi wynikami finansowymi za kwartał zakończony 30 czerwca dołączyła korporacja Midway. Przy okazji dowiedzieliśmy się, iż premiera Rise & Fall: Civilizations at War została niestety przesunięta na początek przyszłego roku. A teraz przechodzimy do cyferek.

Grotesque – nowy cRPG rodem z Niemiec
Grotesque – nowy cRPG rodem z Niemiec

Kamen, 5 sierpnia 2005, 11:43

Niemiecka firma developerska Silent Dreams zapowiedziała, że pracuje nad grą cRPG, pt. Grotesque. Twórcy nie ukrywają, że inspirują się takimi tytułami, jak Baldur’s Gate, Planescape: Torment, Gothic czy Fable – czyli jednymi z lepszych reprezentantów gatunku.

The Ant Bully w formie gry komputerowej

Elrond, 5 sierpnia 2005, 11:32

The Ant Bully to animowany projekt studia DNA, który na ekrany kin wejdzie w przyszłym roku. Opowiada on historię chłopca, który bezmyślnie niszcząc mrowisko za karę zostaje zmniejszony do rozmiarów swoich ofiar i trafia do mrówczej kopalni oczywiście w charakterze więźnia. A czemu o tym piszemy? Jest bowiem duża szansa, iż The Ant Bully trafi na ekrany komputerów.

Zajrzyj na oficjalną stronę Pilot Down
Zajrzyj na oficjalną stronę Pilot Down

Kamen, 5 sierpnia 2005, 11:32

Informacje o fabule, cechy charakterystyczne, newsy, opisy postaci, dział download (z tapetami i trailerem), screenshoty i możliwość zakupienia gry w przedsprzedaży – oto spis tego, co oferuje Wam uruchomiona właśnie oficjalna witryna internetowa zbliżającej się wielkimi krokami produkcji, pt. Pilot Down: Behind Enemy Lines.

Złoto dla Rebelstar: Tactical Command (GBA)
Złoto dla Rebelstar: Tactical Command (GBA)

Kull, 5 sierpnia 2005, 11:03

Koncern Namco Hometek ogłosił dziś, że gra Rebelstar: Tactical Command, przeznaczona na przenośne konsolki Game Boy Advance uzyskała właśnie złoty status. Pudełka z grą pojawią się na terenie Ameryki Północnej już we wrześniu. Sama gra, stworzona została w laboratoriach studia Codo Technologies (twórcy m.in. Laser Squad Nemesis) i jest strategią turową z rozbudowanymi elementami RPG.

Dark Messiah nową grą z serii Might & Magic

Krystian Smoszna, 5 sierpnia 2005, 09:43

Pomiędzy 17 a 21 sierpnia w niezbyt odległym od naszego kraju Lipsku, rozpocznie się kolejna edycja Games Convetion – aktualnie największej imprezy branżowej w Europie. O randze targów niech najlepiej świadczy fakt, że zostanie na nich pokazana spora liczba premierowych tytułów, np. Dark Messiah of Might & Magic – kolejna odsłona kultowego cyklu RPG, zapowiedziana wczoraj przez UbiSoft.

Do więzienia za piractwo

Elrond, 5 sierpnia 2005, 09:26

Piractwo nie popłaca, a już w Wielkiej Brytanii na pewno. Przekonało się o tym na własnej skórze bezrobotne, angielskie małżeństwo. Postanowili sobie bowiem dorobić kopiując a następnie sprzedając nielegalne kopie gier, muzyki oraz filmów oraz fałszując zeznania w sprawie swoich dochodów. Niestety dla nich długa ręka prawa, nierychliwa ale sprawiedliwa, dosięgła w końcu naszych "bohaterów".

Zapowiedziano Alien Hominid w wersji na GBA

Krystian Smoszna, 5 sierpnia 2005, 08:48

Zaczęło się od prostej strzelaniny, opracowanej we Flashu, w której awaryjnie lądujący na Ziemi kosmita chwycił za broń i ruszył przez miasto z misją eksterminacji agentów FBI. Ogromna popularność gry spowodowała, że niedługo potem Alien Hominid trafił również do posiadaczy konsol GameCube, PlayStation 2 oraz Xbox. Teraz przyszedł czas na GameBoy Advance.

Przetestuj wersję demonstracyjną gry Dragonshard

Kamen, 5 sierpnia 2005, 08:43

Korporacja Atari w porozumieniu ze studiem Liquid Entertainment udostępniła na łamach Sieci wersję demonstracyjną gry Dragonshard. Oferuje ona dwa pierwsze rozdziały z kampanii Order of the Flame.

Maria Menounos dziewczyną Bonda w From Russia with Love
Maria Menounos dziewczyną Bonda w From Russia with Love

Krystian Smoszna, 5 sierpnia 2005, 08:12

Brytyjska piosenkarka Natasha Bedingfield nie będzie jedyną kobietą, jaka weźmie udział w produkcji nowej gry o przygodach agenta 007, zatytułowanej From Russia with Love. Koncern Electronic Arts poinformował wczoraj, że znaleziono również kandydatkę do roli dziewczyny Jamesa Bonda, a jest nią Maria Menounos.