Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 sierpnia 2005

Poradnik: Port Royale

Redakcja GRYOnline.pl, 25 sierpnia 2005, 20:36

W poradniku znajdziecie zbiór podstaw dotyczących świata gry i pomysłów na przetrwanie w jego niełatwych warunkach. Po dotarciu do końca zapisanych tutaj stronnic, nie powinieneś mieć większych problemów z udanym startem w świecie Port Royale.

Kolejni gracze żegnają się ze społecznością World of Warcraft.

Elrond, 25 sierpnia 2005, 15:01

Jak można przeczytać na europejskiej, oficjalnej stronie World of Warcraft, kolejne konta graczy zostały zbanowane. Powodem jest zachowanie niezgodne z regulaminem, co zaowocowało odcięciem możliwości gry w przypadku 1,500 kont.

Nowy firmware dla PlayStation Portable

Henkel, 25 sierpnia 2005, 14:38

Koncern Sony wypuścił nową wersję oprogramowania dla konsoli PSP. Po rynku japońskim – uaktualnienie ukazało się tam niecały miesiąc temu - przyszła pora na wersję amerykańską.

Project J = Ryu ga Gotoku

Elrond, 25 sierpnia 2005, 14:35

Firma Sega oficjalnie poinformowała o tworzeniu nowej gry z gatunku action adventure, zatytułowanej Ryu ga Gotoku, przeznaczonej dla konsol PS2. Jednocześnie potwierdzono, iż jest to zapowiadany wcześniej tajemniczy Project J (o czym pisaliśmy kilkanaście dni temu). Produkcją gry zajmuje się Toshihiro Nagoshi (Super Monkey Ball, F-Zero GX) a jej japońska premiera będzie miała miejsce w 2006 roku.

Scenariusz reklamy Mario Cart DS wyciekł do sieci

Henkel, 25 sierpnia 2005, 12:48

Serwisowi GameInsider udało się zdobyć ulotkę, która zawiera dość niedbale rozpisany scenariusz spotu reklamowego jaki ma być kręcony w związku z premierą gry Mario Cart na konsolę Nintendo DS. Można z niej wyczytać bardzo ciekawe informacje na temat możliwości nowej platformy.

Nicolae Ceausescu wiecznie żywy? Dzięki Cotropitorii to możliwe
Nicolae Ceausescu wiecznie żywy? Dzięki Cotropitorii to możliwe

Elrond, 25 sierpnia 2005, 12:31

Młodsi wiekiem gracze mogą nie pamiętać znanej w czasach komunizmu postaci Nicolae Ceausescu, który "zasłynął" jako dyktator Rumunii rządzący zastraszonym narodem przy pomocy terroru tajnej policji Securitate. Na dobre mu to nie wyszło, bowiem został stracony wraz ze swoją żoną, ale alternatywny świat, gdzie ta śmierć nie miała miejsca, przedstawi firma Bad Design w grze Cotropitorii.

The Elder Scrolls: Oblivion - wersja na Xbox 360 lepsza jakościowo od PeCetowej?

Elrond, 25 sierpnia 2005, 12:05

W chwili obecnej nie ulega wątpliwości, iż jakość grafiki generowanej przez karty umieszczane w komputerach osobistych znacznie przewyższa osiągi i możliwości konsol. Jednak wraz z pojawieniem się konsol nowej generacji sytuacja ta może ulec diametralnej zmianie. Pierwszym skowronkiem nowego będzie The Elder Scrolls: Oblivion przygotowywana przez Bethesda Softworks w wersjach na Xbox 360 oraz PC.

Auto Assault dopiero w roku 2006

Henkel, 25 sierpnia 2005, 11:49

Firma Ncsoft zdecydowała się na przesunięcie premiery tej gry MMO na przyszły rok. Fani szybkich i niszczycielskich pojazdów będą musieli poczekać. Głównym powodem zmiany terminu są wnioski jakie wyciągnięto podczas trwających od paru miesięcy beta testów. Wiadomość tą przekazał jeden z producentów - Steven Snow.

Xbox 360 Premium – ogromny sukces jeszcze przed premierą
Xbox 360 Premium – ogromny sukces jeszcze przed premierą

Henkel, 25 sierpnia 2005, 11:10

Trwająca od momentu podania cen przedsprzedaż musiała wprawić w spore zdumienie przedstawicieli Microsoftu. Ranking sprzedaży europejskiego przedstawicielstwa firmy Amazon jednoznacznie pokazuje preferencje graczy – XBox 360 w wersji Premium zajmuje w nim pierwsze miejsce.

Skype w grach MMO?

Elrond, 25 sierpnia 2005, 10:54

Skype, niezwykle popularny w naszym kraju, jak również za granicą, komunikator internetowy, już niedługo otrzyma szansę kolejnej ekspansji. Jak możemy wyczytać w artykule agencji Reuters, technologia Skype zostanie zintegrowana ze stronami internetowymi oraz nieznaną jeszcze ... grą z rodzaju MMO.

Hi-Rez Studios zapowiada grę MMO na silniku Unreal Engine 3

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2005, 10:29

Silnik Unreal Engine 3 staje się coraz popularniejszy wśród producentów gier MMO. Do tej pory poznaliśmy dwa tego typu projekty, które korzystają z nowej technologii: APB oraz Huxley. Już wkrótce dołączy do nich trzeci, o czym poinformowała wczoraj firma Hi-Rez Studios.

Podbój kosmosu z Ascaron Software
Podbój kosmosu z Ascaron Software

Elrond, 25 sierpnia 2005, 09:50

Fani produktów rodem z Ascaron Software kojarzą tę firmę chyba głównie z serią Sacred oraz znakomitymi symulacjami morskimi (vide Port Royale, Tortuga: Age of Piracy). Mogą się więc oni zdziwić, gdy usłyszą o najnowszym projekcie programistów zza naszej zachodniej granicy. Ascaron w tajemnicy przygotował nowy silnik graficzny, który stał się szkieletem Privateerowpodobnej gry, Darkstar One.

Premiera 187 Ride or Die (USA)

Kull, 25 sierpnia 2005, 09:29

17 sierpnia firma UbiSoft poinformowała o nadaniu grze 187 Ride or Die statusu gold. Wczoraj (wieczorem naszego czasu), program w wersji na konsole Xbox i PS2 (prace nad wydaniem PC i GCN zostały na razie wstrzymane) trafił do sklepów na terenie USA. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, gra dotrze do Europy jeszcze w tym tygodniu, a w Polsce pojawi się 8 września.

Drugi zwiastun z filmu Doom
Drugi zwiastun z filmu Doom

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2005, 09:25

Coraz bliżej do planowanej na 21 października bieżącego roku premiery filmu Doom. Czy film Bartkowiaka wybije się wreszcie ponad beznadziejny poziom większości produkcji tego typu i wreszcie zasłuży na miano dobrze zrealizowanej ekranizacji gry komputerowej? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, musimy jeszcze trochę poczekać. Na razie możemy za to nacieszyć się drugim, oficjalnym zwiastunem.

Zapisy na beta-testy Heroes of Might & Magic V otwarte!

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2005, 08:54

Koncern UbiSoft rozpoczął nabór do zamkniętych beta-testów gry Heroes of Might & Magic V – kolejnej odsłony popularnego cyklu strategii w konwencji fantasy, która przygotowywana jest przez studio Nival Interactive.

Czy Ron Gilbert pracuje nad nową grą?

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2005, 08:23

Ron Gilbert pracuje nad nową grą – takie oto wnioski wysuwa serwis Worthplaying, który powołując się na wieści z oficjalnej strony legendarnego twórcy gier przygodowych, informuje o przełożeniu jego wizyty w Paryżu. Co autor The Secret of Monkey Island miałby robić w stolicy Francji? Odpowiedź jest prosta: spotkać się i porozmawiać z ewentualnym wydawcą swojego nowego programu...

Chińskie władze chcą ograniczyć obywatelom czas rozgrywki w produkty z gatunku MMO

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2005, 07:31

Chińczycy, których ogarnęła mania zabawy w produkty z gatunku MMO, będą już niedługo musieli ograniczyć swój kontakt z najpopularniejszymi tytułami, np. World of WarCraft. O ich zdrowie i dobre samopoczucie postanowił zadbać tamtejszy rząd, który zmusił firmy odpowiedzialne za działanie tych programów do wprowadzenia bolesnych kar za zbyt długie eksploatowanie gry.

Demo Age of Empires III we wrześniu
Demo Age of Empires III we wrześniu

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2005, 07:02

Zaczęło się tradycyjnie, od plotki. W sobotę 20 sierpnia na łamach serwisu Planet Age of Mythology pojawiły się nieoficjalne wieści na temat demo gry Age of Empires III, które według informatora, zadebiutowałoby w Internecie we wrześniu bieżącego roku. Dziś wiemy już, że powyższe rewelacje okazały się prawdą – potwierdził je bowiem jeden z pracowników Ensemble Studios.