Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2005, 12:31

autor: Elrond

Nicolae Ceausescu wiecznie żywy? Dzięki Cotropitorii to możliwe

Młodsi wiekiem gracze mogą nie pamiętać znanej w czasach komunizmu postaci Nicolae Ceausescu, który "zasłynął" jako dyktator Rumunii rządzący zastraszonym narodem przy pomocy terroru tajnej policji Securitate. Na dobre mu to nie wyszło, bowiem został stracony wraz ze swoją żoną, ale alternatywny świat, gdzie ta śmierć nie miała miejsca, przedstawi firma Bad Design w grze Cotropitorii.

Młodsi wiekiem gracze mogą nie pamiętać znanej w czasach komunizmu postaci Nicolae Ceausescu, który "zasłynął" jako dyktator Rumunii rządzący zastraszonym narodem przy pomocy terroru tajnej policji Securitate. Na dobre mu to nie wyszło, bowiem został stracony wraz ze swoją żoną przez rewolucyjny, samozwańczy sąd wojskowy, ale alternatywny świat, gdzie ta śmierć nie miała miejsca, przedstawi firma 2 Bad Design w grze Cotropitorii.

Nicolae Ceausescu wiecznie żywy? Dzięki Cotropitorii to możliwe - ilustracja #1

Wspomniany projekt powstaje na silniku Zamolxe (zapewne autorski) a obecnie zajmuje się we wczesnej beta fazie. Cotropitorii reprezentować będzie gatunek shooterów z akcją przedstawioną w widoku trzecioosobowym. Kampania dla jednego gracza postawi nas w obliczu ataku na USA, przeprowadzonego oczywiście przez Nicolae Ceausescu. Twórcy obiecują także umożliwienie rozgrywek wieloosobowych (Deathmatch), w których weźmie udział do 32 graczy poprzez LAN lub Internet. Klimat rozgrywki będzie podtrzymywany przez utwory muzyczne rodem z epoki oraz filmowe wystąpienia Nicolae Ceausescu. Premierę gry przewidziano na październik tego roku.

Nicolae Ceausescu wiecznie żywy? Dzięki Cotropitorii to możliwe - ilustracja #2

Sądząc po screenach chyba jedynym plusem tej pozycji będzie fakt, iż postanowiono rozprowadzać ją za darmo.

Nicolae Ceausescu wiecznie żywy? Dzięki Cotropitorii to możliwe - ilustracja #3