Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2005, 12:05

autor: Elrond

The Elder Scrolls: Oblivion - wersja na Xbox 360 lepsza jakościowo od PeCetowej?

W chwili obecnej nie ulega wątpliwości, iż jakość grafiki generowanej przez karty umieszczane w komputerach osobistych znacznie przewyższa osiągi i możliwości konsol. Jednak wraz z pojawieniem się konsol nowej generacji sytuacja ta może ulec diametralnej zmianie. Pierwszym skowronkiem nowego będzie The Elder Scrolls: Oblivion przygotowywana przez Bethesda Softworks w wersjach na Xbox 360 oraz PC.

W chwili obecnej nie ulega wątpliwości, iż jakość grafiki generowanej przez karty umieszczane w komputerach osobistych znacznie przewyższa osiągi i możliwości konsol. Jednak wraz z pojawieniem się konsol nowej generacji sytuacja ta może ulec diametralnej zmianie. Pierwszym skowronkiem nowego będzie The Elder Scrolls: Oblivion przygotowywana przez Bethesda Softworks w wersjach na Xbox 360 oraz PC. Wygląda jednak na to, iż konsolowcy dostaną nieco więcej, przynajmniej w warstwie wizualnej.

W wywiadzie, który przeprowadzili redaktorzy serwisu The Console Wars z Petem Hinesem, PRem Bethesda Softworks, możemy znaleźć takie wypowiedzi: "Przewagą Xboxa 360 [nad PeCetami] jest jego architektura, wprost stworzona dla naszej gry. Jeśli uruchomicie The Elder Scrolls: Oblivion na tej konsoli, będzie ona wyglądać tak dobrze jak to tylko możliwe. Jeżeli posiadacie PeCeta z najnowszym, najmocniejszym sprzętem, być może uda się wam uzyskać jakość zbliżoną do konsolowej wersji gry - każda inna konfiguracja nie pozwoli na to."

Co więcej, przedstawiciele Bethseda Softworks nie tylko oczekują, iż to właśnie Xbox 360 zapewni najlepszą jakość rozgrywki w Oblivion, ale wprost zalecają graczom tę wersję. Nie znaczy to oczywiście, iż PeCetowa The Elder Scrolls: Oblivion traktowana jest po macoszemu, jednak sprawa wygląda prosto - chcecie mieć najwyższą jakość rozgrywki, kupcie Xboxa 360.