Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 sierpnia 2005

Games Convention 2005 ruszyły
Games Convention 2005 ruszyły

Redakcja GRYOnline.pl, 17 sierpnia 2005, 17:15

Pierwszy dzień lipskich Games Convention – największych obecnie europejskich targów gier komputerowych – dobiega końca. W całości wypełniały go konferencje prasowe i prezentacje znajdujących się w produkcji tytułów, pokazy przewidziane dla przedstawicieli prasy.

Wiek Słońca dzięki Vertex 4 - zapowiedziano SunAge
Wiek Słońca dzięki Vertex 4 - zapowiedziano SunAge

Elrond, 17 sierpnia 2005, 12:47

Muszę przyznać, że gdy po raz pierwszy zobaczyłem screeny widoczne w dalszej części wiadomości, moje skojarzenia pognały w jedną stronę - StraCraft 2. I chociaż nie jest to niestety kontynuacja kultowej gry Blizzarda a produkcja niewielkiego, austriackiego studia developerskiego, vertex4, to pozostaje mieć nadzieję, iż grywalność przynajmniej zbliży się do swego "wielkiego", dalekiego przodka.

Sigma Star Saga w sklepach w Ameryce Północnej

Henkel, 17 sierpnia 2005, 12:34

Jeden z największych wydawców i producentów – Namco Hometek Inc – ogłosił, iż jego najnowsza gra (będąca według twórców połączeniem elementów role-playing, przygodowych oraz akcji) przeznaczona na konsolę Game Boy Advance właśnie zagościła na półkach sklepowych w Ameryce Północnej. Sigma Star Saga została stworzona tylko na wspomnianą wyżej platformę i na chwilę obecną jest grą której Namco poświęca bezwzględnie najwięcej uwagi.

Top 10 gier w US na PC (17/08/05)

Krystian Smoszna, 17 sierpnia 2005, 12:27

Przedstawiamy trzydzieste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 1 do 6 sierpnia.

Getting Up: Contents Under Pressure zagrożone przez antygraficiarskie lobby?

Elrond, 17 sierpnia 2005, 12:16

Jeszcze nie przebrzmiały echa rozdmuchanego problemu z obecnością scen erotycznych w GTA: San Andreas, a już wszelkiego rodzaju "aktywiści" biorą na tapetę kolejną pozycję rozrywki elektronicznej. Chodzi o produkt Atari, Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, który według niektórych będzie zachęcać graczy do przeniesienia czynności wykonywanych w grze do świata realnego.

Obniżka cen Nintendo DS
Obniżka cen Nintendo DS

Henkel, 17 sierpnia 2005, 11:50

Firma Nintendo wydała dziś oficjalne oświadczenie w sprawie zmiany sugerowanej ceny detalicznej konsoli Nintendo DS. Niepotwierdzone wiadomości w tej sprawie krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Teraz wiemy na pewno, że kosztująca do tej pory 149.99$ (490PLN) przenośna konsola ma na całym świecie potanieć o dwadzieścia dolarów i będzie dostępna w cenie 129.99$ (425PLN).

Voyage – przygoda na księżycu w sklepach USA
Voyage – przygoda na księżycu w sklepach USA

Kull, 17 sierpnia 2005, 11:04

Voyage: Inspired by Jules Verne to gra przygodowa stworzona na podstawie znakomitej powieści Juliusza Verne'a, „Z Ziemi na Księżyc”. Program trafił właśnie na półki sklepowe w Ameryce Północnej w cenie $19.99 (64 PLN) i oznaczeniem T (Teen – od lat 10) w rankingu ESRB.

Okradanie online'owych współgraczy nie popłaca

Elrond, 17 sierpnia 2005, 10:53

Jak informuje dziennik Mainichi Daily News, policja w prefekturze Kagawa (Japonia) aresztowała chińskiego studenta, przebywającego tam w ramach programu wymiany, który grając w Lineage II nielegalnie korzystał z botów aby okradać pokonanych przeciwników z wyposażenia. Wyposażenie to sprzedawał następnie za "żywą" gotówkę na aukcjach internetowych.

Czy Sid Meier przerzuci się na NDS?

ComCo, 17 sierpnia 2005, 10:42

Gier sygnowanych imieniem i nazwiskiem Sida Meiera chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ów jegomość „firmuje” takie cykle/pozycje jak Civilization, Pirates!, czy Alpha Centauri, a jego studio developerskie Firaxis z pewnością pracuje nad kolejną strategią, która z miejsca stanie się bestsellerem:) Do czego zmierzam? Otóż Sid wyraźnie zainteresował się nowym handheldem firmy Nintendo...

Posiadacze Xbox 360 poszaleją dzięki 1XR
Posiadacze Xbox 360 poszaleją dzięki 1XR

Elrond, 17 sierpnia 2005, 10:23

1XR to tytuł futurystycznej gry wyścigowej, która przygotowywana jest przez studio Infinite Games. Jej premierę przewidziano na pierwszą połowę przyszłego roku, niestety wyłącznie w wersji na Xbox 360. Piszę niestety, bowiem mimo, iż gra znajduje się dopiero w fazie pre-alfa, to pierwsze opublikowane z niej rendery prezentują się wyjątkowo smakowicie.

Gothic III oraz SpellForce II na sklepowych półkach dopiero „gdzieś w 2006 roku”
Gothic III oraz SpellForce II na sklepowych półkach dopiero „gdzieś w 2006 roku”

ComCo, 17 sierpnia 2005, 10:10

Korporacja JoWooD opóźniła premiery dwóch, świetnie zapowiadających się tytułów ze swojego katalogu wydawniczego. Mowa tu o: Gothic III (Q1 2006 zmienił się na bardziej ogólną datę 2006) oraz Spellforce II: Shadow Wars (miało być w Q4 2005, teraz mowa ogólnie o 2006 roku).

Dungeon Siege II – rynkowy debiut gry i pierwszej łatki

Kamen, 17 sierpnia 2005, 09:58

Microsoft Game Studios poinformowało, że wczoraj – 16 sierpnia - na półkach sklepowych w Ameryce Północnej pojawiła się druga część Dungeon Siege II – gry będącej reprezentantem gatunku action cRPG, stworzonej przez studio Gas Powered Games.

Uwe Boll ma na oku gry Metal Gear oraz Postal...

Krystian Smoszna, 17 sierpnia 2005, 09:42

Już niedługo na ekranach amerykańskich kin zadebiutuje film BloodRayne. Niezmordowany Uwe Boll przygotowuje tymczasem kolejny obraz, w całości oparty o popularną grę Dungeon Siege. Na łamach serwisu Insomniac Mania pojawił się właśnie oszczędny wywiad z niemieckim reżyserem, w którym zdradza on jakie inne słynne tytuły ma on na oku.

187 Ride or Die idzie do tłoczni

Kamen, 17 sierpnia 2005, 08:50

UbiSoft poinformował, że produkcja 187 Ride or Die – połączenie gry akcji/TPP i wyścigów samochodowych – osiągnęła właśnie status „gold” (wysłanie finalnej wersji do tłoczni, celem przygotowania tytułu do rynkowego debiutu). Produkt ten, stworzony z myślą o posiadaczach konsol PlayStation 2 i Xbox, pojawi się na amerykańskich półkach sklepowych już 23 sierpnia.

X3: Reunion w fazie beta - testów

Kamen, 17 sierpnia 2005, 08:40

Twórcy gry X3: Reunion, czyli studio developerskie Egosoft, są na najlepszej drodze, aby wydać swój tytuł w planowanym terminie, czyli trzecim kwartale bieżącego roku kalendarzowego. Bowiem w/w produkt właśnie wkroczył w fazę beta – testów.

Call of Duty 2 w naszym kraju po polsku i równo z premierą światową

Łukasz Malik, 17 sierpnia 2005, 08:36

Teoretycznie takie informacje powinny być na porządku dziennym, jednak nie często możemy przekazać polskim graczom takie radosne wieści. Jak poinformowała wczoraj firma LEM, oczekiwany Call of Duty 2 pojawi się u nas spolszczony, równo z premiera światową. Sugerowana cena detaliczna wyniesie najprawdopodobniej 99,90 zł.

Technologia PhysX w grach Digital Jesters: Bet on Soldier, Dogtag i Dogtag 2

Krystian Smoszna, 17 sierpnia 2005, 08:31

Tegoroczna edycja targów Games Convention jeszcze się na dobre nie rozpoczęła, a już płyną do nas pierwsze wieści z Lipska, konkretnie z obozu firmy AGEIA. Jej przedstawiciele ogłosili wczoraj, że opracowana przez nich technologia PhysX znajdzie się w trzech produkcjach koncernu Digital Jesters, m.in. w Bet on Soldier: Blood Sport.

Darkwatch debiutuje na rynku
Darkwatch debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 17 sierpnia 2005, 07:56

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj do amerykańskich sklepów trafiła najnowsza propozycja japońskiego koncernu Capcom o nazwie Darkwatch. Strzelanina osadzona w perspektywie pierwszej osoby została stworzona przez High Moon Studios dla konsol PlayStation 2 oraz Xbox.

Sega - plany przedświąteczne
Sega - plany przedświąteczne

Henkel, 17 sierpnia 2005, 07:34

Europejski oddział firmy SEGA ogłosił swoje wszystkie plany wydawnicze na najbliższe miesiące ze szczególnym uwzględnieniem okresu przedświątecznego. Jak co roku wydawcy kładą na niego szczególny nacisk - jak wiadomo wtedy sprzedaż gier wybitnie wzrasta. Przedstawiona oferta zawiera zarówno kontynuacje dobrze już znanych graczom tytułów, jak i całkowite nowości.

Już dziś rozpoczynają się targi Games Convention w Lipsku!
Już dziś rozpoczynają się targi Games Convention w Lipsku!

Krystian Smoszna, 17 sierpnia 2005, 07:29

Po upadku londyńskich imprez branżowych, rolę największych targów w Europie poświęconych elektronicznej rozrywce przejęło niemieckie miasto Lipsk. To właśnie tam, już dziś o godzinie 9 rano rozpocznie się kilkudniowe święto fanów gier video.