Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2005, 12:47

autor: Elrond

Wiek Słońca dzięki Vertex 4 - zapowiedziano SunAge

Muszę przyznać, że gdy po raz pierwszy zobaczyłem screeny widoczne w dalszej części wiadomości, moje skojarzenia pognały w jedną stronę - StraCraft 2. I chociaż nie jest to niestety kontynuacja kultowej gry Blizzarda a produkcja niewielkiego, austriackiego studia developerskiego, vertex4, to pozostaje mieć nadzieję, iż grywalność przynajmniej zbliży się do swego "wielkiego", dalekiego przodka.

Muszę przyznać, że gdy po raz pierwszy zobaczyłem screeny widoczne w dalszej części wiadomości, moje skojarzenia pognały w jedną stronę - StraCraft 2. I chociaż nie jest to niestety kontynuacja kultowej gry Blizzarda a produkcja niewielkiego, austriackiego studia developerskiego, vertex4, to pozostaje mieć nadzieję, iż grywalność przynajmniej zbliży się do swego "wielkiego", dalekiego przodka. Gra nosi tytuł SunAge, jest oczywiście strategią czasu rzeczywistego a ukaże się w lutym przyszłego roku na PeCetach za sprawą firmy Lighthouse.

Wiek Słońca dzięki Vertex 4 - zapowiedziano SunAge - ilustracja #1

Fabuła SunAge przeniesie nas w odległą przyszłość, w której Ziemia po prostu umiera. Na jej powierzchni rozprzestrzenia się tajemniczy Kult, przynosząc Chaos. Ludzkość schroniła się w zamkniętych miastach – enklawach, bez nadziei na ratunek. Jeden z żołnierzy Federacji, walcząc w jej obronie staje do walki z Kultem i uderza w samo jego źródło. Dzięki temu zostaje otwarte przejście do rajskiej planety, na której natrafiamy na zabójczych strażników - drony, które mają za zadanie zlikwidować każdą napotkaną formę życia.

Wiek Słońca dzięki Vertex 4 - zapowiedziano SunAge - ilustracja #2
Wiek Słońca dzięki Vertex 4 - zapowiedziano SunAge - ilustracja #3

SunAge oferować będzie możliwość rozegrania fabularnie rozbudowanej kampanii składającej się z 24 map (3 rasy do wyboru). Pod naszą komendę oddane zostaną dziesiątki różnorodnych jednostek, którymi dowodzić będziemy dzięki intuicyjnemu systemowi zarządzania formacjami. Każda z jednostek będzie mogła działać w dwóch trybach, dzięki czemu zwiększy się znacznie liczba wariantów taktycznych, które można zastosować w danym momencie. Twórcy gry nie zapomnieli także o zwolennikach rozgrywek wieloosobowych, dla których przygotowano klasyczne warianty gry oparte na gromadzeniu 4 podstawowych surowców i zmiażdżenia przeciwników przewagą militarną bądź pokonaniu ich sprytem i taktyką.

Wiek Słońca dzięki Vertex 4 - zapowiedziano SunAge - ilustracja #4
Wiek Słońca dzięki Vertex 4 - zapowiedziano SunAge - ilustracja #5