Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl sierpień 2005

100 najlepszych gier w historii wg. serwisu IGN

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2005, 09:06

Publikacja wszelkich rankingów najlepszych gier w historii komputerowej rozrywki od lat wzbudza dużo kontrowersji. Czytelnicy serwisów prezentujących tego typu zestawienia na ogół mają swoje własne wyobrażenia, jak powinna wyglądać tego typu lista i często nie zgadzają się z opinią redaktorów. Mimo to warto przyjrzeć się ostatniemu rankingowi przygotowanemu przez serwis IGN.

Zdjęcia potworów z filmu Doom
Zdjęcia potworów z filmu Doom

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2005, 16:12

Opublikowany pod koniec lipca zwiastun filmu Doom ujawnił nam nie tylko kilka ciekawych informacji, ale również wizerunki niektórych potworów. Niestety, jakość trailera oraz specyficzny montaż nie pozwoliły dobrze przyjrzeć się stworzonym przez studio Stana Winstona kreaturom. Dziś możemy zaprezentować Wam o wiele lepsze zdjęcia.

Sekrety PS3 ujawnione?

Elrond, 2 sierpnia 2005, 13:03

W magazynie Playstation pojawił się ciekawy artykuł, z którego wynika, iż redaktorzy tego magazynu dotarli do osób mających dostęp do informacji na temat najnowszego dziecka Sony, PlayStation 3. Nie wiadomo, czy informacje te nie "wyciekły" specjalnie aby podgrzać zainteresowanie graczy, w każdym bądź razie przybliżymy je nieco naszym czytelnikom.

Nadchodzi Caesar IV!
Nadchodzi Caesar IV!

ComCo, 19 sierpnia 2005, 10:20

W katalogu korporacji VU Games pojawił się nowy, bardzo obiecujący tytuł. Caesar IV, bo o tej grze mowa, to kolejna odsłona cyklu strategii-ekonomicznych, skupiających się na aspektach rozbudowy i zarządzania wirtualnym miastem w czasach starożytnego Imperium Rzymskiego.

Wayne Rooney i Ronaldinho na pudełkach z FIFA 06
Wayne Rooney i Ronaldinho na pudełkach z FIFA 06

ComCo, 8 sierpnia 2005, 15:46

Przedstawiciele Electronic Arts ujawnili, czyje wizerunki pojawią się na froncie pudełek z kolejną odsłoną piłkarskiej serii FIFA, oznaczoną numerem 06. Ów koncern podpisał w tej sprawie umowy z: Waynem Rooney'em (młody napastnik klubu Manchester United i piłkarskiej reprezentacji Anglii) oraz Ronaldinho (czołowy zawodnik FC Barcelona, kapitan reprezentacji Brazylii).

Dark Messiah nową grą z serii Might & Magic

Krystian Smoszna, 5 sierpnia 2005, 09:43

Pomiędzy 17 a 21 sierpnia w niezbyt odległym od naszego kraju Lipsku, rozpocznie się kolejna edycja Games Convetion – aktualnie największej imprezy branżowej w Europie. O randze targów niech najlepiej świadczy fakt, że zostanie na nich pokazana spora liczba premierowych tytułów, np. Dark Messiah of Might & Magic – kolejna odsłona kultowego cyklu RPG, zapowiedziana wczoraj przez UbiSoft.

Opowieści Barda, czyli wino, kobiety i śpiew
Opowieści Barda, czyli wino, kobiety i śpiew

Michał Bobrowski, 29 sierpnia 2005, 17:33

W ostatnią środę swoją polską premierę miała gra The Bard’s Tale. Dzień później jej rodzimy wydawca, firma Cenega Poland zorganizowała specjalną imprezę w całości związaną z tym tytułem.

Tanita - nowa przygodówka z plasteliną w roli głównej
Tanita - nowa przygodówka z plasteliną w roli głównej

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2005, 09:03

W 1996 roku na rynku gier komputerowych pojawiła się wyśmienita przygodówka, zatytułowana The Neverhood, która opowiadała o perypetiach ludzika wykonanego z plasteliny, eksplorującego świat stworzony z tego samego materiału. Na podobny pomysł wpadła firma Akella, która wraz z grupą Trickster Games rozpoczęła prace nad programem o nazwie Tanita: Plasticine Dream.

Heroes of Might & Magic V wyciekła do Internetu

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2005, 14:10

Nie lada problem mają panowie z koncernu UbiSoft oraz firmy Nival Interactive, którzy wspólnie odpowiadają za produkcję gry Heroes of Might & Magic V. Przed kilkoma dniami w sieci pojawiła się bowiem wersja beta programu, która pozwala zobaczyć, jak prezentuje się nowa odsłona kultowego cyklu w akcji.

Dungeon Siege II – single player demo dostępne

Kamen, 4 sierpnia 2005, 12:24

Dla wszystkich tych, którzy nie mieli okazji wziąć udziału w beta – testach trybu multiplayer gry Dungeon Siege II, wydawca tejże produkcji przygotował nie lada gratkę, udostępniając demo dla jednego gracza!

Xbox 360 ze specjalną klawiaturą podłączaną do pada; Half-Life 3 w produkcji?
Xbox 360 ze specjalną klawiaturą podłączaną do pada; Half-Life 3 w produkcji?

ComCo, 2 sierpnia 2005, 12:44

Kampania promocyjna nowej konsoli Microsoftu rozpoczęła się na wiele miesięcy przed rynkową premierą Xbox 360, która powinna nastąpić przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. I dobrze, gdyż dzięki kolejnym konferencjom prasowym gracze coraz lepiej poznają tę platformę. Ostatnio, firma Billa Gatesa ujawniła, iż do pada „trzysta sześćdziesiątki” będzie można podłączyć klawiaturę QWERTY.

Poradnik: Sudeki

Redakcja GRYOnline.pl, 9 sierpnia 2005, 17:09

Poradnik do utrzymanego w japońskim stylu cRPG „Sudeki” obejmuje wszystkie zadania główne i niemal wszystkie zadania poboczne. Znajdziecie w nim też dokładne lokalizacje totemów oraz wielu skrzynek z bronią czy pieniędzmi.

Multiplayer w Serious Sam 2
Multiplayer w Serious Sam 2

Kull, 10 sierpnia 2005, 10:50

Wydawca 2K Games opublikował oficjalne oświadczenie, w którym informuje o szczegółach trybu wieloosobowego w nadchodzącym sequelu gry Serious Sam. W trybie cooperative na komputerach osobistych, gra będzie oferować rozgrywkę przez Internet lub LAN 16 graczom na raz. Posiadacze Xboxa za pośrednictwem Xbox Live lub system link, będą zaś eksterminować kolejnych przeciwników w teamach czteroosobowych.

Poradnik: Stronghold 2

Redakcja GRYOnline.pl, 2 sierpnia 2005, 20:06

Poradnik do niezwykłej strategii „Stronghold 2”. Znajdziecie w nim opisy poszczególnych budynków, jednostek i surowców oraz istotne wskazówki ułatwiające wykonanie wszystkich misji obydwu kampanii.

Filmy i obrazki z Quake 4 i Enemy Territory: Quake Wars, udostępnione na QuakeConie

Krystian Smoszna, 12 sierpnia 2005, 08:01

Mogliśmy się spodziewać, że tegoroczna, jubileuszowa impreza o nazwie QuakeCon dostarczy nam mnóstwo ciekawych materiałów dotyczących nadchodzących produktów firmy id Software. Jak na razie w Internecie pojawiły się różnorakie filmy i obrazki – na suche informacje przyjdzie czas, kiedy odbędą się wszystkie zaplanowane konferencje oraz panele dyskusyjne.

Polowanie na kaczki teraz z użyciem BFG 9000
Polowanie na kaczki teraz z użyciem BFG 9000

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2005, 11:46

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy Was po raz pierwszy o grze Duck Doom - świetnym remake’u klasycznej strzelaniny Duck Hunt, która w kwietniu 1984 roku zadebiutowała na konsoli NES. Autor – Chris Laviolette – postanowił rozbudować swój program o nowe funkcje oraz lepszą oprawę audiowizualną. Jedną z najbardziej widocznych zmian jest dodanie do arsenału kolejnej broni wprost z Doom II.

Demo Quake II: Lost Marine już dostępne
Demo Quake II: Lost Marine już dostępne

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 06:29

Zarzekają się, że nie chcą w żaden sposób stanowić konkurencji dla Quake 4. Podkreślają, że nie mają ochoty tworzyć wiernego remake’u Quake II. Cóż więc produkuje ekipa stojąca na czele projektu Lost Marine? Odpowiedź jest prosta: program, mocno nawiązujący do drugiej odsłony cyklu popularnych strzelanin, ale stanowiący dla fanów tamtej gry zupełnie nowe doświadczenie.

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! - dzika zwierzyna w parku rozrywki
RollerCoaster Tycoon 3: Wild! - dzika zwierzyna w parku rozrywki

Kull, 16 sierpnia 2005, 11:09

Firma Atari ujawniła nowe, tym razem konkretne informacje dotyczące drugiego (pierwszy to Soaked!) dodatku do gry RollerCoaster Tycoon 3, zatytułowanego Wild! (ang. przym. Dziki). Z oficjalnej wzmianki można wyczytać m.in., że nowy add-on pojawi się w sprzedaży już jesienią 2005.

Premiera FIFA 06 wcześniej niż przewidywano
Premiera FIFA 06 wcześniej niż przewidywano

Kull, 23 sierpnia 2005, 14:08

Dzisiejszy dzień rozpieszcza fanów piłki nożnej. Już o godzinnie 20.45 na TVP1 czeka nas wielkie widowisko z udziałem Wisły i Panathinaikosu. Dla wprowadzenia Was w dobry nastrój przed spotkaniem w Atenach (niewiadomo jakie humory będą dopisywać po meczu;), mamy do ogłoszenia wyśmienite wieści ze stajni EA, dotyczące kolejnej odsłony serii FIFA.

Killzone 2 na PlayStation 2? Killzone 3 na PlayStation 3?
Killzone 2 na PlayStation 2? Killzone 3 na PlayStation 3?

Krystian Smoszna, 26 sierpnia 2005, 09:32

Prezentacja gry Killzone 2 na tegorocznych targach E3 wywołała sporo kontrowersji. Koncern Sony uparcie twierdził, że pokaz odbył się na konsoli PlayStation 3, potem wyszło na jaw, że do pracy nad „filmem” zaprzęgnięto speców od animacji. Do tej pory nie wiemy więc, czy Killzone 2 faktycznie ma szansę wyglądać tak dobrze na nowej konsoli, a co dopiero na... PlayStation 2.