Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2005, 10:20

autor: ComCo

Nadchodzi Caesar IV!

W katalogu korporacji VU Games pojawił się nowy, bardzo obiecujący tytuł. Caesar IV, bo o tej grze mowa, to kolejna odsłona cyklu strategii-ekonomicznych, skupiających się na aspektach rozbudowy i zarządzania wirtualnym miastem w czasach starożytnego Imperium Rzymskiego.

W katalogu korporacji VU Games pojawił się nowy, bardzo obiecujący tytuł. Caesar IV, bo o tej grze mowa, to kolejna odsłona cyklu strategii-ekonomicznych, skupiających się na aspektach rozbudowy i zarządzania wirtualnym miastem w czasach starożytnego Imperium Rzymskiego. Twórcy programu, studio Tilted Mill Entertainment, zapowiadają, iż dzięki „czwórce” cały gatunek gier tego typu z powodzeniem wkroczy w XXI wiek, dlatego bliżej przyjrzyjmy się temu, co aktualnie przygotowują.

Nadchodzi Caesar IV! - ilustracja #1

Początkowo, w Caesar IV wszystkieosoby siedzące przed monitorami komputerów dostaną do zarządzania jedną z prowincji Cesarstwa Rzymskiego, wraz z jej stolicą. Sukces odniesiony w zarządzaniu i rozbudowie posiadanego terenu pozwoli oczywiście na przejęcie kontroli nad sąsiednimi prowincjami, dzięki czemu gracze stopniowo będą piąć się do góry po szczeblach kariery w hierarchii starożytnego Rzymu (na końcu tej drogi czeka nawet rola samego cesarza!).

Nadchodzi Caesar IV! - ilustracja #2

Jako główny urbanista i architekt, będziemy czuwać nad zaprojektowaniem czy wykonaniem praktycznie każdej części zarządzanego miasta (miast). Równie ważne będą: tworzenie połączeń drogowych, usprawniających transport surowców czy handel, przygotowywanie różnorodnych atrakcji dla mieszkańców danej metropolii, zakładanie fabryk produkcyjnych, organizowanie ekip chroniących miasto przed pożarami, etc. Wszystko, byleby tylko z powodzeniem wyjść naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie zwiększającej się populacji.

Nadchodzi Caesar IV! - ilustracja #3

Istotnym aspektem rozgrywki będzie również czuwanie nad budżetem zarządzanego miasta. Wypracowanie solidnego, finansowego zysku ze swojej działalności oddali od graczy wizję gniewu cesarza (część dochodów należy wysyłać do państwowego skarbca), a także pozwoli na uformowanie jednostek bojowych, chroniących miasto przed czasem zupełnie niespodziewanymi najazdami barbarzyńców.

Nadchodzi Caesar IV! - ilustracja #4

Do tego wszystkiego należy jeszcze doliczyć: kilka trybów rozgrywki, ponad 100 unikalnych budynków do wybudowania, 30 surowców, rozbudowane opcje dyplomacji, w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, jak również ponad godzinną ścieżkę dźwiękową przygotowaną przez kompozytora Keitha Pizza.

Nadchodzi Caesar IV! - ilustracja #5

Rynkowy debiut Caesar IV zaplanowano ogólnie na jesień 2006 roku. Czekamy z niecierpliwością.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.