Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Caesar III (PC)
OkładkaCaesar III (PC)

Cezar III PC

Caesar III

Cezar 3 to kolejna odsłona cyklu strategii ekonomicznych, rozwijanego przez Impressions Games. W czasie przygody gracz wciela się w gubernatora, którego zadaniem jest stworzenie sprawnie funkcjonującego miasta.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | starożytność | 2D | starożytny Rzym | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cezar III Premiera PC

24maja1999

pudełko PL

3grudnia1999

producent: Impressions Games wydawca: Sierra wydawca PL: Play-It

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cezar III

Faraon

Zeus: Pan Olimpu

SimCity 4

Cezar III to trzecia odsłona cyklu strategii ekonomicznych typu city builder, rozwijanego przez studio Impressions Games.

Fabuła

W Cezarze 3 gracz się w rolę gubernatora z czasów Imperium Rzymskiego i realizuje zadania zlecone mu przez tytułowego władcę – Cezara.

Mechanika

Cezar III to klasyczny przedstawiciel gatunku city builder z widokiem w rzucie izometrycznym. Cel zabawy jest prosty – budowa sprawnie funkcjonującego miasta przy jednoczesnym zachowaniu jego płynności finansowej i realizowaniu narzuconych zadań.

Aby miasto mogło się rozwijać, należy zadbać o potrzeby mieszkańców, takie jak dostęp do żywności, wody, rozrywki, ochrony zdrowia i budynków bezpieczeństwa. Dodatkowo należy zadbać także o edukację obywateli.

Oprócz infrastruktury, należy stawiać także budynki przemysłowe. Umożliwiają one produkcję towarów niezbędnych do działania miasta. Dodatkowo ich nadmiar można sprzedać, by zasilić miejską kasę. Aby jednak konkretny budynek znalazł pracowników, obywatel musi dotrzeć do domostwa. Dlatego też ważną rolę odgrywa odpowiednie rozplanowanie miasta.

Cezar 3 posiada także system religii. W każdym mieście należy dbać o zadowolenie wszystkich dostępnych Bogów. Można to osiągnąć stawiając im kolejne świątynie.

Ostatnia modyfikacja 4 grudnia 2020

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 566 głosów czytelników.

Cezar III cena w dniu premiery: 69 PLN

Klasyfikacja PEGI Cezar III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Cezar III Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32 MB RAM