Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Caesar III (PC)

Cezar III PC

Caesar III

Cezar 3 to kolejna odsłona cyklu strategii ekonomicznych, rozwijanego przez Impressions Games. W czasie przygody gracz wciela się w gubernatora, którego zadaniem jest stworzenie sprawnie funkcjonującego miasta.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | starożytność | 2D | starożytny Rzym | budowa miasta

PC Windows
Okładka Caesar III (PC)

producent: Impressions Games

wydawca: Sierra

wydawca PL: Play-It

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24maja1999

3grudnia1999

pudełko PL

Cezar III to trzecia odsłona cyklu strategii ekonomicznych typu city builder, rozwijanego przez studio Impressions Games.

Fabuła

W Cezarze 3 gracz się w rolę gubernatora z czasów Imperium Rzymskiego i realizuje zadania zlecone mu przez tytułowego władcę – Cezara.

Mechanika

Cezar III to klasyczny przedstawiciel gatunku city builder z widokiem w rzucie izometrycznym. Cel zabawy jest prosty – budowa sprawnie funkcjonującego miasta przy jednoczesnym zachowaniu jego płynności finansowej i realizowaniu narzuconych zadań.

Aby miasto mogło się rozwijać, należy zadbać o potrzeby mieszkańców, takie jak dostęp do żywności, wody, rozrywki, ochrony zdrowia i budynków bezpieczeństwa. Dodatkowo należy zadbać także o edukację obywateli.

Oprócz infrastruktury, należy stawiać także budynki przemysłowe. Umożliwiają one produkcję towarów niezbędnych do działania miasta. Dodatkowo ich nadmiar można sprzedać, by zasilić miejską kasę. Aby jednak konkretny budynek znalazł pracowników, obywatel musi dotrzeć do domostwa. Dlatego też ważną rolę odgrywa odpowiednie rozplanowanie miasta.

Cezar 3 posiada także system religii. W każdym mieście należy dbać o zadowolenie wszystkich dostępnych Bogów. Można to osiągnąć stawiając im kolejne świątynie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 548 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Gry podobne do Cezar III

Klasyfikacja PEGI Cezar III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Cezar III

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32 MB RAM
Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Burnout Paradise, Silent Hunter 5) 17/02/10
Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Burnout Paradise, Silent Hunter 5) 17/02/10

wiadomość17 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska Burnout Paradise Complete Edition, dedykowany serwer dla Aliens vs Predator, darmowe DLC do Shattered Horizon, Duke Nukem 3D za pół ceny i inne. Zapraszamy do lektury.

Nadchodzi Caesar IV!
Nadchodzi Caesar IV!

wiadomość19 sierpnia 2005

W katalogu korporacji VU Games pojawił się nowy, bardzo obiecujący tytuł. Caesar IV, bo o tej grze mowa, to kolejna odsłona cyklu strategii-ekonomicznych, skupiających się na aspektach rozbudowy i zarządzania wirtualnym miastem w czasach starożytnego Imperium Rzymskiego.

Początek serii Bestseller...

wiadomość17 listopada 2001

Do polskich sklepów z grami dotarły 4 pierwsze pozycje z nowej serii wydawanej przez firmę Play It pod nazwą Bestseller. Cena całkowicie spolszczonych gier wydanych w tej serii wynosi 49 zł. Jako pierwsze ukazały się...