Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zeus: Master of Olympus (PC)
OkładkaZeus: Master of Olympus (PC)

Zeus: Pan Olimpu PC

Zeus: Master of Olympus

Kolejna strategia ekonomiczna z portfolio studia Impressions Games. W Zeus: Pan Olimpu gracze trafiają do starożytnej Grecji, a do ich obowiązków należy nie tylko kierowanie rozwojem metropolii, lecz także dbanie o potrzeby mieszkańców oraz spełnianie zachcianek bóstw.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność | 2D | mitologia grecka | budowa miasta | starożytna Grecja

Zeus: Pan Olimpu Premiera PC

17października2000

pudełko PL

18grudnia2000

Steam

15grudnia2016

producent: Impressions Games wydawca: Sierra wydawca PL: Play-It

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zeus: Pan Olimpu

Age of Mythology: Retold

Builders of Greece

Faraon

Zeus: Pan Olimpu to strategia ekonomiczna typu city builder. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Impressions Games, które w swoim portfolio posiada również inne produkcje z tego gatunku. Wydaniem zajęło się natomiast Sierra.

Fabuła

Zeus: Pan Olimpu dzieje się w starożytnej Grecji w latach 3000 p.n.e. – 500 n.e. Gracz wciela się w zarządcę miasta, który realizuje narzucone mu zadania i osiąga kolejne stopnie w hierarchii.

Mechanika

Zeus: Pan Olimpu to przedstawiciel gatunku city builder z widokiem ukazanym w rzucie izometrycznym. Podobnie jak w przypadku poprzednich gier studia cel zabawy jest prosty – budowa sprawnie funkcjonującego miasta przy jednoczesnym zachowaniu jego płynności finansowej.

Mieszkańcy do szczęśliwego funkcjonowania potrzebują zaspokojenia potrzeb – żywności, wody i rozgrywki – a także dostępu do ochrony zdrowia i budynków bezpieczeństwa. Oprócz infrastruktury, gracz musi postawić także szereg budynków przemysłowych, które umożliwiają produkcję towarów niezbędnych do działania miasta oraz przeznaczonych na handel.

W produkcji występują także bohaterowie znani z mitologii greckiej – istoty o negatywnym nastawieniu przeszkadzają w funkcjonowaniu miasta i aby się ich pozbyć, należy sprowadzić odpowiednio silnego herosa. Produkcja posiada także system religii – do osady można sprowadzić bóstwa, które będą błogosławić i przynosić miastu szczęście.

Ostatnia modyfikacja 2 grudnia 2020

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 2331 głosów czytelników.

Zeus: Pan Olimpu cena w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI Zeus: Pan Olimpu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Zeus: Pan Olimpu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor 1.8 GHz
  • 512MB RAM
  • karta dźwiękowa