Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2010, 14:37

autor: Jiker

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Burnout Paradise, Silent Hunter 5) 17/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska Burnout Paradise Complete Edition, dedykowany serwer dla Aliens vs Predator, darmowe DLC do Shattered Horizon, Duke Nukem 3D za pół ceny i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska Burnout Paradise Complete Edition, dedykowany serwer dla Aliens vs Predator, darmowe DLC do Shattered Horizon, Duke Nukem 3D za pół ceny i inne. Zapraszamy do lektury.

Burnout Paradise

Już wkrótce dojdzie do europejskiej premiery zestawu Burnout Paradise Complete Edition – znajdującego się już w ofercie amerykańskiego PlayStation Network. W jego skład wejdzie podstawowa edycja dzieła Criterion Studios wraz ze wszystkimi darmowymi DLC, a także dodatki płatne: Big Surf Island, Party Pack, Time Savers (odblokowanie wszystkich samochodów), Legendary Cars Collection, Toys Collection, Boost Specials oraz Cops and Robbers. Cena i dokładna data debiutu nie jest jeszcze znana. Przypominamy, że jedna z najlepszych produkcji wyścigowych nie będzie już więcej rozwijana.

Electronic Arts

Electronic Arts poinformowało, że 16 marca i 15 kwietnia dojdzie do wyłączenia serwerów obsługujących kilkanaście kolejnych, starszych produkcji koncernu. Wśród gier, które stracą tym samym sieciowy tryb rozgrywki wieloosobowej znalazły się m.in. Def Jam (X360, PS3), Godfather (X360, PS3), Mercenaries 2: World in Flames (PC) oraz Burnout 3: Takedown (PS2).

Alien vs Predator

W ciągu kilku kolejnych dni firma Rebellion udostępni posiadaczom pecetowej wersji strzelaniny Aliens vs Predator serwer dedykowany w wersji beta, dostępny z poziomu Steama. Początkowo jego funkcjonalność będzie w pewnym stopniu ograniczona – ulegnie to zmianie po bliżej nieokreślonym okresie testów. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że publikacja przedpremierowych dodatków DLC do AvP w wersji na PlayStation 3 (przeznaczonych dla osób, które zamówiły grę przed debiutem) została opóźniona. Zawartość nie ukaże się wcześniej, aniżeli 25 lutego.

Shattered Horizon

Zgodnie z zapowiedziami, firma Futuremark wypuściła darmowy Moonrise Map Pack do sieciowej strzelaniny Shattered Horizon. Składa się on z czterech dodatkowych mapek (Deadeye, Ten Star, Searchlight, Slingshot). Przypominamy, że produkcja twórców 3DMarka wymaga do działania karty obsługującej DirectX 10 oraz Visty lub Windows 7.

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Burnout Paradise, Silent Hunter 5) 17/02/10 - ilustracja #1

Need for Speed Shift

Dodatek DLC Ferrari Racing Pack, ekskluzywny względem Need for Speed Shift w wersji na Xboksa 360, jest już dostępny z poziomu Xbox Live. Zestaw samochodów włoskiej marki kosztuje 800 punktów MS.

Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic

Jason Graves, wielokrotnie nagradzany kompozytor muzyki m.in. do gier, został oficjalnie przedstawiony jako autor ścieżki dźwiękowej do symulatora łodzi podwodnej Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic. Przypominamy, że dzieło koncernu Ubisoft zadebiutuje na początku przyszłego miesiąca.

Duke Nukem 3D

George Broussard oznajmił za pośrednictwem Twittera, że strzelanina FPP Duke Nukem 3D w wersji na Xboksa 360 zostanie objęta w przyszłym tygodniu promocją Deal of the Week. Gra ma kosztować zaledwie 400 punktów MS (50% mniej).

Super Street Fighter IV

Makoto, Ibuki oraz Dudley – wojownicy znani ze Street Fighter III – dołączyli do grona nowych, grywalnych postaci, w które będziemy mogli wcielić się w bijatyce Super Street Fighter IV. Produkcja firmy Capcom zostanie udostępniona w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 30 kwietnia.

Final Fantasy XI

Plotkuje się, że gra MMORPG Final Fantasy XI zostanie wyłączona w bieżącym roku, donoszą zachodnie serwisy branżowe. Miałaby w ten sposób zrobić miejsce dla odsłony numer czternaście, mającej zadebiutować w czerwcu. Przypominamy, że FFXI funkcjonuje nieprzerwanie od 2002 roku. Gra była regularnie rozbudowywana i doczekała się kilku dobrze przyjętych rozszerzeń.

GOG.com

Do oferty serwisu Good Old Games dołączyła właśnie strategia Ceasar 3, wydana oryginalnie w 1999 roku. W niedalekiej przyszłości szacowne grono zostanie również poszerzone o grę akcji Interstate ’76 Arsenal. Cena obu pozycji ustalona została na poziomie 5,99 dolarów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

BioShock 2

Age of Conan: Rise of the Godslayer

Save the Turtles

Monday Night Combat

Days of Thunder

BattleBlock Theater

American Girl: Kit Mystery Challenge

Anno 1404: Wenecja

Guitar Hero: Van Halen X360

Guitar Hero: Van Halen PS3

Section 8

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Ale heca! Odcinek #1 video magazyn

Doom Starców - Tresspasser video magazyn

EverQuest II: Sentinel's Fate

Need for Speed Shift - Ferrari Racing Pack DLC

Shattered Horizon - Moonrise Map Pack

gry